Шаблоны и темы вордпресс на wordpress-zone.ru

All articles in Без категорії

Науково-методичний семінар

 Нещодавно відбувся черговий методичний семінар “Бізнес-освіта 3.0: вимоги, тренди, перспективи”, підготовлений викладачами Наталя Костишин та Оля Данилюк Доповідачі звернули увагу на сучасні вимоги до … More Науково-методичний семінар

Науково-методичний семінар

Профессорско-викладацький склад Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ на шляху підвищення якості освіти обговорили ефективність інтеграції навчального процесу у … More Науково-методичний семінар

День самоврядування в ЧННІПБ ТНЕУ

Щоденно ми намагаємось заповнити студентське життя соціально-корисними справами, духовним багатством і позитивними емоційними враженнями.Один із них – День Самоврядування приурочений … More День самоврядування в ЧННІПБ ТНЕУ

Налагоджено нові напрями міжнародної співпраці

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась зустріч міжнародного рівня. В напрямку налагодження співпраці з індійською стороною директор … More Налагоджено нові напрями міжнародної співпраці

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ запрошує на навчання!

У рамках здійснення профорієнтаційної роботи в.о. директора Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Кульчицька Н.Є. відвідала Бучацький коледж Пдату … More Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ запрошує на навчання!

Фотовиставка «Чортків через фотооб’єктив: минуле та сучасне»

 Пріоритетом при побудові навчально-виховного процесу в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ є формування цілісної особистості  – високопрофесійного фахівця  … More Фотовиставка «Чортків через фотооб’єктив: минуле та сучасне»

Захист виробничої практики онлайн

 Захист практики онлайн. Незвично, проте цікаво. Сьогодні разом з директоркою ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н, доц. Надія Кульчицька , завідувачкою кафедри к.е.н., доц. Люда Дерманська Ляшок та керівницями практики к.е.н., доц. Наталя Костишин й к.е.н., доц. Тетяна Яковець, об’єднавшись в онлайн конференції, студенти розповіли про дослідження основних питань, які розкрили у Звітах про проходження практики. Новий формат сприяв активному обговоренню та цікавій співпраці. Хоч зустріч й віртуальна, але принесла позитивні емоції усім учасникам. Бережіть себе і рідних, будьте здорові.
#залишайсявдома #ЧННІПБ #ТНЕУ #практика

Залишайся вдома!

Викладачі та студентство з відповідальністю прийняли виклики дистанційного навчання. Налагоджена комунікація та сучасні прогресивні сервіси допомогають у ситуації, яка склалась сьогодні. Moodle – помічник організації навчання, Zoom допомагає зустрітись онлайн і обговорити тему дисципліни разом, різноманітні сервіси Google відкривають широкий спектр можливостей у навчанні, Padlet служить віртуальною дошкою та платформою для обміну коментарями, Viber – незамінний комунікатор викладача та студентів…і багато іншого…Надзвичайна ситуація вимагає застосування нових та дієвих засобів. В процесі дистанційного навчання охоплюємо нові знання та навики, адаптовуючись до сучасності.
Усе мине і ми знову радітимемо зустрічам в аудиторіях, а сьогодні, будь свідомим, навчайся та #залишайсявдома. Бережіть себе, рідних і будьте здорові.

  

Увага!!!

 Згідно з наказом ректора університету у зв’язку із запровадженням заходів щодо запобігання поширенню інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19 студенти денної та заочної форм навчання ТНЕУ у період з 12 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року переведені на безконтактне (дистанційне) навчання з використанням освітньої платформи MOODLE ТНЕУ (https://moodle.tneu.edu.ua/) та навчально-методичних комплексів з дисциплін (НМКД) (http://library.tneu.edu.ua/index.php/uk/nmkd).

206-а річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

 З нагоди 206-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась інтелектуально-розважальна гра ” Що ми знаємо про Кобзаря”. Веселі та пізнавальні конкурси: ” Розминка”, ” Дати-події “, ” Відгадай мелодію”, “Шифрувалка”, “Творче завдання”, “Закінчити фразу”, “Ілюстрація твору” дались обом командам з легкістю та бажанням перемогти. Змагались команда “Кобзарчики” зі студентів 1 та 4 курсів й “Спадкоємці Кобзаря” у складі студентів 2 та 3 курсів. В ході запальної боротьби глядачі мали змогу заробити бали для улюбленої команди, розповівши вірш Т.Г. Шевченка. З рахунком 17-19 перемогу здобули “Спадкоємці Кобзаря”.
У заключному слові, директорка Кульчицька Н.Є. висловила захоплення учасниками, їхніми знаннями про величну постать Кобзаря.
Вітаємо переможців та всіх чиє розум, серце і душа трудились. Хай ваша стежина до Тараса переростає у широку дорогу до храму духовності, краси і правди, а Великий Кобзар хай буде тим світочем, який освітить вашу дорогу пізнання.

 

Випускний магістрів

 Випуск магістрів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся у святковій та дружній атмосфері. Директорка закладу вищої освіти, к.е.н., доцент Надія Кульчицька висловила почуття радості та смутку водночас, адже за роки навчання виникає прив’язаність та щире хвилювання за кожного із студентів. Надія Євстахівна побажала випускникам бути гідними людьми та на кар’єрному шляху сміливо й впевнено втілювати отримані знання, адже від цього залежить майбутнє нашої держави, яка сьогодні потребує висококваліфікрваних економістів для її успішного розвитку.
В ході урочистостей випускників благословив Преосвященний Владика Димитрій (Григорак)
Єпископ Бучацький, привітали голова районної ради Віктор Шепета , заступниця голови районної державної адміністрації Йосифа Овод , начальниця сектору культури та зв`язків з громадськістю райдержадміністрації Галина Чайківська .
Чуттєвими словами та найкращими побажаннями куратор випускової групи к.е.н. Роман Андрушків висловив гордість за кожного студента й впевненість в їх успішному майбутньому. Розчулив усіх присутніх виступ випускника, володара диплому з відзнакою Vadym Lukyanikhin. Вадим подякував усім викладачам та зазначив, що Інститут завжди залишатиметься для сьогоднішніх випускників другим домом, де уже рідні й близькі їм люди.
Пісні та весела музика від викладачів, студентів ЧННІПБ ТНЕУ та представників міської музичної школи підсилювала гарний настрій та урочистість свята.
Вітаємо наших любих випускників. Нехай ваше життя наповнююється яскравими митями, приємними подіями, успішними справами та щирими почуттями. Посад вам вагомих, на яких ви сумлінно та ефективно працюватимите на благо України.

 

Науково-методичний семінар

Координатор з якості освіти, к.е.н., доцент Яковець Т. А. та координатор з методичної роботи к.е.н. Чекаловська Г. З. провели науково-методичний семінар щодо змін освітнього законодавства. Тетяна Аркадіївна зазначила, що з 2020 р. заклади вищої освіти фінансуються за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування. Доповідачка навела та охарактеризувала основні показники якості діяльності науково-педагогічних працівників. За результатами дискусії окреслили напрями роботи на рік. В свою чергу, Галина Збиславівна презентувала нові вимоги щодо методичної роботи, серед яких: проходження стажування викладачами, підготовка та публікація методичних праць, формування освітніх програм дисциплін. На основі обговореного, визначили заходи оптимізації методичної роботи в закладі вищої освіти.

 

Вітаємо!

На урочистому засіданні Вченої ради ТНЕУ відзначали досягнення професорсько-викладацького колективу здобуті за рік. Подяку від Комітету Верховної ради України VIII скликання з питань науки і освіти отримали доценти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, кандидати економічних наук Костишин Н.С. та Яковець Т.А. за високий професіоналізм та вагомий особистий внесок в розвиток освіти й науки. Пишаємося нашими науковцями, бажаємо їм подальших здобутків та перемог, натхнення, творчих злетів, тільки приємних подій у Новому році.

 

Захисти дипломних проектів на здобуття освітнього ступеня “магістр”

 16 грудня 2019 р. розпочались захисти дипломних проектів на здобуття освітнього ступеня “магістр” за спеціальностями “Облік та оподаткування” й “Фінанси, банківська справа та страхування”. Державна екзаменаційна комісія у складі голови, начальника Чортківського управління ДПІ Цвігуна Р.І., директора ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцента Кульчицької Н.Є., завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, к.е.н., доцента Дерманської Л. В. заслухали основні висновки досліджень та рекомендації здобувачів щодо вдосконалення суперечливих моментів. Відмічено грунтовність досліджень та актуальність обраних тем. Бажаємо усім нашим магістрам вдало застосовувати отримані знання на шляху професійного зростання, досягнення поставлених цілей та особистого щастя.

 

Дослідницька платформа “Екологічні проблеми міста та альтернативні шляхи їх вирішення”

Наші молоді дослідники продовжуть свою наукову діяльність. 2 грудня 2019 р. студенти 1 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ в рамках вивчення дисципліни “Екологія” організували дослідницьку платформу по темі: “Екологічні проблеми міста та альтернативні шляхи їх вирішення” й презентували, розроблені ними, наукові проекти екологічного спрямування. Під керівництвом викладача вказаної дисципліни, к.е.н. Оксана Чижишин студенти поділились на команди, в кожній з яких були призначені менеджер проекту (окреслював мету, завдання та актуальність) еколог (обгрунтовував екологічні проблеми та шляхи їх вирішення) та економіст (розраховував вартість та рентабельність проекту). Команда студентів Вєталь Петрушенко, Галини Дрозд й Оксани Хом’як представили проект “Проблеми міського сміття та напрямки їх вирішення на локальному рівні”; команда у складі Христини Мамчур, Саша Аносов й Богдана Магеги розробили проект “Екологічні напрямки вирішення утилізації стічних вод”; команда учасників Діана КальчукАндрій Галушка , Владислава Амбражевича й Андрія Гуцало презентували дослідження “Компостування як метод утилізації опалого листя”; команда дослідників Олександра Ансімова, Diana Tymkiv і Сергія Дзьоника зосередились на темі “Будівництво автошляхів із застосування технологій перобки пластику”.
Присутня на заході екоменеджерка Чортківської міської ради Ірина Шаровська підтвердила актуальність обраної тематики для міста, відзначила детальне обгрунтування та вагомість представлених проектів. Ірина Шаровська розповіла про уже здійснені у Чорткові екологічні заходи й про ті, які є заплановані на майбутнє.
Дякуємо усім учасникам та організаторам заходу. Пам’ятаймо, що досягти кращих умов життя ми можемо тільки завдяки власним зусиллям. Тому, будьмо свідомими жителями нашого прекрасного міста, шануймо його для себе й наступних поколінь.

 

Дуальна освіта – нові ідеї, сучасні вимоги.

Дуальний процес навчання сприяє підвищенню рівня фахової підготовки креативним шляхом зближення теорії та практики. Директор ЧННІПБ ТНЕУ к.е.н, доцент Кульчицька Н.Є. наголосила на важливості впровадження новітніх освітніх методів підготовки фахівців, оскільки постають нові виклики та вимоги щодо їх професійності й конкурентоспроможності. Саме тому, Надія Євстахівна закликала присутніх викладачів, представників підприємств-партнерів по дуальній освіті, студентів обговорити та подати конкретні пропозиції щодо вдосконалення цього процесу. Студенти 3-4 курсів денної форми навчання Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ представили результати дуальної освіти та свої пропозиції щодо покращення її впровадження. Виступ представників підприємств зосередив на сучасних вимогах працедавців.
Цей захід підтвердив позитивний вплив дуальної освіти на підготовку фахівців-економістів, за результатами якого було окреслено проблеми, рекомендації щодо її вдосконалення.

Річниця Голодомору…

28 листопада 2006 р. Верховною радою України було прийнято Закон, що офіційно визнає Голодомор 1932–1933 років актом геноциду українського народу. З цієї нагоди у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ спільно з Чортківською міською бібліотекою для дорослих та Чортківським краєзнавчим музеєм провели захід пам’яті страшної трагедії українського народу.
Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. зазначила, що сьогоднішнє покоління має розуміти й пам’ятати моторошні події 1932-1933 рр., цінувати те, що маємо зараз і докладати всіх зусиль, щоб подібні трагедії не повторились на нашій землі.
Студенти 1 та 4 курсів показали театральне дійство, розкриваючи увесь біль української родини тих часів та сучасні сім’ї, які часто не цінують ті блага, що отримуюють в даний час. Директор краєзнавчого музею Іван Віват розповів історичні факти виникнення Голодомору. Чуттєво та детально описала події років Голодомору Людмила Городиська – бібліотекар читального віділлу Міської бібліотеки для дорослих.
Згадуючи Голодомор на цьому заході, не стримуючи сліз, усі розуміли, який жах відбувся в нашій історії, якою ціною здобувалось право бути українцем. Відлуння подій 1932-1933 рр. назавжди в наших серцях. Вічна пам’ять усім жертвам страшного геноциду – Голодомору.

Круглий стіл “Еврестичний потенціал української економічної думки в контексті соціально-економічного розвитку сучасної України

26 листопада 2019 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулось засідання круглого столу “Еврестичний потенціал української економічної думки в контексті соціально-економічного розвитку сучасної України. Модераторами заходу стали к.е.н. Галина Чекаловська та к.е.н. Роман Андрушків , спікерами студенти 1 та 2 курсів. Метою заходу було дослідження вагомих внесків відомих економістів й науковців у розвиток економічної думки та становлення української державності. Свої наукові праці представили: Вєталь Петрушенко ” Михайло Іванович Туган-Барановський – український учений зі світовим ім’ям; Куций Іван “Науковий внесок І.В. Вернадського в історію економічної думки та політичну економію”; Максим Дерій “Вклад М.Х. Бунге у розвиток теорії грошей, кредиту та кредитно-грошового обігу” ; Хвастовська Тетяна “Повернення в Україну творчої спадщини Всеволода Голубничого”; Саша Аносов “Слуцький Є. Є. ” і його вклад в світову економіку”; Мамчур Христина “Визначальний вклад у розвиток національної економіки видатного українського діяча Богдана Гаврилишина”; Дрозд Галина “Видатний український економіст сучасності – Роман Шеремета”. Усі доповіді вразили цікавістю та власним поглядом молодих науковців на відображення вчень минулих років в сучасності.
Дякуємо організаторам заходу та учасникам круглого столу. Бажаємо нашим науковцям творчого натхнення, креативних ідей та досягти вагомих результатів діяльності.

 

Дуальна освіта

В рамках навчання за дуальною освітою, студенти 3-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ спеціальності “Облік та оподаткування” практикували професійні навички на ДП ” Чортківське лісове господарство”. Головний бухгалтер підприємства Galina Savarun ознайомила студентів з особливостями діяльності підприємства, ведення бухгалтерії. Галина Володимирівна закріпила завдання за кожним студентом та координувала їх діяльність. Майбутні фахівці-обліковці відчули себе справжніми бухгалтерами та реалізували отримані знання в реальності.

“Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору”

 Доценти кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Наталя Костишин , Ліда Семчишин , Галина Юркевич взяли активну участь у XIV Міжнародній науково-практичній конференції “Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору” (м. Київ). Організація і проведення якої вразило оригінальністю. Конференція розпочалась із ранкового дивертисменту та пленарної сесії. Своєрідними та цікавими були:
– навчально-демонстраційна сесія “Інноваційні методи викладання, навчання, менеджменту: новітні світові практики”;
– пленарна панельна дискусія “Реформування освіти: перспективи Нової Української Школи”;
– тематичні сесії / Тренінг-марафон “Навчання-Якість-Моніторинг”(майстер-класи, work-shops, тренінгові майстерні).
Доповненням до наукового тандему був виступ “Школи Комедійної Імпровізації”. Нові вміння та отриманий досвід будемо реалізовувати в навчально-виховному процесі ЧННІПБ. Впевнені в успіху.

«Вектори розвитку науки і бізнесу в глобальному середовищі: тренди та перспективи»

 Доценти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ к.екон. н. Наталя Костишин та к. психол. н. Галина Юркевич взяли участь у роботі Національної науково-практичної конференції «Вектори розвитку науки і бізнесу в глобальному середовищі: тренди та перспективи» на факультеті аграрної економіки та менеджменту Тернопільського національного економічного університету.Основними блоками наукових обговорень стали актуальні питання сьогодення: світ цифрової економіки, питання екологічної безпеки продуктів харчування, інноваційні технології в освіті і науці, стартапи та просування ідей у бізнесі, розвиток аграрного бізнесу, зокрема, купівля-продаж земель сільськогосподарського призначення, дорадництво в сучасні системі консалтингу, використання нетрадиційних енергоносіїв на основі біологічних розробок, історичні витоки підприємництва на землях Галичини.
Щиро дякуємо організаторам за цікаві дискусії та плідну співпрацю. Лише спільними зусиллями та науковими ідеями можливо досягнути позитивних результатів в напрямку соціально-економічного розвитку України. Бажаємо натхнення та успіхів!

 

Науково-методичний семінар

 Володіння іноземною мовою – вимога сучасності. Особливо гостро це питання стоїть перед науковцями. Керівник Центру іноземних мов, викладач англійської мови ЧННІПБ ТНЕУ Ковальчук Ю.П. Юлія Мелешко провела науково- методичний семінар «Методи інтенсивного вивчення іноземних мов». Юлія Петрівна особливу увагу приділила одній із ефективних методик – сугестопедичній системі болгарського вченого Георгія Кирилова Лозанова. Доповідачка окреслила засади методу, його принципи, специфіку застосування й навела приклади особистого досвіду використання методу в навчальному процесі підготовки фахівців- економістів. Деякі елементи методу Юлія Петрівна застосувала одразу на семінарі разом з викладацьким складом. В ході дискусій виокремили позитивні риси сугестопедичного методу: засвоюється велика кількість інформації; активно використовується інформаційний запас у професійному спілкуванні; гнучко варіюється повідомлення; засвоєні інформаційні одиниці переносяться на інші ситуації; створюється надзвичайно потужна мотивація навчання; знімаються психологічні бар’єри (стидливість, страх, скутість).

Дуальна освіта

Дуальна освіта в дії. Наступним пунктом практичного досвіду став ЛОТ “Райффайзен Банк Аваль”. Вивчали особливості надання банківських послуг юридичним та фізичним особам та іншу специфіку діяльності банку.

Осінній етюд від наших психологів

  Студенти спеціальності “Психологія” під керівництвом канд. психол. наук, доцента Галина Юркевич та канд.екон. наук Галина Чекаловська 15 листопада 2019 р. відвідали Центр дозвілля “Карітас”, м. Чортків. Спільно було організовано свято “Осінній етюд”. Ведучими заходу стали студенти З’явін Тетяна, Кубів Наталія, Магдяк Тетяна, Веклич Роман. Загадкову роль осені виконала студентка Шевцова Альона. Затишна та душевна атмосфера панувала на святі. Разом з приємними емоціями, студенти-психологи використовували методи інклюзивного навчання й практикували скаффолдинг – процес, який дає можливість дитині робити те, що їй цікаво, але поки що неможливо опанувати без підтримки.
Дякуємо усім учасникам свята. Також висловлюємо щиру подяку Крамниця “Випічка” , особливо Оксана Гуменюк , за смаколики, які завжди піднімають настрій в будь-яку погоду.

 

Дуальна освіта в дії

 Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ продовжує тісну співпрацю з працедавцями в напрямку підготовки фахівців. Спільно з Радою працедавців, що була створена у ЧННІПБ ТНЕУ, погоджено та впроваджується у навчальному процесі дуальна освіта. В рамках дуального навчання студенти 4-го курсу денної форми навчання ЧННІПБ ТНЕУ спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” перебувають на заняттях у Чортківському відділенні ПРАТ “УПСК”. Керуюча відділення Вівчар Л.І. окреслила студентам принципи діяльності страхової компанії, основні напрями страхування та специфіку роботи. Студенти 4-го курсу спеціальності “Облік та оподаткування” освоюють практичну бухгалтерію на ДП “Чортківське лісове господарство”. На період дуального навчання за кожним студентом закріплені певні операції та робочі обов’язки. Таким чином, є змога студентам закріпити отримані знання на практиці.

 

Збори студентського активу

11 листопада 2019 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулись збори активу студентів. Представники 1-4 курсів висунули кандидатів на зайняття місця голови студентського самоврядування. Спіч кожного претиндента містив інформацію про потенційні дії та заходи в разі обрання. Шляхом відкритого голосування, більшістю голосів, головою студентського самоврядування обрано студента 2-го курсу Максим Дерій , а заступниками студента 1-го курсу Богдана Магегу, студентку 3-го курсу Людмила Гаврилюк, студентку 4-го курсу Анастасія Лось .
Любі наші студенти, бажаємо вам нових ідей та їх реалізації, наполегливості та впевненості, успіхів та позитиву.

Наближення теорії до практики

 З метою наближення теорії до практики, студенти 4 курсу під керівництвом к.е.н., доцента Галина Гончар 26.10.2019 р. відвідали Чортківську ДПС. Допомогла студентству ознайомитись з роботою відділів старший державний інспектор з питань обслуговування платників Заяць І.Я. У Центрі обслуговування платників податків, начальник Скорохід В.Л. розповів про процедуру реєстрації приватного підприємства, про етапи приймання, обробки та контролю податкової звітності. Токарь С. В. – головний державний інспектор Чортківської ДПС окреслив особливості використання електронних ключів. Начальник віділлу податків і зборів юридичних осіб Ковбаснюк М. І. навела студентам практичні аспекти здійснення податкового контролю за сплатою податків та зборів юридичними особами. Інформацію щодо сплати державних й місцевих податків та зборів надав начальник відділу пдміністрування податків та зборів фізичних осіб Книш С.І. На завершення про роботу з боржниками розповів завідувач сектору погашення боргу Дутка В.М.
Дякуємо усім працівникам Чортківської ДПС та начальнику Цвігуну Р.І. за пізнавальну зустріч. Раді співпраці.

 

Науково-методичний семінар

23.10.2019 р. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу на тему: «Агенція з якості освіти як інструмент ефективності витрат коштів на університет». Модераторкою заходу стала канд. екон. наук, доцент Вербіцька І.І. Інна Ігорівна зазначила, що налагодження системи забезпечення якості у перспективі має призвести до перетворення вищих навчальних закладів на сучасні центри підготовки фахівців та проведення досліджень світового рівня. З цією метою розробляються критерії та індикатори для аналізу якості вищої освіти в Україні. Вони можуть бути використані для розробки рейтингів вищих навчальних закладів України.
Також доповідачка окреслила ключові цінності та цілі вищої освіти, які підтримує Національне агенство із забезпечення якості вищої освіти. Доповідь містила інформацію щодо нововведень, на які слід очікувати закладам вищої освіти.
Усі присутні активно долучились до обговорення стратегії розвитку ЧННІПБ ТНЕУ відповідно до нових реалій та вимог.

 

День відкритих дверей

 Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ активно долучився до Дня відкритих дверей ТНЕУ 20.10.2019  р. Цікаве спілкування, дружня атмосфера знайомства майбутніх абітурієнтів з факультетами та структурними підрозділами ТНЕУ. Бажаємо молоді реалізувати всі свої мрії та сподівання, здобути фах, який призведе до успіху. Ми – дружня родина ЧННІПБ ТНЕУ допоможемо Вам у цьому! Завжди раді роз’яснити по питаннях вступної кампанії у Центрі допомоги вступнику ЧННІПБ ТНЕУ за адресою м. Чортків, вул. С. Бандери, 46, тел. 0959183920.

 

День студента 2019

А як святкують День студента в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ??? Драйвово, дружньо, на всі 100%!!!!! Студенти та викладачі разом у Center club відзначали наймолодіжніше та найяскравіше свято року – День українського студента! Представлення команд, веселі конкурси та найцікавіше – відео “Один день з життя студента ЧННІПБ ТНЕУ”. Всі ці етапи проходили неймовірно захопливо та драйвово.
Також, на свято завітали переможці конкурсу МІСЕ-туризм 2019. За перше місце ЗОШ с. Глибочок отримали сертифікат на грошову винагороду для розвитку свого туристичного продукту й за 2 місце НВК с. Горішня Вигнанка та 3 місце ЗОШ с. Базар отримали цінні подарунки. Разом з призами, учні мали змогу відчути студентський дух ЧННІПБ ТНЕУ.
Дякуємо за особливу атмосферу свята Center club, особисто Ігор Скрипка . За технічну підтримку та гарний музичний настрій дякуємо Іван Кулик.
Ми вкотре довели, що ЧННІПБ ТНЕУ – це велика та дружня родина, якій під силу все.
Вітаємо наше студентство! Ви наша гордість та наш скарб. Будьте успішними, креативними, доброї вам долі та гучних перемог.

 

Науковий пікнік 2019

 Студентство та викладачі Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ взяли участь у науковому пікніку, що організували ГО “Альтернатива – Чортків” та ГО “Центр науки Тернополя”. На локації ЧННІПБ ТНЕУ були креативно та цікаво представлені спеціальності закладу вищої освіти. Платформа фінансів та обліку запрошувала охочих зіграти в економічне лото, під час якого за правильну відповідь отримували винагороду. За напрямом психології була можливість пройти експрес тести, застосувати психологічні трюки, за допомогою яких студенти-психологи давали характеристику особистості. По спеціальності “Організація туристичного обслуговування” студенти проводили дослідження, шляхом опитування та голосування по питанню: “Який з видів туризму бажаєте, щоб розвивався у нашій місцевості?”.
Радіємо, що мали можливість, на цьому заході, вкотре провести весело, цікаво та результативно час у колі нашої родини ЧННІПБ ТНЕУ. Висловлюємо вдячність організаторам за їхню працю та креатив. Всім гарного настрою та процвітання.

 

“Лабіринт емоцій”

10.09.2019 р. представники професорсько-викладацького складу та студенства Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ відвідали відкриття туристичного маршруту організованого Заводська об’єднана територіальна громада . Цей проект було представлено на конкурсі “МІСЕ-туризи 2019”, що проходив у ЧННІПБ ТНЕУ, тому особливо приємним було спостерігати його реальне втілення. Студентка 3-го курсу Людмила Гаврилюк представила для присутніх інноваційні види туризму, які доречно було б інтерпретувати на даному маршруті, серед них: Трекінг туризм, Джайлоо туризм та Етнографічні тури. Студент 4-го курсу Шелега Іван зазначив, що туризм не лише є цікавим, а ще й прибутковим. Іван, як майбутній фахівець-економіст навів кілька основних заходів, які ОТГ може застосувати в напрямку зростання прибутковості туристичного бізнесу.
Колектив ЧННІПБ ТНЕУ висловлює щиру радість присутності на цьому заході та бажаємо Заводській ОТГ, щоб усі ваші зусилля принесли вражаючі результати й туристичні проекти дарували незабутні позитивні емоції. Зі своєї сторони ми – студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ спільно з науковим складом викладачів завжди відкриті для співпраці, формуванню нових ідей та їх реалізації.
 

 

Науково-методичний семінар

  9.10.2019 р. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу. Цього разу до нього були залучені й студенти 4-го курсу, оскільки розглядали актуальну тему для майбутніх магістрів, а саме: «Плагіат у закладі вищої освіти». Провела семінар к.е.н. Сидор Г.В., яка зазначила, що плагіат у студентському середовищі становить загрозу з цілої низки причин, зокрема не сприяє розвитку креативного мислення й творчих здібностей студента, спотворює реальну картину знань, вмінь і навичок, ускладнює процес оцінювання результатів викладачем, призводить до виникнення недобросовісної конкуренції у студентському середовищі. Окрім того, це явище вкрай негативно сприймається світовою науковою спільнотою. Галина Вікторівна навела різні форми плагіату, види технічних засобів, які шляхом автоматичного порівняння текстових документів в електронній формі з базою даних інших текстів, створюють умови для швидкого виявлення плагіату та власні пропозиції щодо методів, які дозволяють максимально підвищити ступінь оригінальності магістерських робіт. Були окреслені етапи виявлення плагіату магістерських робіт у ЧННІПБ та проведено анкетування серед викладачів і студентів з метою виявлення ставлення до плагіату.
Таким чином, в ході семінару студенти отримали ґрунтовну інформацію, що допоможе їм підготувати успішний дипломний проект, а професорсько-викладацький склад підтримали тезис й надалі застосовувати дієві засоби уникнення прояву академічної недоброчесності.

МІСЕ-туризм 2019

  З нагоди відкриття нової спеціальності «Професійна освіта (Організація туристичного обслуговування)» та до Всесвітнього дня туризму, що святкували 27 вересня, в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся конкурс туристичних маршрутів«МІСЕ-туризм 2019». В ході заходу учні десятих та одинадцятих класів загальноосвітніх шкіл с. Білобожниця, с. Горішня Вигнанка, с. Глибочок, с. Колиндяни, смт. Заводське, с. Великі Чорнокінці, с. Ягільниця, с. Базар, м. Чорткова представили експертам на розгляд свої «туристичні продукти»: напрацювання в напрямку – як і чим залучити туриста у їх рідний край, село чи місто. Члени журі оцінювали їх старання балами від 1 до 10. У складі журі були туристичні агенти відомих фірм:«ТаУеР тур», «Sail Tour», «Tavor Travel», «Dream Travel», а також представники Відділу культури, туризму, національностей та релігії Чортківської районної державної адміністрації й Управління культури, релігії та туризму Чортківської міської ради.
Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. привітавши усіх присутніх, наголосила на перспективах розвитку туристичного бізнесу в регіонах та побажала перемог конкурсантам. Кожен із журі представив свою фірму та розповіли особливості роботи в сфері туризму.
Виступи команд були цікаві та захоплюючі, кожен з яких розкрили мальовничі та туристичні місця свого краю.
Журі оцінили представлені туристичні продукти. Особливо відзначені команди ЗОШ І-ІІІ ст. с. Глибочок, які окрім презентації представили експонати історичної цінності, що беззаперечно вабитимуть туристів пізнати запропонований туристичний об’єкт, смт. Заводського з креативною подачею проекту. Саме ці конкурсанти отримали максимум від журі – усі 10. Також не залишили найкращих без подарунків. Призи від «ТаУеР тур» отримала команда ЗОШ І-ІІІ ст. с. Глибочок й від «Sail Tour» команда смт. Заводське. Управління культури, релігії та туризму Чортківської міської ради відзначили подарунком проект ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великі Чорнокінці. «Tavor Travel» подарував подорож у Європу команді смт. Заводське.
Проте, конкурс ще не завершився, голосування продовжується на нашій сторінці й за сумою балів журі та голосування у фейсбуці буде визначено переможця, який отримає головний приз від ЧННІПБ ТНЕУ.
 

 

Науково-методичний семінар

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ 24.09.2019 р. відбувся навчально-методичний семінар професорсько -викладацького складу. Розпочала захід к.е.н., доцент Яковець Т.А. (Tetiana Yakovets) , яка представила основні умови становлення бренду ЗВО в процесі євроінтеграції освіти. Тетяна Аркадіївна навела статистичні дані запитів абітурієнтів при виборі ЗВО, перечислила основні характеристики бренду ЗВО та етапи його розвитку. Доповідачка наголосила, що одним із основних елементів бренду є саме викладач, який має постійно перебувати в стані саморозвитку та вдосконалення. Разом з тим, Тетяна Аркадіївна розповіла про одну з можливостей підвищення ефективності науково-педагогічної діяльності, а саме програму Erasmus+, яка сприятиме вдосконаленню професійної майстерності на основі міжнародного досвіду.
Продовжила тему впровадження Erasmus+ в українські освітні реалії к.е.н., ст. викладач Чекаловська Г.З. (Галина Чекаловська )Галина Збиславівна описала новий тренд в освіті – STEM. STEM-освіту часто називають “навчанням навпаки” і саме цей підхід узгоджується з проектом Стратегії інноваційного розвитку України до 2030 р. Галина Збиславівна провела порівняння традиційного підходу з “перевернутим”, окреслила шляхи створення центрів STEM-освіти. У виступі також зазначались переваги та недоліки розвитку національної освіти за STEM-напрямками.
Присутні активно долучились до обговорення тем доповідей, визначили шляхи розвитку бренду ЗВО із застосування новітніх освітніх трендів.

 

Ознайомлення із спеціальністю

19.08.2019 р. у рамках ознайомлення із спеціальністю студенти 1 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, які навчаються за спеціальностями “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Облік та оподаткування” під керівництвом кураторів курсів к.е.н., доцента Домбровської Н.Р. (Наталія Домбровська) та к.е.н., доцента Яковець Т.А. ( Tetiana Yakovets ) відвідали підприємства та організації за фаховим спрямуванням.
У Чортківському відділенні ЛОТ АТ “Райффайзен Банк Аваль” начальник відділення Нога С.М. розповів студентам напрями діяльності банку, основні принципи та перспективи роботи, ознайомив із категоріями банківських продуктів. Також заступник начальника Задушинська О.Т. (Оля Задушинська) та головний спеціаліст Барилюк Тарас окреслили особливості співпраці з юридичними та фізичними особами.
На ДП “Чортківське лісове господарство” студенти мали змогу ознайомитись з процесом ведення обліку на підприємстві, нарахування та сплату податків. Головний бухгалтер підприємства Саварин Г.І. (Galina Savarun) ознайомила із специфікою діяльності та структурою підприємства.
Заключним пунктом стала страхова компанія “Перша”, де начальник чортківського представництва Парацій О.П. презентувала студентам види обов’язкового й добровільного страхування, специфіку роботи із страховими випадками.
Студенти отримали грунтовний екскурс у світ обраних професій, проєкцію власної фахової приналежності та обрали потенційні місця проходження стажування.
Колектив та студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ висловлюють подяку підприємствам та організаціям, які відкрили світ професій студентам, провели цікаву й пізнавальну зустріч. Запрошуємо до подальшої співпраці в напрямку підготовки та працевлаштування майбутніх фахівців-економістів.

Завітали у Дім Милосердя

  Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, які навчаються за спеціальністю “Психологія”, 18. 09. 2019 р. відвідали Дім милосердя, де спільно з практичним психологом інклюзивно-ресурсного центру (іРЦ) Хомишин О.В. (Оля Хомишин)
провели майстер – клас з сенсорної інтеграції. Практикуючи різні методи сенсорної інтеграції, студенти в реальному часі застосовували теоретичні знання, отримані в ході навчального процесу. Колектив та студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ висловлюють подяку організаторам та учасникам мастер-класу, який беззаперечно допоможе сформувати справжніх фахівців-психологів для надання кваліфікованої допомоги усім, хто її потребуватиме.

 

Наші психологи відвідали Чортківський Військовий Комісаріат

 Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, які навчаються за спеціальністю “Психологія”, разом з викладачем курсу, канд. психол. наук, доцентом Юркевич Г.Й. (Галина Юркевич )відвідали Чортківський Військовий Комісаріат. В напрямку підвищення фахової орієнтації головний спеціаліст відділення комплектування Талац Л. Б. ознайомила студентів з обов’язками психолога, умовами проведення та етапами професійно-психологічного відбору на контрактну форму проходження служби в ЗСУ. Студенти взяли участь у проведені тестування та формуванню висновків професійно-психологічної відповідності. Колектив та студентство висловлює вдячність керівництву та працівникам Чортківського об’єднаного міського військового комісаріату, особливо Талац Л.Б. за пізнавальну зустріч. Запрошуємо до подальшої плідної співпраці.

 

Зустріч з представниками Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась зустріч студентів з представниками Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Державної виконавчої служби та Чортківського міськрайонного відділу РАЦС. В ході зустрічі були обговорені питання права на безоплатну правову допомогу, розглянуто ситуації, в яких необхідна присутність адвоката, визначено процедуру передачі судових рішень у виконавчу службу та подальшу їх реалізацію, окреслено специфіку роботи РАЦС. Дякуємо представникам зазначених організацій за проведену роз’яснювальну роботу.

 

День знань 2019

 Вітаємо усю ОСВІТНЬО-НАУКОВУ СПІЛЬНОТУ з початком нового навчального року. В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу святкування 1 вересня розпочалось одночасно з урочистостями Тернопільського національного економічного університету об 11 годині. Лунав гімн університету від Тернополя до Чорткова, сповіщаючи початок нового шляху освітніх та наукових досліджень, перемог й здобутків.
Директорка ЧННІПБ ТНЕУ, кан. екон. наук, доцент привітала всіх присутніх з Днем знань. Надія Євстахівна наголосила, що знання в поєднанні з умінням їх застосовувати, набувають непереможної сили, яка веде до успіху. “Нехай навчальні вершини підкорюються з легкістю, пари захоплюють цікавістю, студентське життя буде незабутнім” – побажала Надія Євстахівна.
Кульмінацією заходу стало урочисте вручення основного студентського документу – ЗАЛІКОВОЇ КНИЖКИ. Завідувачка кафедри, кан. екон. наук, доцент Дерманська Л. В. розповіла про основні напрямки та принципи навчального процесу у закладі вищої освіти, представила кураторів новостворених трьох груп 1-го курсу, двох груп 1-го курсу по скороченій трьохрічній програмі та двох груп 1-го курсу по скороченій дворічній програмі денної форми навчання за спеціальностями: “Психологія”, “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Облік та оподаткування” й “Професійна освіта”. Також вітаємо студентів заочної форми, які отримуюють свої залікові книжки на початку осінньої сесії. Викладачі та студенти вітали нових учасників інститутської родини піснями та творчими номерами. Благословив на щасливий навчальний рік усіх присутніх парох Катедрального храму Верховних Апостолів Петра і Павла о. Роман.
Натхненно, яскраво та з безліччю ідей розпочався навчальний рік у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ. То ж нехай всі плани реалізуються, знання осягнуться, перемоги здобудуться. Любі студенти, будьте активними, наполегливими, нехай Вас супроводжує успіх у всіх починаннях. Вперед до знань!

 

Вітаємо!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає творчу, комунікабельну, креативну канд. екон. наук Яковець Т.А. (Tetiana Yakovets) з присвоєнням вченого звання доцента. Бажаємо щоб Ваша багатогранна праця приносила задоволення на науковій ниві. Нехай Ваше натхнення до нових звершень надихають Вас тактовними емоціями, позитивними цілями та незабутніми враженнями. Творчого запалу, Вам, Тетяно Аркадіївно, у всіх починаннях. Хай щастить Вам у житті.

 

Вітаємо!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає канд. екон. наук Костишин Н.С. (Наталя Костишин) з присвоєнням вченого звання доцента. Ваша наполеглива праця увінчується великим досягненням, адже отримане Вами звання свідчить про високий рівень науково-педагогічної майстерності.
Нехай кожен день Вашої сумлінної праці наближає до мети, зміцнить віру і надихає на здійснення найкращих задумів, що допоможуть реалізувати фаховий, творчий потенціали на благо України!Нових наукових звершень та творчої наснаги. Нехай найвищі висоти науки завжди підкоряються Вам!

 

Другий день захистів випускних кваліфікаційних робіт

у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ минув у наукових дискусіях та формуванні студентами рекомендацій щодо удосконалення економічного становища в Україні. Державна екзаменаційна комісія підтвердила важливість обраних тем досліджень та високий рівень науково-практичних розробок. Зокрема, в ході збору матеріалів для написання випускової роботи, студент ЧННІПБ ТНЕУ Адріан Кальмук приєднався до проекту “Помічник народного депутата” під час якого здійснив аналіз Закону 9447, яким вносяться зміни в Митний кодекс України у ст. 282 щодо зменшення податкового навантаження на пацієнтів, які страждають на рідкісні форми захворювань та потребують для лікування препарати незареєстровані в Україні. Адріан висунув свої пропозиції в напрямку оптимального застосування даного законопроекту на розгляд народного депутата, а також представив детальне дослідження проблематики митно-правової системи у випусковій роботі. Студентами-здобувачами освітнього рівня “бакалавр” були представлені й інші, не менш актуальні наукові проекти. Впевнені, що така небайдужа і інтелектуальна молодь забезпечить проєвропейський, успішний та стабільний вектор розвитку нашої держави. Бажаємо молодим науковцям не зупинятись на досягнутому, повірити у власні сили і усвідомити свою важливу роль в майбутньому України!

Захисти випускних кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “бакалавр”

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбуваються захисти випускних кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “бакалавр” по спеціальностях “Фінанси, банківська справа та страхування”, ” Облік і оподаткування”. Голова державної екзаменаційної комісії, начальник Чортківського управління ГУ ОДПІ ДФС Тернопільської області Цвігун Р. І., заступник голови державної екземенаційної комісії, директор ЧННІПБ ТНЕУ к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. та член державної екземенаційної комісії, завідувач кафедри фундаментальних і спеціальних дисциплін, к.е.н., доцент Дерманська Л.В. відзначили актуальність обраних тем випускових робіт й грунтовність та результативність проведених студентами досліджень. Бажаємо здобувачам освітнього ступеня “бакалавр” успішного захисту та реалізації професійних ідей.

 

Зустріч випускників ювілейних 2004, 2009, 2014 років.

Традиционно в другу суботу червня в стінах Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ проводиться свято спогадів, свято зустрічі з молодістю, свято яскравих вражень – вечір зустрічі випускників.Ось і цього річ 8 червня ЧННІПБ ТНЕУ гостинно відкрив двері для своїх випускників ювілейних 2004, 2009, 2014 років.
З вітальним словом до присутніх звернулась директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка відзначила, що приємно бачити випускників, які різні між собою за віком і баченням життя, але сьогодні вони повернулись немов до рідного дому, до Інституту, де провели свої найкращі юні роки. Надія Євстахівна зазначила, що зустріч випускників – це гарна традиція, яка щороку збирає студентів минулих років і викладачів. Тих, хто в стінах ЧННІПБ ТНЕУ вчився життєвій мудрості і, пройшовши гарну школу життя, – нині має чудову нагоду знову зустрітися, щоб розказати про свої успіхи, поділитися поворотами долі. Тут, у славетному закладі вищої освіти, вони вчилися бути щирими, самостійними, відстоювати власну думку, любити науку, прагнути знань. І саме тут отримали все те, без чого неможливо стати Людиною з великої літери. З порога alma mater їм відкрилося безліч незвіданих шляхів, на яких чекали не лише випробування долі на професійне самоствердження, а й щасливі миті. Надія Євстахівна побажала випускникам життєвої енергії й оптимізму, миру, достатку, благополуччя та приємної мандрівки у студентські роки.
Тогочасна кураторка групи ОПД-51 2014 р. випуску, а зараз завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук, доцент Дерманська Л.В. привітала випускників. “Нажаль, студентські роки уже позаду. Та не забули колишні студенти рідної Alma mater, яка радісно зустрічає кожного з Вас. Важко приховати емоції: сльози на очах, щирі посмішки та шикарні світлини на фоні рідного навчального закладу, дружні міцні обійми – це все свідчення людської щиросердечності та вміння дружити, пронести крізь роки гарні спогади про студентські чудові роки” – сказала Людмила Василівна.
Гарними словами вітали всі випускники. Зокрема, у вітальному слові випускниця Стельмах Марія з приємністю пригадала проведені роки в ЧННІПБ ТНЕУ та веселі миттєвості студентства, висловила слова вдячності викладачам за їх терпіння і турботу, за надані знання.
Радували присутніх виступи творчих колективів. Голосистий спів і музика нагадали колишнім студентам про роки молодості, проведені в стінах рідного навчального закладу.
Випускники, що завітали, пам’ятали своїх викладачів за читанням лекцій, а сьогодні викладачі здивували їх приємним подарунком – виконання пісні.
Після урочистої частини випускники з цікавістю відвідали свої колишні аудиторії та пройшлись територією навчального закладу, який, здається ще пам’ятає їхні відповіді на заняттях, хвилювання на іспитах, спортивні та творчі досягнення.
Сьогодні пролунало багато побажань, як особистих, так і зі сцени. Щастя вам, шановні, творчого натхнення на гарні справи, професійного росту і невичерпного океану ідей. Хай небо для вас буде завжди мирним, високим і чистим, а шлях, яким ідете – широким та світлим. Стіни ж рідної Аlma mater завжди радо зустрічатимуть вас!
Так що давайте зустрічатись
Хто в змозі, майже кожен рік,
Нам добре всім разом зібратись,
Бо зустріч ця – продляє вік
Дякуємо за цей сповнений приємними зустрічами, спогадами й позитивними подіями день. Починаємо відлік до наступної зустрічі випускників 2000, 2005, 2010, 2015 років. З нетерпінням чекаємо цієї події, адже впевнені, вона буде незабутньою.

 

Студенти Чортківського навчально- наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ взяли участь у встановленні нового рекорду України.

 6 червня, у місті Чорткові на презентаційному майданчику районного комунального будинку культури ім. Катерини Рубчакової було зафіксовано Національний рекорд України у номінації «Презентація книг їх головними героями».
Чортківським навчально-нуковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ були представлені колективні монографії професорсько-викладацького складу: “Теоретичні та практичні аспекти стійкого розвитку економіки України”, “Розвиток соціально-економічних систем в умовах глобальної нестабільності”, “Розвиток економіки України: трансформації та інновації”, “Інноваційний розвиток економіки: глобальні тенденції та національні особливості”, а також збірники результатів студентської наукової діяльності. Книга – провідник в дослідженнях, фундамент наукової стратегії, світило в навчанні. Саме такі особливості книги найбільшим чином реалізуються в закладі вищої освіти. Популяризація застосування книги в навчальному та повсякденному житті серед молоді є важливим і необхідним важелем сьогодні. Саме цьому завданню й присвячений встановлений Національний рекорд України у номінації «Наймасовіша презентація книг літературними героями», зафіксований експертом національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.
Дякуємо організаторам за позитивні емоції та увагу до вагомих питань сучасності.

 

Вітаємо!

Студентка 3 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Лось Анастасія, під керівництвом канд. екон. наук Чекаловської Г. З., взяла участь у конкурсі наукових робіт студентів економічних та юридичних спеціальностей “TAX CHALLENGE 2019” Науково-дослідного інституту фіскальної політики. Робота на тему: “Розвиток Blockhain-технологій в Україні та світі” була відзначена у номінації “На вістрі проблеми” за актуальність та вагомість наукового дослідження. Вітаємо Анастасію та бажаємо продовжувати наукову діяльність в контексті пошуку ефективних та новітніх шляхів розвитку економіки України. Успіхів та нових досягнень!

 

Науково-методичний семінар

На черговому науково-методичному семінарі професорсько-викладацький склад Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ досліджували новітні засоби підвищення якості освіти. Канд. екон. наук, доцент Галущак В.В. зазначила, що глобальні виклики сьогодення задають напрямок розвитку вищої освіти. Деякі складники системи є застарілими в сучасних умовах, а інші, навпаки, набувають нового змісту й актуальності. Серед останніх – нове для української системи освіти, але далеко не нове для педагогічного світу явище – тьюторство. Тьютор залишається офіційно визнаним складником системи англійської університетської освіти, де тьютор – радник студента щодо вибору навчальних курсів, складання плану навчальної роботи, підготовки до іспитів з урахуванням індивідуальних особливостей і можливостей. Валентина Володимирівна навела основні поняття тьюторства, методичні поради організації цього процесу та приклади світового досвіду його застосування. В українській системі освіти тьюторсто є новим і незвичним явищем. Лише окремі приватні освітні заклади впроваджують тьюторство системно. В окремих університетах Польщі тьюторство стало складником навчального процесу. Тьюторство являє собою довгостроковий процес, мета якого супроводжувати студента, надихати його та ділитися досвідом. Щоб досягнути максимального ефекту потрібні регулярні заняття та ретельно спланований ритм, а також індивідуальний підхід до потреб студента. Ключем до розвитку студента є формування відповідальності на основі вільного вибору. Українські педагоги солідаризуються з польськими в розумінні тьюторства як методичного супроводу самостійної роботи студентів (проектної, дослідницької, організаційно), створення індивідуальних освітніх проектів і програм, як індивідуальне навчання та консультування.
У дискусії професорсько-викладацький склад вирішив, що певні елементи тьюторства присутні у навчальному процесі закладу вищої освіти, проте, потребують оновлення. Зокрема, сформовано форму інформаційної карти для заняття, яка вміщує суму даних про те, скільки залікових одиниць отримав кожний студент окремо з кожного виду роботи, за допомогою якої викладач буде орієнтуватись у рівнях сформованості навчальних компетенцій.
В продовження теми осучаснення навчального процесу, канд. екон. наук. доцент Чижишин О.І. навела методи застосування ігрових технологій. Оксана Ігорівна зазначила, що їх застосування вимагає: з’ясування і усвідомлення його цілей, тобто бажаного результату; без цього діяльність суб’єктів навчального процесу не може бути цілеспрямованою; вибору способу діяльності для досягнення мети; необхідних засобів інтелектуального, практичного або предметного характеру, оскільки діяльність завжди пов’язана з ними; наявності певних знань про об’єкт діяльності. Саме ігрові методи навчання є одним з найефективніших способів вивчення, розуміння та засвоєння важливої для нас інформації.
Присутні зійшлись на висновку, що застосування ділових ігор значно полегшує та покращує запам’ятовування інформації. Педагогічно і психологічно продумане використання гри стимулює розумову діяльність, людина починає мислити нестандартно, проявляє себе в іншому амплуа. А це підвищує інтелектуальну активність, пізнавальну самостійність та ініціативність студентів. Ігровий підхід не є визначальним способом засвоєння навчального матеріалу, але він значно збагачує педагогічну практику і розширює можливості студентів.

І Міжрайонний кар’єрний форум “Профорієнтація – 2019”

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу  ТНЕУ взяв участь у І Міжрайонному кар’єрному форумі “Профорієнтація – 2019”. На локації закладу вищої освіти студенти представили спеціальності та те, яким фахівцем можна стати, навчаючись на них. Студентка Тетяна Тичковська примірила професію митника, Колодрубська Юлія увійшла в роль обліковця-податківця, Дмитро Буячок гордо представив освітній ступень магістра, який здобуває у ЧННІПБ ТНЕУ. Бажаючих ознайомлювали із особливостями спеціальностей, які можна студіювати в закладі вищої освіти. Поряд з уже існуюючими, презентували й нові спеціальності, ліцензовані цього року, а саме: “Право”, “Професійна освіта” в контексті фахових напрямків соціальної роботи, туризму, готельно-ресторанного бізнесу та “Психологія”. Проводились різноманітні ігри та тренінги. Щиро дякуємо організаторам заходу за проявлену ініціативу в проведенні форуму. Сподіваємось, представникам молоді це допоможе обрати свою професію та зробити рішучий й успішний крок у майбутнє.

Міжнародне стажування у Фінляндії к. ф.-м.н., доцента Семчишин Л.М.

 В Чортківському інституті підприємництва і бізнесу к.ф.-м.н, доцент кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Семчишин Л.М. Ліда Семчишин провела, за результатами міжнародного наукового стажування, методичний семінар на тему: «Фінська освіта: що варто перейняти для формування нової української вищої школи». Ліда Михайлівна ознайомила із рівнями освіти Фінляндії. Більш детально зупинилася на науковому та навчально-виховному процесі вищої школи. Зазначила, вся освітня система вищої школи побудована на інтерактивності і стосунками між викладачем та студентом. Викладачі завжди готові слухати студентів – їхні ідеї і пропозиції. Кожну ідею розглядають колективно, додаючи щось нове.
Головна увага була зосереджена на шляхах формування основних компетенцій сучасних студентів в умовах дистанційного навчання. Механізм формування основних компетенцій базується на основі соціальної структури особистості (потреби-інтереси-мотив-ціннісні орієнтації-активність-діяльність). Також доповідач зазначила, що є три основні питання з методики, на які необхідно дати відповідь: 1) як зацікавити студента; 2) як мотивувати студента; 3) як заохотити студента до самостійної роботи.
В обговоренні доповіді активну участь взяли к.е.н., доцент, директор інституту Кульчицька Н.Є, Надія Кульчицька к.е.н, зав.кафедрою к.е.н., доцент Дерманська Л.В. Люда Дерманська Ляшок, доцент кафедри Костишин Н.С. Наталя Костишин , к.е.н., доцент Яковець Т.А. Tetiana Yakovets та інші учасники семінару.
Було висунуто пропозицію щодо продовження співпраці з обміну досвідом викладачів кафедри у зазначенному питанні і пошуку нових інноваційних методів викладання.

 

Вітаємо!

 Вітаємо студента 1-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Максима Дерія з достойним результатом участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Політологія”, який відбувся 15-17 травня 2019 р. на базі Національного університету “Одеська юридична академія”. Бажаємо Максиму нових перемог та наукових досягнень, нехай креативність й розум приносять позитивні результати в навчанні та праці. Пишаємось нашим студентством! Висловлюємо вдячність наставнику – канд. істор. наук Давидовській Г.І.

 

День пам’яті жертв політичних репресій

 В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулись заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій. Канд. екон. наук, доцент, директор ЧННІПБ ТНЕУ Кульчицька Н.Є. зазначила, що кількість жертв політичних репресій неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Терор і репресії вразили всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священників, селянство. Надія Євстахівна підкреслила як важливо пам’ятати знищених радянською владою, щоб зробити все необхідне для уникнення переслідувань та насильства з політичних мотивів у нашому майбутньому.
Професорсько-викладацький склад та студентство переглянули стрічку “Жертви терору” яка наглядно показала усю біль і жах тогочасних політичних репресій. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та обговорили шляхи розвитку країни сьогодні в напрямку уникнення подібних подій.
У рамках заходу студентство відвідали Музей політичних репресій, який створено у приміщені єпархіального управління Бучацької Єпархії УГКЦ, де отець Володимир Заболотний провів екскурсію для студентів закладу вищої освіти.
Сьогодні, творячи новітню історію, спільними зуссиллями маємо робити все для того, щоб подібні часи ніколи не повернулись на нашу українську землю. Молимось за душі сотень тисяч закатованих та постраждалих у ті жорстокі часи та за бранців, які сьогодні перебувають у російських тюрмах.

 

Вітаємо!

З нагоди Дня науки в Україні на урочистому засіданні науково-технічної ради ТНЕУ за вагомий внесок в науковий розвиток та публікацію статей у базі Scopus відзначено й вручено грошові винагороди завідувачу кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук, доценту Дерманській Л.В., (Люда Дерманська Ляшок) канд. екон. наук., доценту Костишин Н.С., ( Наталя Костишин) канд. фіз.-мат. наук, доценту Семчишин Л. М., ( Ліда Семчишин) та канд. екон. наук, доценту Яковець Т.А. Tetiana Yakovets Шановні науковці Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ щиро вітаємо Вас з відзнаками, нових Вам наукових тріумфів. Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу вітає усю наукову спільноту Тернопільського національного економічного університету, бажаємо творчих злетів, наукових досягнень, тільки Ваша невпинна праця здатна приносити все нові й нові ідеї та перемоги. З Днем науки!

Вітаємо!

З нагоди Дня науки в Україні на урочистому засіданні науково-технічної ради ТНЕУ за керівництво, виконання і вагомі результати наукових досліджень з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки відзначено директора Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, канд. екон. наук, доцента Кульчицьку Н.Є.(Надія Кульчицька) Вітаємо Надію Євстахівну, бажаємо подальших результативних реалізацій Ваших ідей, наснаги та нових наукових досягнень.

Дні Європи в Україні

 До днів Європи в Україні в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась віртуальна подорож у європейські країни. Директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Кульчицька Н. Є. наголосила, що відзначення Дня Європи є дуже символічним, оскільки слово “Європа” для кожного українця вже стало знаковим і означає значно більше, ніж частина світу, в якій ми живемо. Крім того, наша країна знаходиться в самій душі Європи – в її географічному центрі. Тому, наближення до європейских принципів і основ життя є безповоротним для України.
Студенти 1-3 курсів денної форми навчання підготували захоплюючі розповіді про співпрацю з Україною, її підтримку різними країнами Європи. Окреслюючи певні особливості тієї чи іншої країни, решта студентства мали відгадати країну, про яку йде мова. Вивчаючи досвід представлених держав, визначались основні пріорітети євроінтеграції України. Євроінтеграція – цивілізаційний вибір України, одна з ключових вимог Революції гідності. У системі зовнішньополітичних пріоритетів України вона посідає особливе місце. Саме тому, студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ постійно ведуть наукові дослідження, здійснюють пошук новітніх шляхів розвитку України та формуюють основні пріоритети в напрямку євроінтеграції.

 

З Днем вишиванки!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає з Днем вишиванки. Нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу. Чудового настрою та різнобарвних вражень!
Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

КВЕСТ 2019

Тринадцятого травня 2019 р. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся міжрегіональний «Квест 2019». У заході взяли участь 9 команд загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів м. Чорткова, с. Білобожниці, с. Базар, смт. Заводського, с. Улашківці, с. Горішня Вигнанка та команда ВПУ смт. Заводського. Метою квесту було цікаве знайомство із закладом вищої освіти та поглиблення економічних знань в ігровій формі.
На початку заходу директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н. Є. привітала присутніх, відзначивши, що командна гра є важливим в досягненні перемог, тому, молодь має об’єднуватись в зуссилях, застосовувати свої знання для розвитку України. Надія Євстахівна окреслила основні принципи навчання в закладі вищої освіти, його пріорітети та побажала цікавого й захоплюючого проходження квесту.
Хедлайнером заходу став Поль Манондіз – франко-український співак, тенор якого заворожує. Неймовірне виконання пісень французькою та українською мовами не залишив нікого байдужим.
Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін к.е.н., доцент Дерманська Л. В. озвучила правила квесту й оголосила його старт.
Вже на початку було зрозуміло, що розпочалася захоплююча пригода. На учасників чекали 18 локацій, що охоплювали й аудиторії, й бібліотеку, виставкову залу, комп’ютерний клас, спорткомплекс та інші приміщення, у яких працюють студенти зво під час навчального процесу. На локаціях учасники розв’язували різноманітні завдання: логічні, на швидкість, за допомогою Viber та інше. Успішне вирішення завдань давало змогу рухатися далі. На одній з локацій було розташоване селфі дзеркало, фото з якого було перепусткою на фініші і знаменувало проходження командою всіх етапів.
Найшвидшою виявилася команда Горішньовигнанського НВК І-ІІІ ступенів, які й здобули перемогу. ЗОШ №6 і Чортківська спеціалізована школа-інтернат № 3 спортивного профілю І-ІІІ ступенів імені Романа Ільяшенка розділили 2 і 3 місце відповідно. Отож, щиро вітаємо переможців! Нехай усі життєві завдання даються з легкістю та успіхом, будьте креативними, завзятими та прагніть кращого, тоді все буде Вам під силу.
Квест подарував усім багато позитивних емоцій, тож чекаємо нових зустрічей!

 

Студентська науково-практична конференція «Фінансово-економічні тенденції розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС»

 У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу відбулась студентська науково-практична конференція «Фінансово-економічні тенденції розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС». Мета конференції полягала в обговоренні проблем та сучасних тенденцій сталого фінансово-економічного розвитку України в умовах активних інтеграційних процесів та асоційованого членства в ЄС.
Розпочала захід вітальним словом директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. Наук, доцент Кульчицька Н.Є. (Надія Кульчицька ). Надія Євстахівна зазначила, що одним із головних пріоритетів зовнішньоекономічної політики України є співробітництво з Європейським Союзом, а також вказала на те, що сьогодні активно здійснюються заходи, які спрямовані на поглиблення співпраці між Україною та Європейським Союзом та які стали можливі лише завдяки довготривалої плідної роботи двох сторін в рамках Європейської політики сусідства. Перспектива членства у ЄС є стратегічним орієнтиром українських прагнень до прогресивного перетворення і ключовою метою, заради якої проводяться реформи. Переваги інтеграції України у ЄС пов’язані зі створенням надійних механізмів демократії, спільної безпеки, політичної та економічної стабільності.
Модератор конференції канд. екон. наук., доцент Бидик А.Г. (Алла Шевцова) окреслила предмет науково-практичної конференції: тенденції фінансово-економічного розвитку України в контексті її інтеграції до європейської системи. Алла Геннадіївна відзначила, що наша країна сьогодні переживає етап максимально глибокої інтеграції у європейську політичну та економічну систему, на багатосторонній взаємодії реалізуються ініціативи «Східного партнерства» шляхом заміни угод про партнерство та співробітництво на Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, що дозволяє запроваджувати нові формати та рівні співробітництва між Сторонами на різних тематичних платформах. Надзвичайно складним є питання відпрацювання належних механізмів включення економіки України в сучасні цивілізаційні процеси і структури. І хоча Україна стикається з труднощами на цьому шляху, євроінтеграційний курс для неї є безальтернативним.
На секційному засіданні студенти закладу вищої освіти представили свої дослідження актуальних проблем розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС, а саме: Куций Іван «ЄС як унікальне об’єднання країн Європи: хронологія створення, органи управління» (науковий керівник к.е.н., доцент Вербіцька І.І.), Олександр Підгородецький «Основні етапи підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.), Анастасія Лось «Проблемні аспекти формування та розвитку бюджету ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Вербіцька І.І.), Галя Вовчко«Повноцінна та всеохоплююча Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: переваги створення та проблеми функціонування» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.), Таня Тичковська «Проблеми фінансового ринку України в період конвергенції з ЄС»(науковий керівник к.е.н., доцент Галущак В.В.), Yulia Kolodrubska «Європейські інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу України» (науковий керівник к.е.н., доцент Гончар Г.П.). В ході презентацій студентських досліджень розгортались жваві дискусії та висували пропозиції щодо нових перспектив розвитку національної економіки, отримання конкурентних переваг української продукції в умовах спільного ринку, використання могутнього експортного потенціалу України.
Наукові висновки учасників конференції підтримала запрошена Березовська І.В. (Ірина Березовська) – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Чортківської районної державної адміністрації. Ірина Василівна окреслила тенденції зростання зовнішньоекономічної активності суб’єктів господарювання Чортківського району за останні 5 років, навела дані, що свідчать про зростання, майже утричі, динаміки експорту за 2015-2018 роки: з 12 млн. дол. США до 31 млн. дол. США (дані без міста Чорткова). Лише у 2018 році темп зростання експорту у Чортківському районі становив 210%. Відповідно, зовнішньоторговельне сальдо має позитивне значення і становить 28 млн. дол. США. Зазначено, що мінусом є те, що такого результату досягається завдяки одному-двом підприємствам – більше як 90% від всіх експортних операцій належать ПрАТ “Агро Продукт”, яке можна вважати прикладом для наслідування щодо успішної політики ведення зовнішньоторговельних операцій. Крім того, у виступі Березовської І.В. було приділено увагу розвитку інвестиційної діяльності в Чортківському районі та участі району у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги.
Висловлюємо вдячність організаторам, спікерам та учасникам науково-практичної конференції за актуальність піднятої проблематики, цікаві та корисні дослідження. Бажаємо подальших досягнень та результативності праці, направленої на забезпечення соціально-економічного розвитку регіону та країни загалом.

 

Всеукраїнська студентська олімпіада з навчальної дисципліни «Страхова справа»

 Упродовж 22-24 квітня 2019 р. відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1313 від 28.11.2018 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2018/2019 н.р.» на базі Тернопільського національного економічного університету тривав ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхова справа». До участі в Олімпіаді подали заявки 85 учасників із 35 закладів вищої освіти України. Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ достойно представила студентка 3-го курсу  (викладач-наставник канд.екон.наук, доцент Галущак В.В.). Пишаємось нашою розумною та креативною студентською молоддю. Бажаємо Тетяні подальших успіхів та перемог.
Висловлюємо вдячність організаторам за чудову атмосферу та насичену програму проведення олімпіади.

Вітаємо!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук Дерманську Л.В.    з присвоєнням вченого звання доцента. Нелегкі завдання стоять на шляху отримання цього звання і тільки відданість науці, багаторічний досвід, інтелект та розум дає змогу досягти цієї вершини. Нехай Ваша наполеглива праця й надалі увінчується успіхом. Бажаємо наснаги, натхнення та цілеспрямованості у професійному житті. Подальших успіхів та реалізації ідей!

Бліц-вікторина “Учімося бути справжніми українцями”

Молодь-майбутнє України! Креативні, розумні, працелюбні, веселі і невгамовні. З ініціативи студентства Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, під керівництвом канд. психол. наук, доцента Юркевич Г.Й. у закладі вищої освіти відбулась бліц-вікторина “Учімося бути справжніми українцями”. Учасниками стали команди “Освітяни” Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського, “Спадкоємці Гаврилишина” Чортківського коледжу економіки і підприємництва ТНЕУ та команда “Десант” 1-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ.
У вітальному слові директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Кульчицька Н.Є. висловила своє захоплення студентством, що прагнуть вивчати і слідувати українським традиціям, які шанують і хочуть розвивати та зміцнювати рідну вкраїну. Надія Євстахівна побажала перемоги сильнішим й гарного настрою усім присутнім.
Насичені історичними загадками та українознавчими завданнями конкурси захопили як учасників так і вболівальників: конкурс «Що? Коли і Де?», конкурс «Історичні постаті», конкурс «Упізнай мене», конкурс «Повір у географію», конкурс «Мовно-літературний», конкурс «Крилаті вислови», конкурс «Прислів’я», Конкурс капітанів «Не барімося, збираймося», конкурс «Прорекламуй Україну в світі» (домашнє завдання).
Справедливо оцінювали пройдення завдань командами журі у складі: заступника директора з виховної роботи Чортківської спеціалізованої школи спортивного профілю № 3 імені Романа Ільяшенка – Бегма Т.Є., вчителя історії Чортківської ЗОШ № 6 – Бельзецька Г.Й., педагога-організатора Заводської ЗОШ – Левченко Г.М., вчителя історії та правознавства Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича – Петровська С.П, вчителя історії та правознавства Чортківської ЗОШ №2 – Польова Н.В., вчителя історії та правознавства Чортківської ЗОШ №7 – Провальна З.І., педагога-організатора Чортківської ЗОШ №5 – Черкасова І.Р. Беззаперечним переможцем стала команда “Спадкоємці Гаврилишина” Чортківського коледжу економіки і підприємництва ТНЕУ. Друге місце розділили команди “Освітяни” та “Десант”.
Вітаємо переможців! Бажаємо щоб перемоги супроводжували вас і надалі! Будьте такими ж впевниними й успішними як сьогодні. Вітаємо усіх учасників гри. Будьте справжніми українцями, такими ж наполегливими і сміливими, як ви показали себе у змаганнях. Люба наше молоде, наша гордість і сила, тільки ви і ваші знання, зусилля можуть збудувати міцну, процвітаючу, єдину Україну.
Будьте справжніми пітріотами-українцями!

 

Професорсько-викладацький склад підвищує якість освіти

 Сьогодні знову відбулась пізнавальна і цікава зустріч професорсько-викладацького складу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ у формі семінару. Часто, прагнучи удосконалити вітчизняну освіту, ми звертаємось до досвіду розвинутих країн світу, що досягли визнання у цій сфері. З цією метою, канд. екон. наук., доцент Шмигель О.Є. у своїй доповіді «Система вищої освіти в США» виокремила основні особливості функціонування освітньої системи в США. Ольга Євстахівна зазначила, що характерною рисою вищої школи США є переважна більшість часток приватних ВНЗ, які складають понад 2/3 від їхньої загальної кількості, хоча 70% студентів навчаються в державних ВНЗ. Це пояснюється тим, що серед приватних ВНЗ є невеликі, із числом студентів до 100 чоловік, у той час як у деяких державних ВНЗ вчиться кілька десятків тисяч студентів. У США немає єдиних правил організації занять і всього навчального процесу у вищих навчальних закладах. Крім лекцій і семінарів практикуються нетрадиційні методи й форми навчання: моделювання, рольові ігри, мікровикладання. Цікавим стали наведені Ольгою Євстахівною конкретні методи викладання в розрізі окремих дисциплін з врахуванням їх специфіки.
В продовження вивчення закордонного освітнього досвіду, канд. екон. наук, доцент Бидик А.Г. окреслила принципи застосування методики«Case Studies», або кейс-методу, яка вперше була розроблена на початку XX ст. в Гарвардській Школі Бізнесу. Алла Геннадіївна зауважила, що кейс-метод є результативним в процесі застосування у навчанні майбутніх економістів, осільки виступає методом ситуаційного моделювання реальних бізнесових ситуацій, які описують практичну діяльність суб’єктів, використовуючи набуті теоретичні знання і формуючи нові.Доповідач окреслила основні ідеї методу та ознаки кейсу для забезпечення його ефективності, навела приклади з власного досвіду застосування кейс-методу при вивченні дисциплін спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування”.
Викладачі активно дискутували, порівнюючи особливості системи освіти України та США. Колектив відзначив успішне застосування на власних заняттях певних методів викладання, що популярні закордоном, а також ухвалив рішення про подальше впровадження новітніх методик покращення освітніх послуг.

Студенти зустрілись з головним редактором обласної газети «Вільне життя плюс» Петром Федоришиним

 Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ стали учасниками надзвичайно цікавої зустрічі у читальній залі районної бібліотеки. Почуті факти з історії Чорткова від члена НСПУ, головного редактора обласної газети «Вільне життя плюс» Петра Федоришина, захопили та вразили студенство. Спілкування було наповнене незвіданими фактами про Чортків, демонстрацією історичних доказів тих чи інших подій, пізнавальними розповідями. Дякуємо усім організатором та учасникам за надану можливість вкотре поринути у минуле рідного Чорткова, підвердити його славне походження та багатогранний історичний розвиток.

 

Науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу

Черговий науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ був присвячений актуальним питанням підвищення якості освіти. Застосування інноваційних методів і форм проведення семінарських занять у закладах вищої освіти презентувала канд.екон.наук, доцент Домбровська Н.Р. класифікувала види семінарських занять та запропонувала активні прийоми навчання, які підвищують їх результативність, а саме: методи інциденту, метод „накопичення інформації”, метод аналізу конкретної ситуації – формування груп студентів для вирішення певної проблеми; метод ділової, метод модерації. Наталя Романівна конкретизувала роль і дії викладача в контексті кожного виду семінарського заняття.
Цікавим моментом став перелік
заповідей викладача (Д. Пойа):
1. Цікавтесь своєю дисципліною.
2. Знайте свою дисципліну.
3. Знайте, яким шляхом можна вивчити те, що вам необхідно.
4. Кращий спосіб вивчити – це відкрити самому.
5. Вмійте читати з обличчя студентів.
6. Розвивати у студентів певні навички дослідницької роботи.
7. Намагайтесь навчити їх догадуватися.
8. Намагайтесь навчити їх доводити.
9. Вишукайте у вашій задачі те, що може стати у нагоді при розв’язанні інших задач.
10. Не видавайте свого секрету відразу – нехай студенти спробують вгадати його до того, як ви його їм відкриєте.
Розглядати питання інноваційності в закладі вищої освіти продовжив канд. екон. наук, доцент Довбуш А.В. Андрій Васильович зупинився на актуальності застосування сучасних технологічних можливостей в навчальному процесі, навівши конкретні приклади: переревернуті заняття (Flipped classroom), інтерактивні підручники (E-textbooks), масові відкриті он-лайн курси (Massive open online courses), створення спеціалізованих комп’ютерних ігор та практичних симуляцій, концепція великих даних (Big Date), мобільні додатки. Впровадження методів активного навчання має спонукати студентів до вивчення фахових дисциплін, а це в значній мірі залежить від рівня підготовки самого викладача та його уміння доступно і цікаво представити інформацію та створити умови для засвоєння студентами, передбачених програмою і навчальним планом вмінь і навичок.

Вітаємо!

Вітаємо студента 1-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Дерія Максима та викладача-наставника, канд. істор. наук Давидовську Г.І. з перемогою в першому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з “Політології”, що проходила в ТНЕУ. Бажаємо натхнення та успіху на заключному етапі олімпіади, що відбудеться в Національному університеті “Одеська юридична академія”.

Створення Експертної ради працедавців

 В напрямку підвищення якості освіти важливим є залучення працедавців до навчального процесу з метою забезпечення підготовки затребуваних фахівців. З огляду на цей факт, 14.03.2019 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулось створення та перше засідання Експертної ради працедавців по двом випусковим спеціальностям: “Облік і оподаткування” та “Фінанси, банківська справа та страхування” (Митна справа). До складу ради увійшли керівники, представники підприємств й організацій з якими укладені довори про співпрацю з Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ та ті, які в процесі пошуку фахівців контактують з Центром працевлаштування випускників ЧННІПБ ТНЕУ: начальник Митного поста Чортків Гломба А.В., начальник Чортківського управліня ОДПІ ГУ ДФС в Тернопільській області Цвігун Р.І., директор підприємства з надання митно-брокерських послуг Лапан Г.С., генеральний директор підприємства з іноземним капіталом “Біллербек Україна” Федорейко О.А., головний бухгалтер ДП “Чортківське лісове господарство” Саварин Г.В., директор ПП “Файний пекар” Хом’як В. Г., керуючий Чортківського відділення АТ „Райффайзен банк Аваль” Нога С.М., керівник Чортківського відділення дирекції ПрАТ “УПСК” Вівчар Л.І.
Привітавши присутніх, розпочала засідання директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук., доцент Кульчицька Н.Є. Надія Євстахівна окреслила пріоритети удосконалення освітнього процесу, необхідності переформатування його завдань до умов сучасності.
Координатор з якості освіти, канд.екон. наук, доцент Яковець Т.А. обгрунтувала важливість орієнтації на практичні вимоги працедавців в процесі побудови освітніх прграм. Тетяна Аркадіївна визначила мету створення Експертної ради працедавців та цілі діяльності.
Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд.екон.наук, доцент Дерманська Л.В. та канд.екон.наук., доцент Костишин Н.С. зупинились на основних складових освітніх програм вище згаданих спеціальностей: мету, завдання, компетентності тощо.
Заслухавши доповідачів, члени ради розпочали дискусію в контексті визначення напрямків покращення та розширення запропонованих освітніх програм. В ході обговорення сформовано ряд рекомендацій та дій спрямованих на підвищення якості освіти. Члени Експертної ради працедавців ухвалили рішення по порядку денному й шляхи його реалізації та визначились із графіком роботи Ради.
Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ висловлює вдячність усім представникам, що підтримали пропозицію створення Експертної ради працедавців, виявили активну позицію в реалізації методів підвищення якості освіти. Дякуємо за постійну співпрацю та запрошуємо до нових спільних проектів.

 

Турнір пам’яті Романа Ільяшенка”Іду на ви” з фрі-файту

8 березня святкував би свій день народження Герой Роман Ільяшенко. Натомість, сьогодні ми з слізьми на очах згадуємо його світлу постать. Біль від втрати не згасає, навіть з плином часу. Роман поклав своє життя під час бою під Іловайськом, бою за суверенітет України, за її незалежність, за наш мир та спокій на рідній землі.
Роман Ільяшенко був випускником Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, тому саме у рідних стінах закладу вищої освіти, у спорткомплексі “Економіст” пройшов черговий турнір пам’яті “Іду на ви” з фрі-файту, організований спортивним клубом “Характерник-Чортків”, Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ та Чортківською міською радою. Запал до перемоги Романа, чинного чемпіона України з фрі-файту, сьогодні знайшов своє відображення у його послідовниках, спортсменах, які продовжують улюблену справу Героя.
У вітальному слові до учасників змагань директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд.екон.наук, доцент Кульчицька Н.Є. пригадала роки студентства Романа, його активну позицію та почуття відповідальності по житті. Саме ці якості сприяли його спортивним перемогам, саме вони не дали йому бути байдужим до страшних подій в Україні. Він поклав за Батьківщину найдорожче – своє молоде життя. То ж сьогодні, згадуючи Романа у наших молитвах, маємо чинити так, щоб сприяти розвитку та єдності України.
Спражній син України, чесний, безстрашний Роман Ільяшенко назавжди у наших серцях.
ЛЮБИМО, ПАМ’ЯТАЄМО…

 

Урочистості з нагоди 205-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

 Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду:
Кожний вірш свій і поему
Він присвячував народу.
Він любив усе прекрасне 
І його ім’я — незгасне!
У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу відбулись урочистості з нагоди 205-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, який є символом української державності, національної єдності українців, символом чесності, правди, самовираження, символом, що надихає жити, боротися, кохати – як вічна святиня, як уособлення найвищого розуму і непізнаного духу, як невмируща душа і пам’ять української нації…
Знову його пророчі слова зазвучали з уст студентства та викладачів у віршах та піснях. Студентка 3-го курсу Лось Анастасія виконала вірш “Думка”, студентка 1-го курсу Магдяк Тетяна зачитала вірш “Розрита могила”. Пісенним спогадом про Кобзаря стали “Тополя” та “Думи мої” у виконанні ансамблю викладачів. Звучав англійською мовою і вічний Заповіт Тараса Григоровича, у креативній роковій подачі студентів 1-го курсу Дерія Максима та Дзвоника Владислава, Хвастовської Тетяни, Сабо Вадима, Магдяк Тетяни.
Нехай Тарасова мудрість крізь віки заряджає нас силою, спонукає до єдності і буде тією рушійною силою на шляху до процвітання України.

 

Науково-методичний семінар

 Професорсько-викладацький склад Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ постійно вдосконалює професійну майстерність та якість освіти. Одним із методів такого покращення є науково-методичні семінари, що мають на меті обговорення сучасних умов і викликів у вищій освіті, пошук ефективних методів викладання та навчання. 5 березня 2019 р. канд. екон. наук., доцент Андрушків Р.Ю. у своїй презентації “Портрет успішного викладача” висвітлив основні якості, якими повинен володіти сучасний викладач. Роман Юрійович зазначив, що згідно опитування студентів на першому місці в рейтингу рис, якими має володіти викладач, стоїть професійний рівень, на другому – чесність та справедливість в оцінюванні. Загалом, сукупність характеристик сучасного викладача можна сформувати у такі секції: «Розвивається сам і спонукає інших», «Шукає новітні методи», «Моральний, привабливий, із гарною дикцією». Сукупність особистих якостей викладача формує його авторитет, тобто загальновизнану студентами значущість його достоїнств і основану на цьому силу його виховного впливу. Авторитетним є той викладач, який глибоко знає свій предмет і майстерно його викладає, любить молодь, відчуває її наміри і прагнення, доброзичливо відгукується на них.
Продовженням семінару стала доповідь канд. екон. наук, доцента Гуменюк О.Г. на тему: “Методичні рекомендації щодо розробки силабусу навчальної дисципліни”. Оксана Геннадіївна підкреслила важливість застосування силабусів у навчальному процесі, адже саме він є інструктивним засобом для студентів, допомагає їм в підготовці до заняття та конкретизує очікування від вивчення окремої дисципліни. На науково-методичному семінарі були розглянуті основні складові силабусу та їх змістове наповнення. Обговорено сучасні зособи контролю та зосереджено увагу на їх впровадженні в навчальний процес закладу вищої освіти.
Під час підведення підсумків, професорсько-викладацький склад висловили підтримку щодо побудови силабусів за запропонованою методикою та необхідності використання їх в процесі
розробки методичного забезпечення дисциплін.

Випуск магістрів ЧННІПБ ТНЕУ

 Незабутня мить – Випускний магістрів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ! Вир шалених емоцій щастя та хвилювання. Ось і ще один крок в професійне життя роблять справжні фахівці своєї справи, понад 50 випускників магістрів зі спеціальностей «Облік і оподаткування» й «Фінанси, банківська справа та страхування» (Митна справа).
Урочистості з нагоди вручення дипломів вітальним словом розпочала директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Кульчицька Н.Є. Надія Євстахівна відзначила, що сьогоднішні випускники отримали не тільки професійні знання, але й зросли як особистості. Хотілося б нагадати, що немає сили могутнішої, ніж знання, а людина озброєна знаннями й умінням їх застосувати — це вже професіонал з великої літери. Досягши творчих успіхів, намагайтеся не розгубити студентських друзів, оскільки через багато років ви зрозумієте, що цей період життя був найкращим та найнасиченішим. Залишаючи рідну alma-mater, не забувайте тих, хто вас вчив, вкладав свою душу та завжди був поряд. У добру путь, випускники! Творіть добро!
Продовженням свята стало вітальне слово з благословенням Преосвященного Владики Димитрія (Григорака) Єпископа Бучацького.
Привітати випускників завітали голова Державної екзаменаційної комісії, начальник Чортківського управління Тернопільської ОДПІ та голова районної державної адміністрації Оксана Тимофіївна Чайчук. «Я зичу вам, щоби дипломи магістра, ваші знання та досвід допомогли вам розпізнати ваше покликання і реалізувати ваші мрії. Я переконана, що тоді ви будете щасливими людьми, а Україна здобуде гідних громадян і еліту нації,» – резюмувала Оксана Чайчук.
Радість від проведених років навчання висловила куратор, канд. екон. наук. Яковець Тетяна Аркадіївна та побажала випускникам завжди залишатись добрими людьми, незважаючи на обставини, міцних та люблячих сімей, сталевого здоров’я, благополуччя та миру.
Опісля завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук Дерманська Людмила Василівна розпочала зачитання Наказу та вручення дипломів магістра.
Цікавою традицією стало перекидання китички в знак того, що колишні студенти стали дипломованими фахівцями.
Слова вдячності наставникам висловила від імені випускників магістр ЧННІПБ ТНЕУ Середа Тетяна та музичний дарунок подарувала магістр ЧННІПБ ТНЕУ Іванна Школьницька.
Святкування було наповнене різноманітними номерами у виконанні викладачів, випускників та с щирими побажаннями від батьків та гостей.
Дорогі випускники, Ви – наша інтелектуальна еліта, духовне поле нашої нації. Ви – люди високої культури і творчої наснаги. Ви – наша еліта, яка буде працювати в усіх ешелонах влади. Будьте креативними особистостями, щоб ваші знання були витребуваними. Будьте патріотами нашого рідного краю і Інституту, а ми будемо пишатися нашими випускниками! Нехай Господь благословить усі Ваші добрі починання.

  инання.

Захисти магістерських робіт

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ завершились захисти магістерських робіт за спеціальностями “Облік і оподаткування”, “Фінанси, банківська справа і страхування”. Державна екзаменаційна комісія у складі начальника Чортківського управління ГУ ДФС у Тернопільській області Цвігуна Р.І., директора ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцента Кульчицької Н.Є. та завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін ЧННІПБ ТНЕУ Дерманської Л.В. відзначила актуальність та грунтовність проведених досліджень. Щиро вітаємо наших магістрів. Бажаємо усім реалізувати свої навики та досягти висоти професійного зростання. Нехай отримані вами знання принесуть перемоги та успіх.

Кубок ТНЕУ бадмінтону

18-19 грудня відбувся І відкритий кубок ТНЕУ бадмінтону, організований під патронатом ректора університету професора Андрія Ігоровича Крисоватого й за сприяння Федерації бадмінтону України.
Команду Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ представили студенти 4-го курсу Пиріжок Володимир, Червона Юлія, Вовчко Галина та студент 1-го курсу Дерій Максим.
В особистих змаганнях серед жінок ІІІ місце зайняла студентка Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Червона Юлія, поступившись учасникам з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Щиро вітаємо нашу призерку й команду та дякуємо за достойну участь у змаганнях. Подальших вам перемог та досягнення нових спортивних вершин.  

Круглий стіл “Створення туристичного кластеру “Дністровський каньйон”

 З ініціативи Тернопільського національного економічного університету та Чортківської міської ради, спільно з Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ проведено “. Обговорити етапи реалізації проекту зібрались представники влади, освітян, бізнесу та громадські активісти. З вітальним словом виступила директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка зазначила що проект, який обговорюється є надзвичайно важливим в напрямку економічного розвитку міста Чорткова та регіону. Кластерна модель регіонального розвитку веде за собою активізацію новітніх підходів розбудови туристичної інфраструктури, підприємницької діяльності у сфері туризму, сприяє створенню нових робочих місць, зростанню доходів місцевого населення та наповненню бюджетів, покращенню якості туристичних продуктів тощо. Надія Євстахівна зазначила, що науковці та студентство ЧННІПБ ТНЕУ не може залишитись осторонь втілення в реальність настільки важливого проекту і радо долучається до справи.
Бажання реалізувати туристичний кластер висловив мер м. Чорткова Володимир Шматько. Пан мер відзначив, що уже чимало кроків зроблено на шляху ідентифікації Чорткова як туристично привабливого об’єкту: від візуалізації в інтернет мережі до створення Відділу туризму. Тому і надалі будуть здійснюватись дії в цьому напрямку.
В ході заходу свої презентації представили спікери: Алексєєва Юлія, ініціатор проекту “Туристичні кластери 300+” на тему “Створення туристичних кластерів”; Яворський Назар, радник голови Тернопільської ОДА на тему “Проект туристично-екологічного шляху “Прадавній велет”; Гунько Сергій, заступник директора ННІІОТ ТНЕУ на тему ” Проект туристичного кластеру “Дністровський каньон”; Шматько Володимир, мер м. Чортків на тему “Чортків як туристичний хаб середнього Подністров’я”; Мартишко Андрій, координатор регіональних проектів ПРОГРАМИ “DOBRE” на тему “Співпраця ОТГ регіону в процесі реалізації проекту туристичного кластеру”; Яцків Р.І. начальник відділу туризму Тернопільської ОДА з пропозиціями сприяння розвитку туристичної інфраструктури області, створення туристичних карт та сучасних вказівників.
Перечислені виступи вкотре підтвердили необхідність та важливість цього проекту.
В підведення підсумків усі присутні висловлювали власну позицію та потенційну участь в створенні кластерів. Було окреслено першочергові завдання та дії, також визначено групу осіб, які розпочнуть створення туристичного кластеру з м. Чортків.

 

 

IV студентська науково-практична конференція “Теоретичні та практичні аспекти стійкого розвитку економіки України”

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась . У програмі конференції студенти-магістри представили основні результати досліджень, провели дискусії по актуальних питаннях функціонування системи обліку й оподаткування та особливостях митно-тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні.
Пропозиції доповідачів мали практичний характер та свідчили про грунтовість здійсненого дослідження. Результати конференції засвідчили про активну позицію молодих фахівців в напрямку усунення недоліків та проблем фінансового-економічного становища в Україні. Бажаємо дослідникам реалізації своїх перспективних ідей в реальність та досягнення професійного успіху.

З Днем Студента!

Міжнародного дня студента в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулись святкування, надзвичайно активно, з гарним настроєм та в дружній атмосфері.
Привітала студентів зі святом директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка зазначила, що всі ми були студентами і, можливо, залишаємось ними в душі й сьогодні. Адже, студентство найпрекрасніша пора, насичена подіями, емоціями, веселощами. Надія Євстахівна побажала всім успіху, реалізації бажаного та гарного настрою.
Розпочалось святкування з презентації новоствореної студентської ГО “MIST”. Активна молодь закладу вищої освіти обє’дналась з метою реалізації своїх ідей та проектів, співпраці між студентами в напрямку покращення освіти. Члени ГО “MIST” представили план діяльності організації на рік та одразу почали його реалізовувати шляхом анкетування викладачів та студентів щодо якості навчального прцесу й шляхів його удосконалення. Правління організації закликало до небайдужості та реальних дій, адже спільними зусиллями є можливість досягнути бажаного.
Але як же студентське життя, та й без веселощів? Продовженням свята стала весела гра “Хто зверху?”. Команда хлопців зішлась у жартівливій боротьбі з командою дівчат. Гра складалась з вісьми раундів: “Дозвольте відрекомендуватись”, “Збери літери”, “Чоловік чи жінка”, “Хто в домі хазяїн”, “Хто я”, “Зірки інституту в ряд”, “Відгадай пісню”, “Обмін ролями”. В ході веселого змагання перемогла дружба з рахунком 45:45.
Також, в цей насичиней подіями день, до ЧННІПБ ТНЕУ завтали представники Міської ради Чорткова з пропозицією долучення студентів закладу вищої освіти до створення Молодіжної ради та активної участі в її роботі.
Дороге наше студентство, Ви наша гордість, надія і мотивація. Будьте щасливі, успішні і креативні. Ми радо підтримаємо Вас у всіх починаннях. Позитиву в житті і всіх благ.

 

Лабораторія проектів в ЧННІПБ ТНЕУ

ГО Атом спільно з Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ організували Лабораторію проектів. Разом над розробкою нових ідей працювали професорсько-викладацький склад, студентство, громадські активісти, гості з інших навчальних закладів. Створивши команди, усі розробляли цілі та завдання для реалізації своїх проектів. Тренери Ірина Яремчук та Людмила Лукіян координували командні дії та розкривали нюанси створення проектів, що забезпечують успіх їх реалізації.
Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. підкреслила важливість проведення подібних зустрічей, адже вміння чітко окреслити основні ідеї проекту та сформувати програму його реалізації надає більше шансів на успіх справи.
Бажаємо наполегливості та успіху на шляху втілення в життя своїх ідей!

 

День української писемності і мови

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ в День української писемності і мови професорсько-викладацький склад на чолі з директором закладу вищої освіти, к.е.н, доцентом Кульчицькою Н.Є. та студентство долучились до написання всеукраїнського диктанту. Мова — найважливіша частина нашої особистості, нашої поведінки, нашої думки, вона — тіло цієї думки, визначає ступінь нашої свідомості, є своєрідним її мірилом. Тому, нашим завданням, як синів і дочок рідної країни, як свідомих громадян є берегти мову, розвивати її культуру і чистоту. Українська мова – мелодійна струна нашої ментальності, яка поєднує нас у велику й міцну духом державу. Необхідним є підтримка високого рівня мовної грамотності саме молодого покоління, як запоруки розбудови нації. Колектив ЧННІПБ ТНЕУ вітає усіх з цим прекрасним святом, бажаємо завжди знаходити спільну мову один з одним та щиро висловлювати свої почуття!

VІ Кубок ТНЕУ «Спорт об’єднує нас»

Упродовж 3-4 листопада 2018 року відбувся VІ Кубок ТНЕУ «Спорт об’єднує нас» серед віддалених структурних підрозділів закладу вищої освіти. Змагання організовані за підтримки ректора університету, доктора економічних наук, професора А. І. Крисоватого.
Вітаємо усіх учасників змагань, бажаємо нових досягнень, успіхів та перемог . Пишаємось кожним із вас!

Роботи учасників конкурсу на виставці художніх робіт

Життєві ситуації, почуття, поняття очима юних митців, учасників конкурсу на виставці художніх робіт у ЧННІПБ ТНЕУ, учнів ЗОШ міста та району. Глибокий зміст, неповторність та незвичність подачі. Слова зайві, лише емоційне захоплення!

День відкритих дверей у форматі виставки художніх робіт

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся День відкритих дверей в поєднанні з відкриттям виставки художніх робіт митців України приуроченої до Дня художника. До закладу вищої освіти завітали школярі та вчителі із 21-єї загальноосвітньої школи району та міста. Перша частина святкування розпочалась з вітального слова директора ЧННІПБ ТНЕУ к.е.н., доцента Кульчицької Н.Є., яка зазначила, що проведення Дня відкритих дверей у креативній формі художньої виставки має на меті довести, що метою ЧННІПБ ТНЕУ є формування всебічно розвинутих, освідчених фахівців своєї справи. З огляду на це, поряд з освоєння профільних дисциплін, вивченням іноземних мов, формуванню громадської активності у ЧННІПБ ТНЕУ відбувається й творчий розвиток молоді. Також Надія Євстахівна окреслила основні напрямки та перспективи навчання у ЧННІПБ ТНЕУ для присутніх школярів.
В продовження заходу відбулось жеребкування, в якому кожна із шкіл обрала тему у вигляді словосполучень та завдання зобразити її художньо.
Кульмінацією стало відкриття виставки художніх робіт. Історія українського живопису дуже багата. Багато художників України досягли світового визнання. Вони є майстрами живопису, графіки, абстракції, проявляючи себе у різних напрямках цього мистецтва.
Свої роботи на виставку представили: Шерстій Володимир Михайлович, Бондар Сергій Федорович, Захаров Петро Михайлович, Дмитровський Віталій Остапович, Блашків Олег Олексійович, Жовтоголовий Іван Євстахович, Пустельник Богдан Едуардович, Арич Денис, Гевко Христина, Закатов Олександр, Майдан Наталія, Мартиновська Марина, Пуляк Андрій Васильович, Рябчук Тетяна Сергіївна, Гринюка Юлія, Горюнова Валерія, Голованова Софія, студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Буячок Дмитро, Дзьоник Владислав, Галушка Тарас, Михайлич Тетяна та студенти та Чортківського педагогічного коледжу студії образотворчого та ужитково-побутового мистецтва «Соняшник».
Також до ЧННІПБ ТНЕУ завітали секретар міської ради Дзиндра Ярослав Петрович, заступник голови районної державної адміністрації – Овод Йосифа Йосипівна, начальник відділу культури,туризму,національностей та релігій Чортківської райдержадміністрації – Чайківська Галина Зеновіївна, начальник управління культури, релігії та туризму міської ради – Дембіцька Ольга Іванівна, методист з виховної роботи Управління освіти молоді та спорту Чортківської міської ради Чарнош Ірина Юліанівна, громадський активіст Стечишин Іван Степанович. Поважні гості висловили слова вдячності та захвату від організації свята барв, почуттів, краси та душевності, побажали колективу ЧННІПБ натхнення та розквіту у втіленні подібних ідей у життя.
Подарунком для присутніх стало виконання музичного попурі студенткою-магістром ЧННІПБ ТНЕУ Іванною Школьницькою під керівництвом Лоїка Ігора Васильовича.
Заключним етапом стало визначення переможця серед художніх робіт, які були створені учнями шкіл району та міста. Професійне журі у складі художників обирали серед молодих дарувань кращого з кращих. Переможцями стала Ягільницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з роботою «Стан душі». Відзначені в номінації «Креативність» Білобожницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, в номінації «Якісно-технічне виконання» Заводська та Росохацька загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, в номінації «Неординарний підхід до виконання» Мілівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, в номінації «Оригінальність» Улашківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Чортквіська загальноосвітня школа №7 Чортківської міської ради, в номінації «Яскраве авторське бачення» Чортківська загальноосвітня школа №6 Чортківської міської ради, в номінації «Новизна композиційного вирішення» Джуринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
Музичний супровід свята забезпечив оркестр Заводської школи мистецтв під керівництвом Сергія Хорощака.
Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ щиро дякує усім митцям, які представили свої роботи на виставці, усім присутнім представникам влади та гостям заходу. Запрошуємо до подальшої спільної реалізації творчих проектів. Бажаємо натхнення у всіх починаннях, душевного піднесення та віри в краще. Нехай життя малює яскравими барвами кожен Ваш день.

 

З Днем працівників освіти!!!

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ  щиро і сердечно вітає ректора Андрія Ігоровича та весь професорсько-викладацький склад ТНЕУ, усіх освітян із професійним святом – Днем працівників освіти, яке об’єднує всіх тих, хто відкриває двері у квітучий сад знань, науки, мудрості.
Саме Ви невтомно і наполегливо плекаєте майбутнє – молоде покоління свідомих, талановитих громадян нашої країни. Ви несете людям добро, Вам вірять, до Вашої думки прислухаються, у Вас вчаться. Завдяки Вашій повсякденній праці молодь долучається до тих невичерпних скарбниць знань, які допомагають їм обрати життєвий шлях, стати справжніми фахівцями своєї справи.
Бажаємо Вам, дорогі освітяни, успіхів у вашій благородній науково-педагогічній діяльності, нових творчих знахідок, міцного здоров’я, творчої енергії та людської поваги. Нехай ніколи не згасає світло вашої душі, тепло вашого серця до улюбленої професії. Хай кожен Ваш день повниться новою радістю та перемогою, хай здійснюються Ваші плани в ім’я щасливого майбутнього України.

Світлина від Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ.

Відкриття виставки картин

В напрямку різностороннього розвитку студентської молоді, в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ 10 жовтня до Дня художника планується відкриття виставки картин митців України. Запрошуємо до співпраці художників, молодих творців, талановите студентство для представлення їх робіт на вистивці, мистецьких зустрічей та розширення кола однодумців. Звертайтесь за тел. 0977558422, Наталя Степанівна.

Вітаємо з новим навчальним роком!

Новий навчальний рік…нові цілі…нові завдання…нові досягнення! Натхненно розпочався навчальний рік у стінах Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ. У вітальному слові директор закладу вищої освіти, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. відзначила велику відповідальність, яка стоїть перед студентською молоддю сьогодні, адже саме від них залежить розвиток та майбутнє нашої країни. Надія Євстахівна побажала натхнення до знань, вміння вдало їх реалізувати в рідній Україні. Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, к.е.н., доцент Дерманська Л.В. окреслила основні напрямки навчального процесу, перспективи, що відкриваються перед студентами ЧННІПБ ТНЕУ та представила кураторів груп. Кульмінацією заходу стало вручення найважливішого студентського документу-залікової книжки. На добрі справи і успіхи усіх присутніх благословив отець Атанасій. Студенти та викладачі розійшлись по аудиторіях та розпочали першу лекцію “З Україною в серці”. Бажаємо легкого та результативного навчального року, нехай задумане реалізується. Нових звершень та перемог!

   

Відзначили 99-у річницю Чортківської офензиви Галицької Армії

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся захід приурочений відзначенню річниці ї. Це одна із найбільш значимих і, водночас, одна із маловідомих для широкого загалу сторінок історії боротьби українців за власну незалежну державу.
Організатором заходу виступила канд. істор. наук, старший викладач Давидовська Г.І., яка у вступному слові зазначила Чортківська Офензива Галицької Армії (іншими словами Чорткі́вський на́ступ) або Червнева офензива здійснена в період з 7 по 28 червня 1919 року була однією з найуспішніших наступальних операцій, що їх Галицька армія здійснила під час Українсько-польської війни в Галичині 1918-1919 років. Лише втручання міжнародних чинників та брак матеріально-технічного забезпечення врятував супротивника від воєнної поразки. Ведена слабими силами, Чортківська офензива не могла досягти стратегічних успіхів. Проте перемоги Галицької Армії над численнішим і краще озброєним супротивником в котрий раз надали доказ справжньої військової звитяги, любові до Батьківщини та жертовності української народу у його прагненні бути єдиним господарем на власній землі.
Директор, канд.екон.наук, доцент Кульчицька Н.Є. підкреслила, що про Чортківську офензиву треба знати і пам’ятати. Чортківська офензива для жителів нашого міста – це своєрідна візитівка у підручнику з історії. Звістка про перемогу Галицької Армії під Чортковом огорнуло українців Галичини суспільним піднесенням, що надихало рідне військо на подальші перемоги, що ця славна подія показала світові, яким сильним і духовно стійким є українське військо. То й не випадково далекий червень 1919-го навіки закарбувався не лише в абстрактній книзі нашого минулого, а й на сторінках шкільних і університетських підручників з історії. Отож, молоде покоління вивчає про Чортківську офензиву. Це особливо повинно тішити мешканців Чорткова і району, адже майже століття тому тут, на наших рідних просторах, велися визвольні бої за свободу, віру і справедливість.
У ході заходу студенти Вовчко Галина, Галушка Тарас, Гаврилюк Тетяна зупинились на основних етапах Чортківської офензиви: передумови операції, початок операції, хід операції.
Підсумував захід запрошений гість – канд. істор. наук, доцент Дзісяк Я.І. Ярослав Ігорович зауважив, що сам факт існування Галицької Армії мав велике історичне значення. Вона відновила на західних українських землях традицію визвольних змагань і передала її народним масам. Хоч Галицька Армія програла війну з Польщею, але вціліла й розпочала другу війну з більшовиками, що свідчить про її велику політичну зрілість, моральну та бойову силу. Не було б Чорткова, не було б сил на ту самопожертву, що її віддала Галицька Армія в подальшій боротьбі. У цьому історичне значення Чортківського пролому.
Наприкінці присутні переглянули уривок з першого в Україні документального фільму, який зняли з використанням найсучасніших технологій “Легіон. Хроніка Галицької Армії 1918-1919 р.”
Дивлячись з-за лаштунків ХХІ століття на минуле, стає зрозумілим, що Чортківська офензива була для України не поразкою, а великою перемогою, за що кожен із нас, повинен завдячити звитяжним і волелюбним воїнами Галицької Армії, яким належить велика ключова роль у формуванні народного Руху Опору і частка нинішньої свободи, вибореної гіркою, але священною ціною, адже для справжнього патріота найбільша честь – це віддати життя за Вітчизну!

 

«Митні новації: реалії сьогодення»

 Днями в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся круглий стіл на тему: , який сприятиме підсиленню теоретичних знань студентів практичними навиками, що особливо актуально в період здачі екзаменаційної сесії та державного іспиту. Розпочала захід директор, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка зазначила, що для України формування і становлення митної системи набуло особливої актуальності. Це пов’язано з трьома чинниками. Перший із них – формування національної митної системи відбувається досить інтенсивно, на відміну від країн, які мали можливості для еволюційного розвитку. Другий – формування національної митної системи переплітається з докорінним реформуванням відносин власності в країні. Третій чинник пов’язаний з формуванням національної митної системи на тлі загальної довготривалої економічної кризи. Україна в цьому питанні суттєво відстає від топ-групи держав і, як результат, володіє економікою з низькою доданою вартістю, неконкурентоспроможною продукцією, орієнтованою на видобуток і мінімальну обробку сировини, імпортує високотехнологічне обладнання. Проблематика даної теми круглого столу зумовлена потребою вдосконалення митного регулювання в Україні та адаптації митного законодавстваУкраїни до визнанихміжнародних правил, норм та стандартів, однією зі складових якої є процес інтеграції України до Європейського Союзу.
В ході круглого столу свої доповіді представили: Гаврилюк Тетяна з доповіддю «Законодавчі новації в митній справі» (науковий керівник к.е.н., ст. викладач Чекаловська Г.З.); Галушка Тарас з доповіддю «Новаційні шляхи розвитку митної системи» (науковий керівник к.е.н., доцент Бугель Ю.В.); Вовчко Галина з доповіддю «Митні аспекти зближення України та ЄС» науковий керівник к.е.н., доцент Домбровська Н.Р.); Підгородецький Олександр з доповіддю «Напрями вдосконалення митно-тарифного регулювання зовнішньоторговельної діяльності» (науковий керівник к.е.н., доцент Бугель Ю.В.); Лук’яніхін Вадим з доповіддю «До питання розмитнення автомобілів із ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Андрушків Р.Ю.).
Після кожного виступу студента відбувалось обговорення за участі начальника митного поста «Чортків» Гломби А.В., професорсько-викладацького складу та студентства. Алла Віталіївна розкривала інтерпретацію піднятих питань на практиці з усіма особливостями які виникають ході діяльності Тернопільської митниці ДФС та митного поста «Чортків».
За результатами проведення круглого столу, враховуючи обмежений час, насичений та змістовний діалог, було висунуто пропозицію створити на базі Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ постійно діючу комунікаційну площадку, де зможуть брати участь митники, науковці, представники суб’єктів зовнішнього економічної діяльності і генерувати зміни до законодавства, навчатись і навчати практичній його реалізації.
Висловлюємо вдячність Гломбі Аллі Віталіївній за пізнавальний діалог та запрошуємо до подальшої співпраці. Дякуємо організаторам і учасникам за активну дискусію та актуальність піднятих питань. Усім наснаги та нових звершень.

Зустріч випускників ювілейних 2003, 2008, 2013 років

Традиційно в другу суботу червня в стінах Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ проводиться свято спогадів, свято зустрічі з молодістю, свято яскравих вражень – вечір зустрічі випускників.Ось і цього річ 9 червня ЧННІПБ ТНЕУ гостинно відкрив двері для своїх випускників ювілейних 2003, 2008, 2013 років.
З вітальним словом до присутніх звернулась директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка відзначила, що приємно бачити випускників, які різні між собою за віком і баченням життя, але сьогодні їх дороги злилися в одну, єдину, яка повернула їх в студентські роки, до рідного Інституту. Надія Євстахівна розповіла про основні напрямки розвитку ЧННІПБ ТНЕУ та підкреслила наскільки важливо проводити такі зустрічі для підтримки дружніх та ділових відносин, обміну досвідом та позитивними емоціями. Надія Євстахівна побажала випускникам життєвої енергії й оптимізму, миру, достатку, благополуччя та приємної мандрівки у студентські роки.
Гарними словами вітали всі випускники. Зокрема, випускниця 2008 р. Лілія Нагаєвська з приємністю пригадала проведені роки в ЧННІПБ ТНЕУ та веселі миттєвості студентства, висловила слова вдячності викладачам за їх терпіння і турботу, за надані знання.
Радували присутніх виступи дітей випускників: Куцопей Зоряни, Юрчик Володі. Неймовірна гра на сопілці Дениса Фотенюка заворожила усіх. Вітали випускників студенти коледжу та інституту ТНЕУ. Голосистий спів і музика талановитої молоді нагадали колишнім студентам про роки молодості, проведені в стінах рідного навчального закладу.
Радіти на цьому яскравому святі з усіма присутніми мав би й випускник 2013 р. Ільяшенко Роман. Герой, який захищаючи нас від ворога, загинув під Іловайськом. Роман двічі бував на Донбасі. Коли він уперше приїхав із зони АТО, його брат та друзі благали залишитись вдома, однак він відмовився. Герой постійно повторював, що рідна земля потребує його допомоги. Він ішов боронити рідну Україну від ворога через своє сумління та любов до Батьківщини. Випускники, гості, усі присутні заслухали вірш про біль втрати, вшанували пам’ять Романа та усіх Героїв, які уже не з нами, хвилиною мовчання, запалили свічу, як символ світла й чистоти їх душ.
Приємним подарунком стало виконання пісні про Чортків та пісні-побажання випускникам ансамблем викладачів ЧННІПБ ТНЕУ.
Після урочистої частини випускники з цікавістю відвідали свої колишні аудиторії та пройшлись територією навчального закладу, який, здається ще пам’ятає їхні відповіді на заняттях, хвилювання на іспитах, спортивні та творчі досягнення.
Турбота про кожного – хто і де? Як справи? Чого досяг і як сім’я? Сідають на студентську лаву в цей день поважний викладач і вдалий фермер, політик, керівник господарства, державний службовець і підприємець. Сідають батьки й матері, які привели вже доІнституту своїх дітей і утворили своєрідну династію.
І у всій цій урочистій метушні турбота про тих, хто приїхав з певним щемом у серці. З життєвим досвідом, красиві, запальні й повні амбітних планів на майбутнє, дякують своїм викладачам, рідним лекційним аудиторіям, своїм однокурсникам за знання, успішний старт, за свою юність.
Дякуємо за цей сповнений приємними зустрічами, спогадами й позитивними подіями день. Починаємо відлік до наступної зустрічі випускників 2004, 2009, 2014 років, яка традиційно відбудеться у другу суботу червня, що припадає на 08.06.2019 р. З нетерпінням чекаємо цієї події, адже впевнені, вона буде незабутньою.

 

Cтудентська науково-практична конференція «Модернізація системи державного соціального страхування в Україні».

  В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась студентська науково-практична конференція «Модернізація системи державного соціального страхування в Україні». Актуальність обраної теми зумовлена нагальною необхідністю реформування сфери соціального страхування. В Україні для надання соціально-економічних гарантій і фінансового забезпечення виплат за всіма видами соціального страхування (крім медичного) на постійній основі створено систему державних цільових фондів, діяльність яких сьогодні знаходиться в стадії активного реформування, що викликано як потребами сучасності, так і їх складним фінансовим станом.
З вітальним словом виступила к.е.н., доцент Бидик А.Г., яка зазначила, що одним з першочергових завдань державної фінансової політики є досягнення макроекономічної стабільності як в цілому для країни, так і для важливої складової сфери державних фінансів – соціального страхування, яке має надавати якісні державні послуги, ефективно акумулювати фінансові ресурси та розподіляти їх відповідно до суспільних потреб та запитів. Повноцінні реформи в сфері соціального захисту та соціального страхування не можуть проводитись відірвано від оздоровлення та реформування інших важливих сфер суспільного життя – сфери охорони здоров’я, оборонної, політичної, податкової, фінансово-економічної тощо. Усі реформи повинні бути гармонійними і відбуватися одночасно. Завдання проведення пенсійної, медичної реформ також виходять за межі функціонування пенсійної системи, сфери охорони здоров’я, соціальної сфери, вони тісно переплетені з макроекономічними показниками розвитку країни, фінансовим станом основних суб’єктів державного соціального страхування – суспільства, роботодавців і держави, яка виконує роль страховика та бере на себе зобов’язання щодо створення колективних страхових фондів і виплати гарантованого страхового відшкодування.
Значної уваги потребує продовження реформування вітчизняної пенсійної системи. Практикою економічно розвинених країн доведений факт неможливості достойного пенсійного забезпечення громадян лише завдяки функціонуванню солідарного рівня пенсійної системи. Необхідність впровадження другого, обов’язкового накопичувального рівня пенсійної системи ні в кого не викликає сумнівів. У випадку ефективного функціонування трирівневої системи пенсійного забезпечення особа пенсійного віку зможе отримувати пенсію з трьох різних джерел, якщо вона приймала активну участь у формуванні кожного з них. Проте дискусійними продовжують залишатися терміни та умови її практичної реалізації. Кінцевим результатом реформаторських дій у сфері організації пенсійного страхування громадян є кардинальна зміна основ функціонування пенсійної системи. Важливі питання, що стосуються організації розподільчого та накопичувального механізмів пенсійного забезпечення залишились відкритими та потребують додаткових досліджень.
Значну увагу наші студенти приділили висвітленню реформаторських змін у пенсійній системі. Як правило, для більшості громадян цікавими є умови виходу на заслужений відпочинок та розмір пенсії, яку вони сподіваються отримувати. Проте дослідників даної проблеми турбує питання формування необхідного обсягу фінансових ресурсів для можливості здійснювати пенсійні виплати українським пенсіонерам. Левова частка уваги при цьому зосереджується на проблемах функціонування та напрямах удосконалення солідарного рівня пенсійної системи.
На конференції обговорювались особливості реформування вітчизняної системи соціального страхування, стан державного фінансового забезпечення гарантованих Конституцією соціальних стандартів населенню, новітні тенденції, що відбуваються в сфері соціального захисту в Україні.
На пленарному засіданні конференції свої виступи презентували: студент третього курсу Галушка Тарас з доповіддю на тему «Теоретичні основи побудови ефективної пенсійної системи» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.); студентка третього курсу Вовчко Галина з доповіддю на тему «Головні передумови проведення пенсійної реформи в Україні» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.), студентка третього курсу Гаврилюк Тетяна з доповіддю на тему «Основні зміни у функціонуванні солідарного рівня вітчизняної пенсійної системи після проведення основного етапу пенсійної реформи» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.); студент першого курсу Стецюк Назар з доповіддю на тему «Практика реформування пенсійних систем у провідних країнах світу» (науковий керівник к.е.н., доцент Вербіцька І.І.); студентка четвертого курсу Михайлич Тетяна з доповіддю на тему «ЄСВ як інструмент формування коштів системи державного соціального страхування» (науковий керівник к.е.н., доцент Гончар Г.П.); студент четвертого курсу Лук’яніхін Вадим з доповіддю на тему «Обов’язкове медичне страхування: від ілюзій до прагматизму» (науковий керівник к.е.н., доцент Галущак В.В.); студентка четвертого курсу Кастранець Наталія з доповіддю на тему «Запровадження загальнообов’язкового медичного страхування: часу на роздуми немає» науковий керівник к.е.н., доцент Галущак В.В.).
Виступи були надзвичайно цікавими та пізнавальними. Вагомість досліджень студентів підкріплювались пропозиціям щодо застосування певних механізмів в напрямку модернізації системи державного соціального страхування в Україні. В ході доповідей, відбувалось обговорення, в якому взяли участь студенти денної форми навчання.
Актуальність піднятої проблематики підвередили присутні на заході фахівці: Трач Ірина Федорівна, начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Чортківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області; Слочак Марія Василівна, головний спеціаліст з питань інформаційної роботи Чортківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області; Обліжок Михайло Іванович, завідувач сектору роботи з потерпілими Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Тернопільській області.
Ірина Федорівна зупинилась на практичних аспектах нового етапу пенсійної реформи 2017 р., змінах у пенсійному законодавстві, що стосуються збільшення страхового стажу для виходу на пенсію, розроблення єдиного порядку призначення та виплати пенсій для всіх категорій пенсіонерів.
В свою чергу Михайло Іванович висвітлив практичні сторони діяльності Фонду соціального страхування, а саме: обліку страхувальників і доходів, порядку надання матеріального забезпечення та страхових виплат, види медичних та соціальних послуг, що фінансуються за рахунок коштів Фонду, порядок контролю за використанням коштів Фонду.
Підсумувала захід директор Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н. Є. Надія Євстахівна підкреслила, що відповідно до конституційних засад Україна, як країна із соціально орієнтованою ринковою економікою передбачає фінансування соціального захисту громадян з метою забезпечення відповідного життєвого рівня найбільш вразливих верств населення. Українське суспільство потребує системних, кардинальних змін в сфері удосконалення існуючої сьогодні системи соціального захисту населення, які би були спрямовані не на досягнення тимчасових ефектів, а на розв’язання проблеми в цілому, на вирішення фіскальних проблем ДЦФ, зменшення їх катастрофічного дефіциту, на подолання ганебного явища для країни – бідності малозабезпечених громадян – наших пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт, безробітних, матерів, що одержують допомогу по народженню дитини. Реалізація пенсійної реформи 2017 р. мала призвести до ґрунтовних змін у функціонуванні солідарного рівня пенсійної системи та стати початком запровадження механізму створення накопичувальних страхових пенсій. Проте, проведений урядом комплекс параметричних заходів був спрямований на удосконалення функціонування лише солідарного рівня вітчизняної пенсійної системи, разом з тим її очікуваного ґрунтовного реформування так і не відбулося. Тому, неминучим є подальше реформування діючої солідарної системи, яка лишилась «недореформованою» і науковці мають всебічно цьому сприяти своїми розробками та пропозиціями.
Висловлюємо вдячність усім учасникам конференції за предметне обговорення поставленої проблеми. Зустріч була цікавою та пізнавальною Запрошуємо до подальшої співпраці і сподіваємось, що матимемо ще не одну нагоду продовжити нашу розмову.

«Автоматизація обліку та подання звітності промисловими підприємствами: практичний аспект»

  24 травня 2018 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулося засідання круглого столу на тему:   . Організаторами заходу виступили к.е.н., доцент Чижишин О. І. та к.т.н. Павелчак-Данилюк О. Б.

Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н. доцент Кульчицька Н. Є. розпочала засідання, привітавши присутніх гостей-практиків, професорсько-викладацький колектив та студентство. Надія Євстахівна зазначила, що вирішення актуальних економічних проблем не можливе без прискорення науково-технічного прогресу, широкого впровадження інноваційних інформаційних технологій в усі сфери людської діяльності. Особливо важливою сферою застосування останніх є бухгалтерський облік, оскільки це найбільш інформаційно містка ділянка роботи на підприємствах, в організаціях та установах. Саме тому вирішальним напрямом удосконалення бухгалтерського обліку (поруч із впровадженням між народних стандартів бухгалтерського обліку і фінансової звітності, удосконаленням нормативної бази) є впровадження автоматизованих систем, що базуються на інноваційних інформаційних технологіях.

У продовження заходу слово надали начальнику Чортківської ОДПІ ГУ ДФС в Тернопільській області Цвігуну Р. І., який наголосив, що сьогодні основною формою ведення обліку є автоматизована, а також окреслив основні переваги та недоліки подання звітності в електронній формі. Перш за все Руслан Ігорович акцентував увагу на зручності такого виду подання, адже не виходячи з кабінету здійснюється формування і подання будь-якого виду звітності. Також позитивним є гарантія автоматичної перевірки документів на арифметичні помилки та наявність оновлень форм декларацій відповідно до змін законодавства. При електронній подачі звітності надходить підтвердження доставки звітності та відбувається оперативне перевірка інформації у податковому органі. Проте на шляху впровадження електронного звітування виникають деякі перешкоди. Руслан Ігорович навів кілька прикладів, при яких суб’єктам господарювання доводиться подавати паперові варіанти звітності, зокрема технічний збій електронних програм подачі звітності, або ж видача електронних ключів лише в обласних центрах, що спричинює труднощі у вигляді черг, доїзду.

«Електронний ключ і ти у трьох місцях» – саме цими словами розпочав виступ начальник відділу обслуговування платників Токарь С. В. Святослав Вікторович вказав нормативне забезпечення, яким керуються при використанні електронного підпису та електронної звітності: Закон України «Про електронний цифровий підпис», Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», «Про затвердження Формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання» та інші. Назвав популярні програми, за допомогою яких можна подати податкову й фінансову звітність. Раніше для цього потрібно було укласти договір з ДФС, а уже з 2018 р. необхідно приєднатися до договору, укладеного між структурами ДФС, подавши заяву. Святослав Вікторович наголосив, що майбутнє за електронними кабінетами платників, які дають змогу оперативно отримати та здійснити обмін інформацією, що сприятиме економії робочого часу. Святослав Вікторович також підтвердив наявність певних проблем в ході електронного подання звітності, зокрема постійні зміни законодавства має негативний вплив, оскільки деякі програми не встигають оновлятись відповідно до них.

У ході круглого столу виникали дискусії щодо доцільності подання звітності по єдиному внеску в органи ДФС, а не у Пенсійний фонд; з приводу можливості подовження дії електронних ключів; необхідності врахування владою практичних пропозицій працівників ДФС при написанні та прийнятті законодавчих актів.

Окрім представників фіскальних органів на заході були присутні бухгалтери підприємств, а саме бухгалтер-касир підприємства з іноземним капіталом Біллербек перо-пухова фабрика м. Чортків Варода Л. В. татимчасово виконуючаобов’язки головного бухгалтера ДП «Чортківське лісове господарство» Саварин Г. В. Практики зазначили, що на обох підприємствах застосовується автоматизована форма ведення обліку та здійснюється електронне подання звітності. На ДП «Чортківське лісове господарство» перевагу надають програмі M.E.Doc , також створений електронний кабінет, що, за словами Галини Володимирівни, значно полегшує співпрацю з контролюючими органами. Також особливістю цього лісогосподарського підприємства є використання кишенькових комп’ютерів з програмним забезпеченням, що дає змогу лісничим на місцях передавати інформацію в бухгалтерію та ефективно здійснювати облік деревини на корені.

Любов Володимирівна, підкреслила важливість електронного формування звітності, адже для підприємства з іноземним капіталом необхідним є звітування не лише контролюючим органам, а й вищому керівництву, що здійснюється саме з використанням електронних сервісів. Автоматизована форма обліку на даному підприємстві значно полегшує первинний та зведений облік сировини та готової продукції, яка є різноманітною.

Висловлюємо вдячність гостям та організаторам заходу за цікаву та пізнавальну зустріч. Запрошуємо до подальшої співпраці в контексті науково-практичних досліджень актуальних проблем розвитку обліку, оподаткування та функціонування економічної системи загалом.

День Європи 2018

  19 травня 2018 р. відзначають День Європи. З цієї нагоди в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся перегляд відеострічки англійською мовою про європейські країни. Професорсько-викладацький склад та студенти після перегляду обговорювали особливості життя, навчання, соціальних гарантій у розвинених країнах Європи та умови співпраці з Україною в контексті солідарності, демократії, добробуту людей та верховенства права. Також студенти під керівництвом викладача Ковальчук Ю.П. представили презентації з основними соціально-економічними показниками в розрізі країн Європи, зокрема такі як ВВП на душу населення, рівень середньої заробітної плати, рівень цін на споживчий кошик, приріст населення, рівень злочинності та корупції, відсоток володіння автобілями з розрахунку на 1000 осіб, якість доріг.
Прагнення до європейського рівня життя визначило європейський вибір нашої країни. Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа не за кордоном, вона починається з кожного українця, адже Україна-це Європа.

 

День вишиванки

    Вишиванка-наш оберіг, наша душа, наш генетичний код, символізує в собі усі радості і смуток українського народу, всі перемоги і досягнення. Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ щирим серцем святкують цей день, возвишаючи одну з найкращих окрас світу-вишиванку. Де б ми не були і щоб не відбувалось, пам’ятаймо, що у єдності сила і наче тими нитями, що лягають візерунками на вишиванці, об’єднаємось у любові до України.

   

Круглий стіл на тему: «Огляд моделей і методів для прийняття рішень»

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся круглий стіл за участю студентів І курсу та професорсько-викладацького складу під керівництвом доцентів кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Семчишин Л.М та Павелчак-Данилюк О.Б..
Питання математичного моделювання економічних процесів є дуже актуальним на сьогоднішній день. Тому в цьому контексті однією із важливих ланок підготовки майбутнього економіста є уміння володіти математичним апаратом і застосовувати його у своїй діяльності.
Під час круглого столу обговорювались такі питання:
Аналіз моделей і методів прийняття рішень.
Математичні моделі і методи прийняття рішень.
Застосування математичних моделей і методів в практиці управління.
Використання квестів у навчальному процесі.
Активними учасниками круглого столу були студенти групи ФМС-11: Підгородецький Саша, Стецюк Назар, Олексишин Андрій, Гащиць Арсен, Плітонов Назар, Дригуш Андрій.
Весь перелік питань став актуальним для обговорень, в ході чого зав’язалась жвава дискусія між слухачами і доповідачами.
За підсумками круглого столу опрацьовано шляхи вирішення виявлених проблемних питань та пропозиції щодо підвищення ефективності їх використання, а також впровадження в подальшу навчальну діяльність.

КВЕСТ 2018

 11 травня 2018 р.в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу відбувся міжрегіональний “Квест 2018”. У ньому взяли участь 11 команд загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів м. Чорткова, смт. Заводського, с. Біла, с. Ягільниця, с. Джурин, с. Росохач, с. Улашківці, с. Горішня Вигнанка. Метою квесту було цікаве знайомство з вузом та удосконалення економічних знань в ігровій формі.
На початку заходу директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н. Є. привітала присутніх, відзначивши, що в кожного є мрія стати успішним, жити в достатку-все це можна досягнути володіючи економічними знаннями й вмінням їх застосовувати. Надія Євстахівна ознайомила присутніх з історією вузу, принципами навчання, спеціальностями та побажала успішного проходження квесту.
Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін к.е.н., доцент Дерманська Л.В. озвучила правила квесту й оголосила його старт.
Вже на початку було зрозуміло, що розпочалась захоплююча пригода. На учасників чекали локації, що охоплювали й аудиторії й бібліотеку, виставкову залу, комп’ютерний клас, спорткомплекс та все інше, що використовуюється студентами вузу в навчальному процесі. На локаціях учасники розв’язували різноманітні завдання, успішне вирішення яких давало змогу рухатись далі.
Найшвидшими виявилась команда загальноосвітньої школи смт. Заводського, які й отримали перемогу. Школи №2 і №7 м. Чорткова розділили 2 і 3 місце відповідно. Щиро вітаємо переможців, нехай усі життєві завдання даються з легкістю та успіхом, будьте креативними, завзятими та прагніть кращого, тоді все буде Вам під силу.
Колектив ЧННІПБ ТНЕУ висловлює щиру вдячність усім учасникам, їхнім вчителям та директорам шкіл Кушніру В.Б., Юрчишину І.О., Яремко Т.В., Скринику В.Я., Кульчицькому Р.В., Яровому Ю.М., Кошевьоровій Т.Л., Яремі П.Ф., Наконечній Г.П., Дідику А.Г,. Зайло А.Я. за достойне виховання молоді. Бажаємо Вам наснаги й процвітання, нехай кожен день приносить радість і позитивні результати від Вашої праці. Дякуємо за сприяння у проведенні квесту начальнику відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації Гульці І. М. і начальнику Управління освіти молоді та спорту Чортківської міської ради Поліщук Л.М.
Квест приніс багато позитивних емоцій усім, то ж до нових зустрічей.