Шаблоны и темы вордпресс на wordpress-zone.ru

All articles in Без категорії

Науково-методичний семінар

Профессорско-викладацький склад Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ на шляху підвищення якості освіти обговорили ефективність інтеграції навчального процесу у … More Науково-методичний семінар

День самоврядування в ЧННІПБ ТНЕУ

Щоденно ми намагаємось заповнити студентське життя соціально-корисними справами, духовним багатством і позитивними емоційними враженнями.Один із них – День Самоврядування приурочений … More День самоврядування в ЧННІПБ ТНЕУ

Налагоджено нові напрями міжнародної співпраці

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась зустріч міжнародного рівня. В напрямку налагодження співпраці з індійською стороною директор … More Налагоджено нові напрями міжнародної співпраці

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ запрошує на навчання!

У рамках здійснення профорієнтаційної роботи в.о. директора Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Кульчицька Н.Є. відвідала Бучацький коледж Пдату … More Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ запрошує на навчання!

Фотовиставка «Чортків через фотооб’єктив: минуле та сучасне»

 Пріоритетом при побудові навчально-виховного процесу в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ є формування цілісної особистості  – високопрофесійного фахівця  … More Фотовиставка «Чортків через фотооб’єктив: минуле та сучасне»

День знань 2019

 Вітаємо усю ОСВІТНЬО-НАУКОВУ СПІЛЬНОТУ з початком нового навчального року. В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу святкування 1 вересня розпочалось одночасно з урочистостями Тернопільського національного економічного університету об 11 годині. Лунав гімн університету від Тернополя до Чорткова, сповіщаючи початок нового шляху освітніх та наукових досліджень, перемог й здобутків.
Директорка ЧННІПБ ТНЕУ, кан. екон. наук, доцент привітала всіх присутніх з Днем знань. Надія Євстахівна наголосила, що знання в поєднанні з умінням їх застосовувати, набувають непереможної сили, яка веде до успіху. “Нехай навчальні вершини підкорюються з легкістю, пари захоплюють цікавістю, студентське життя буде незабутнім” – побажала Надія Євстахівна.
Кульмінацією заходу стало урочисте вручення основного студентського документу – ЗАЛІКОВОЇ КНИЖКИ. Завідувачка кафедри, кан. екон. наук, доцент Дерманська Л. В. розповіла про основні напрямки та принципи навчального процесу у закладі вищої освіти, представила кураторів новостворених трьох груп 1-го курсу, двох груп 1-го курсу по скороченій трьохрічній програмі та двох груп 1-го курсу по скороченій дворічній програмі денної форми навчання за спеціальностями: “Психологія”, “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Облік та оподаткування” й “Професійна освіта”. Також вітаємо студентів заочної форми, які отримуюють свої залікові книжки на початку осінньої сесії. Викладачі та студенти вітали нових учасників інститутської родини піснями та творчими номерами. Благословив на щасливий навчальний рік усіх присутніх парох Катедрального храму Верховних Апостолів Петра і Павла о. Роман.
Натхненно, яскраво та з безліччю ідей розпочався навчальний рік у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ. То ж нехай всі плани реалізуються, знання осягнуться, перемоги здобудуться. Любі студенти, будьте активними, наполегливими, нехай Вас супроводжує успіх у всіх починаннях. Вперед до знань!

 

Вітаємо!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає творчу, комунікабельну, креативну канд. екон. наук Яковець Т.А. (Tetiana Yakovets) з присвоєнням вченого звання доцента. Бажаємо щоб Ваша багатогранна праця приносила задоволення на науковій ниві. Нехай Ваше натхнення до нових звершень надихають Вас тактовними емоціями, позитивними цілями та незабутніми враженнями. Творчого запалу, Вам, Тетяно Аркадіївно, у всіх починаннях. Хай щастить Вам у житті.

 

Вітаємо!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає канд. екон. наук Костишин Н.С. (Наталя Костишин) з присвоєнням вченого звання доцента. Ваша наполеглива праця увінчується великим досягненням, адже отримане Вами звання свідчить про високий рівень науково-педагогічної майстерності.
Нехай кожен день Вашої сумлінної праці наближає до мети, зміцнить віру і надихає на здійснення найкращих задумів, що допоможуть реалізувати фаховий, творчий потенціали на благо України!Нових наукових звершень та творчої наснаги. Нехай найвищі висоти науки завжди підкоряються Вам!

 

Другий день захистів випускних кваліфікаційних робіт

у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ минув у наукових дискусіях та формуванні студентами рекомендацій щодо удосконалення економічного становища в Україні. Державна екзаменаційна комісія підтвердила важливість обраних тем досліджень та високий рівень науково-практичних розробок. Зокрема, в ході збору матеріалів для написання випускової роботи, студент ЧННІПБ ТНЕУ Адріан Кальмук приєднався до проекту “Помічник народного депутата” під час якого здійснив аналіз Закону 9447, яким вносяться зміни в Митний кодекс України у ст. 282 щодо зменшення податкового навантаження на пацієнтів, які страждають на рідкісні форми захворювань та потребують для лікування препарати незареєстровані в Україні. Адріан висунув свої пропозиції в напрямку оптимального застосування даного законопроекту на розгляд народного депутата, а також представив детальне дослідження проблематики митно-правової системи у випусковій роботі. Студентами-здобувачами освітнього рівня “бакалавр” були представлені й інші, не менш актуальні наукові проекти. Впевнені, що така небайдужа і інтелектуальна молодь забезпечить проєвропейський, успішний та стабільний вектор розвитку нашої держави. Бажаємо молодим науковцям не зупинятись на досягнутому, повірити у власні сили і усвідомити свою важливу роль в майбутньому України!

Захисти випускних кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “бакалавр”

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбуваються захисти випускних кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “бакалавр” по спеціальностях “Фінанси, банківська справа та страхування”, ” Облік і оподаткування”. Голова державної екзаменаційної комісії, начальник Чортківського управління ГУ ОДПІ ДФС Тернопільської області Цвігун Р. І., заступник голови державної екземенаційної комісії, директор ЧННІПБ ТНЕУ к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. та член державної екземенаційної комісії, завідувач кафедри фундаментальних і спеціальних дисциплін, к.е.н., доцент Дерманська Л.В. відзначили актуальність обраних тем випускових робіт й грунтовність та результативність проведених студентами досліджень. Бажаємо здобувачам освітнього ступеня “бакалавр” успішного захисту та реалізації професійних ідей.

 

Зустріч випускників ювілейних 2004, 2009, 2014 років.

Традиционно в другу суботу червня в стінах Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ проводиться свято спогадів, свято зустрічі з молодістю, свято яскравих вражень – вечір зустрічі випускників.Ось і цього річ 8 червня ЧННІПБ ТНЕУ гостинно відкрив двері для своїх випускників ювілейних 2004, 2009, 2014 років.
З вітальним словом до присутніх звернулась директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка відзначила, що приємно бачити випускників, які різні між собою за віком і баченням життя, але сьогодні вони повернулись немов до рідного дому, до Інституту, де провели свої найкращі юні роки. Надія Євстахівна зазначила, що зустріч випускників – це гарна традиція, яка щороку збирає студентів минулих років і викладачів. Тих, хто в стінах ЧННІПБ ТНЕУ вчився життєвій мудрості і, пройшовши гарну школу життя, – нині має чудову нагоду знову зустрітися, щоб розказати про свої успіхи, поділитися поворотами долі. Тут, у славетному закладі вищої освіти, вони вчилися бути щирими, самостійними, відстоювати власну думку, любити науку, прагнути знань. І саме тут отримали все те, без чого неможливо стати Людиною з великої літери. З порога alma mater їм відкрилося безліч незвіданих шляхів, на яких чекали не лише випробування долі на професійне самоствердження, а й щасливі миті. Надія Євстахівна побажала випускникам життєвої енергії й оптимізму, миру, достатку, благополуччя та приємної мандрівки у студентські роки.
Тогочасна кураторка групи ОПД-51 2014 р. випуску, а зараз завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук, доцент Дерманська Л.В. привітала випускників. “Нажаль, студентські роки уже позаду. Та не забули колишні студенти рідної Alma mater, яка радісно зустрічає кожного з Вас. Важко приховати емоції: сльози на очах, щирі посмішки та шикарні світлини на фоні рідного навчального закладу, дружні міцні обійми – це все свідчення людської щиросердечності та вміння дружити, пронести крізь роки гарні спогади про студентські чудові роки” – сказала Людмила Василівна.
Гарними словами вітали всі випускники. Зокрема, у вітальному слові випускниця Стельмах Марія з приємністю пригадала проведені роки в ЧННІПБ ТНЕУ та веселі миттєвості студентства, висловила слова вдячності викладачам за їх терпіння і турботу, за надані знання.
Радували присутніх виступи творчих колективів. Голосистий спів і музика нагадали колишнім студентам про роки молодості, проведені в стінах рідного навчального закладу.
Випускники, що завітали, пам’ятали своїх викладачів за читанням лекцій, а сьогодні викладачі здивували їх приємним подарунком – виконання пісні.
Після урочистої частини випускники з цікавістю відвідали свої колишні аудиторії та пройшлись територією навчального закладу, який, здається ще пам’ятає їхні відповіді на заняттях, хвилювання на іспитах, спортивні та творчі досягнення.
Сьогодні пролунало багато побажань, як особистих, так і зі сцени. Щастя вам, шановні, творчого натхнення на гарні справи, професійного росту і невичерпного океану ідей. Хай небо для вас буде завжди мирним, високим і чистим, а шлях, яким ідете – широким та світлим. Стіни ж рідної Аlma mater завжди радо зустрічатимуть вас!
Так що давайте зустрічатись
Хто в змозі, майже кожен рік,
Нам добре всім разом зібратись,
Бо зустріч ця – продляє вік
Дякуємо за цей сповнений приємними зустрічами, спогадами й позитивними подіями день. Починаємо відлік до наступної зустрічі випускників 2000, 2005, 2010, 2015 років. З нетерпінням чекаємо цієї події, адже впевнені, вона буде незабутньою.

 

Студенти Чортківського навчально- наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ взяли участь у встановленні нового рекорду України.

 6 червня, у місті Чорткові на презентаційному майданчику районного комунального будинку культури ім. Катерини Рубчакової було зафіксовано Національний рекорд України у номінації «Презентація книг їх головними героями».
Чортківським навчально-нуковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ були представлені колективні монографії професорсько-викладацького складу: “Теоретичні та практичні аспекти стійкого розвитку економіки України”, “Розвиток соціально-економічних систем в умовах глобальної нестабільності”, “Розвиток економіки України: трансформації та інновації”, “Інноваційний розвиток економіки: глобальні тенденції та національні особливості”, а також збірники результатів студентської наукової діяльності. Книга – провідник в дослідженнях, фундамент наукової стратегії, світило в навчанні. Саме такі особливості книги найбільшим чином реалізуються в закладі вищої освіти. Популяризація застосування книги в навчальному та повсякденному житті серед молоді є важливим і необхідним важелем сьогодні. Саме цьому завданню й присвячений встановлений Національний рекорд України у номінації «Наймасовіша презентація книг літературними героями», зафіксований експертом національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.
Дякуємо організаторам за позитивні емоції та увагу до вагомих питань сучасності.

 

Вітаємо!

Студентка 3 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Лось Анастасія, під керівництвом канд. екон. наук Чекаловської Г. З., взяла участь у конкурсі наукових робіт студентів економічних та юридичних спеціальностей “TAX CHALLENGE 2019” Науково-дослідного інституту фіскальної політики. Робота на тему: “Розвиток Blockhain-технологій в Україні та світі” була відзначена у номінації “На вістрі проблеми” за актуальність та вагомість наукового дослідження. Вітаємо Анастасію та бажаємо продовжувати наукову діяльність в контексті пошуку ефективних та новітніх шляхів розвитку економіки України. Успіхів та нових досягнень!

 

Науково-методичний семінар

На черговому науково-методичному семінарі професорсько-викладацький склад Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ досліджували новітні засоби підвищення якості освіти. Канд. екон. наук, доцент Галущак В.В. зазначила, що глобальні виклики сьогодення задають напрямок розвитку вищої освіти. Деякі складники системи є застарілими в сучасних умовах, а інші, навпаки, набувають нового змісту й актуальності. Серед останніх – нове для української системи освіти, але далеко не нове для педагогічного світу явище – тьюторство. Тьютор залишається офіційно визнаним складником системи англійської університетської освіти, де тьютор – радник студента щодо вибору навчальних курсів, складання плану навчальної роботи, підготовки до іспитів з урахуванням індивідуальних особливостей і можливостей. Валентина Володимирівна навела основні поняття тьюторства, методичні поради організації цього процесу та приклади світового досвіду його застосування. В українській системі освіти тьюторсто є новим і незвичним явищем. Лише окремі приватні освітні заклади впроваджують тьюторство системно. В окремих університетах Польщі тьюторство стало складником навчального процесу. Тьюторство являє собою довгостроковий процес, мета якого супроводжувати студента, надихати його та ділитися досвідом. Щоб досягнути максимального ефекту потрібні регулярні заняття та ретельно спланований ритм, а також індивідуальний підхід до потреб студента. Ключем до розвитку студента є формування відповідальності на основі вільного вибору. Українські педагоги солідаризуються з польськими в розумінні тьюторства як методичного супроводу самостійної роботи студентів (проектної, дослідницької, організаційно), створення індивідуальних освітніх проектів і програм, як індивідуальне навчання та консультування.
У дискусії професорсько-викладацький склад вирішив, що певні елементи тьюторства присутні у навчальному процесі закладу вищої освіти, проте, потребують оновлення. Зокрема, сформовано форму інформаційної карти для заняття, яка вміщує суму даних про те, скільки залікових одиниць отримав кожний студент окремо з кожного виду роботи, за допомогою якої викладач буде орієнтуватись у рівнях сформованості навчальних компетенцій.
В продовження теми осучаснення навчального процесу, канд. екон. наук. доцент Чижишин О.І. навела методи застосування ігрових технологій. Оксана Ігорівна зазначила, що їх застосування вимагає: з’ясування і усвідомлення його цілей, тобто бажаного результату; без цього діяльність суб’єктів навчального процесу не може бути цілеспрямованою; вибору способу діяльності для досягнення мети; необхідних засобів інтелектуального, практичного або предметного характеру, оскільки діяльність завжди пов’язана з ними; наявності певних знань про об’єкт діяльності. Саме ігрові методи навчання є одним з найефективніших способів вивчення, розуміння та засвоєння важливої для нас інформації.
Присутні зійшлись на висновку, що застосування ділових ігор значно полегшує та покращує запам’ятовування інформації. Педагогічно і психологічно продумане використання гри стимулює розумову діяльність, людина починає мислити нестандартно, проявляє себе в іншому амплуа. А це підвищує інтелектуальну активність, пізнавальну самостійність та ініціативність студентів. Ігровий підхід не є визначальним способом засвоєння навчального матеріалу, але він значно збагачує педагогічну практику і розширює можливості студентів.

І Міжрайонний кар’єрний форум “Профорієнтація – 2019”

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу  ТНЕУ взяв участь у І Міжрайонному кар’єрному форумі “Профорієнтація – 2019”. На локації закладу вищої освіти студенти представили спеціальності та те, яким фахівцем можна стати, навчаючись на них. Студентка Тетяна Тичковська примірила професію митника, Колодрубська Юлія увійшла в роль обліковця-податківця, Дмитро Буячок гордо представив освітній ступень магістра, який здобуває у ЧННІПБ ТНЕУ. Бажаючих ознайомлювали із особливостями спеціальностей, які можна студіювати в закладі вищої освіти. Поряд з уже існуюючими, презентували й нові спеціальності, ліцензовані цього року, а саме: “Право”, “Професійна освіта” в контексті фахових напрямків соціальної роботи, туризму, готельно-ресторанного бізнесу та “Психологія”. Проводились різноманітні ігри та тренінги. Щиро дякуємо організаторам заходу за проявлену ініціативу в проведенні форуму. Сподіваємось, представникам молоді це допоможе обрати свою професію та зробити рішучий й успішний крок у майбутнє.

Міжнародне стажування у Фінляндії к. ф.-м.н., доцента Семчишин Л.М.

 В Чортківському інституті підприємництва і бізнесу к.ф.-м.н, доцент кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Семчишин Л.М. Ліда Семчишин провела, за результатами міжнародного наукового стажування, методичний семінар на тему: «Фінська освіта: що варто перейняти для формування нової української вищої школи». Ліда Михайлівна ознайомила із рівнями освіти Фінляндії. Більш детально зупинилася на науковому та навчально-виховному процесі вищої школи. Зазначила, вся освітня система вищої школи побудована на інтерактивності і стосунками між викладачем та студентом. Викладачі завжди готові слухати студентів – їхні ідеї і пропозиції. Кожну ідею розглядають колективно, додаючи щось нове.
Головна увага була зосереджена на шляхах формування основних компетенцій сучасних студентів в умовах дистанційного навчання. Механізм формування основних компетенцій базується на основі соціальної структури особистості (потреби-інтереси-мотив-ціннісні орієнтації-активність-діяльність). Також доповідач зазначила, що є три основні питання з методики, на які необхідно дати відповідь: 1) як зацікавити студента; 2) як мотивувати студента; 3) як заохотити студента до самостійної роботи.
В обговоренні доповіді активну участь взяли к.е.н., доцент, директор інституту Кульчицька Н.Є, Надія Кульчицька к.е.н, зав.кафедрою к.е.н., доцент Дерманська Л.В. Люда Дерманська Ляшок, доцент кафедри Костишин Н.С. Наталя Костишин , к.е.н., доцент Яковець Т.А. Tetiana Yakovets та інші учасники семінару.
Було висунуто пропозицію щодо продовження співпраці з обміну досвідом викладачів кафедри у зазначенному питанні і пошуку нових інноваційних методів викладання.

 

Вітаємо!

 Вітаємо студента 1-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Максима Дерія з достойним результатом участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Політологія”, який відбувся 15-17 травня 2019 р. на базі Національного університету “Одеська юридична академія”. Бажаємо Максиму нових перемог та наукових досягнень, нехай креативність й розум приносять позитивні результати в навчанні та праці. Пишаємось нашим студентством! Висловлюємо вдячність наставнику – канд. істор. наук Давидовській Г.І.

 

День пам’яті жертв політичних репресій

 В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулись заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій. Канд. екон. наук, доцент, директор ЧННІПБ ТНЕУ Кульчицька Н.Є. зазначила, що кількість жертв політичних репресій неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Терор і репресії вразили всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священників, селянство. Надія Євстахівна підкреслила як важливо пам’ятати знищених радянською владою, щоб зробити все необхідне для уникнення переслідувань та насильства з політичних мотивів у нашому майбутньому.
Професорсько-викладацький склад та студентство переглянули стрічку “Жертви терору” яка наглядно показала усю біль і жах тогочасних політичних репресій. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та обговорили шляхи розвитку країни сьогодні в напрямку уникнення подібних подій.
У рамках заходу студентство відвідали Музей політичних репресій, який створено у приміщені єпархіального управління Бучацької Єпархії УГКЦ, де отець Володимир Заболотний провів екскурсію для студентів закладу вищої освіти.
Сьогодні, творячи новітню історію, спільними зуссиллями маємо робити все для того, щоб подібні часи ніколи не повернулись на нашу українську землю. Молимось за душі сотень тисяч закатованих та постраждалих у ті жорстокі часи та за бранців, які сьогодні перебувають у російських тюрмах.

 

Вітаємо!

З нагоди Дня науки в Україні на урочистому засіданні науково-технічної ради ТНЕУ за вагомий внесок в науковий розвиток та публікацію статей у базі Scopus відзначено й вручено грошові винагороди завідувачу кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук, доценту Дерманській Л.В., (Люда Дерманська Ляшок) канд. екон. наук., доценту Костишин Н.С., ( Наталя Костишин) канд. фіз.-мат. наук, доценту Семчишин Л. М., ( Ліда Семчишин) та канд. екон. наук, доценту Яковець Т.А. Tetiana Yakovets Шановні науковці Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ щиро вітаємо Вас з відзнаками, нових Вам наукових тріумфів. Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу вітає усю наукову спільноту Тернопільського національного економічного університету, бажаємо творчих злетів, наукових досягнень, тільки Ваша невпинна праця здатна приносити все нові й нові ідеї та перемоги. З Днем науки!

Вітаємо!

З нагоди Дня науки в Україні на урочистому засіданні науково-технічної ради ТНЕУ за керівництво, виконання і вагомі результати наукових досліджень з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки відзначено директора Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, канд. екон. наук, доцента Кульчицьку Н.Є.(Надія Кульчицька) Вітаємо Надію Євстахівну, бажаємо подальших результативних реалізацій Ваших ідей, наснаги та нових наукових досягнень.

Дні Європи в Україні

 До днів Європи в Україні в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась віртуальна подорож у європейські країни. Директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Кульчицька Н. Є. наголосила, що відзначення Дня Європи є дуже символічним, оскільки слово “Європа” для кожного українця вже стало знаковим і означає значно більше, ніж частина світу, в якій ми живемо. Крім того, наша країна знаходиться в самій душі Європи – в її географічному центрі. Тому, наближення до європейских принципів і основ життя є безповоротним для України.
Студенти 1-3 курсів денної форми навчання підготували захоплюючі розповіді про співпрацю з Україною, її підтримку різними країнами Європи. Окреслюючи певні особливості тієї чи іншої країни, решта студентства мали відгадати країну, про яку йде мова. Вивчаючи досвід представлених держав, визначались основні пріорітети євроінтеграції України. Євроінтеграція – цивілізаційний вибір України, одна з ключових вимог Революції гідності. У системі зовнішньополітичних пріоритетів України вона посідає особливе місце. Саме тому, студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ постійно ведуть наукові дослідження, здійснюють пошук новітніх шляхів розвитку України та формуюють основні пріоритети в напрямку євроінтеграції.

 

З Днем вишиванки!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає з Днем вишиванки. Нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу. Чудового настрою та різнобарвних вражень!
Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

КВЕСТ 2019

Тринадцятого травня 2019 р. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся міжрегіональний «Квест 2019». У заході взяли участь 9 команд загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів м. Чорткова, с. Білобожниці, с. Базар, смт. Заводського, с. Улашківці, с. Горішня Вигнанка та команда ВПУ смт. Заводського. Метою квесту було цікаве знайомство із закладом вищої освіти та поглиблення економічних знань в ігровій формі.
На початку заходу директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н. Є. привітала присутніх, відзначивши, що командна гра є важливим в досягненні перемог, тому, молодь має об’єднуватись в зуссилях, застосовувати свої знання для розвитку України. Надія Євстахівна окреслила основні принципи навчання в закладі вищої освіти, його пріорітети та побажала цікавого й захоплюючого проходження квесту.
Хедлайнером заходу став Поль Манондіз – франко-український співак, тенор якого заворожує. Неймовірне виконання пісень французькою та українською мовами не залишив нікого байдужим.
Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін к.е.н., доцент Дерманська Л. В. озвучила правила квесту й оголосила його старт.
Вже на початку було зрозуміло, що розпочалася захоплююча пригода. На учасників чекали 18 локацій, що охоплювали й аудиторії, й бібліотеку, виставкову залу, комп’ютерний клас, спорткомплекс та інші приміщення, у яких працюють студенти зво під час навчального процесу. На локаціях учасники розв’язували різноманітні завдання: логічні, на швидкість, за допомогою Viber та інше. Успішне вирішення завдань давало змогу рухатися далі. На одній з локацій було розташоване селфі дзеркало, фото з якого було перепусткою на фініші і знаменувало проходження командою всіх етапів.
Найшвидшою виявилася команда Горішньовигнанського НВК І-ІІІ ступенів, які й здобули перемогу. ЗОШ №6 і Чортківська спеціалізована школа-інтернат № 3 спортивного профілю І-ІІІ ступенів імені Романа Ільяшенка розділили 2 і 3 місце відповідно. Отож, щиро вітаємо переможців! Нехай усі життєві завдання даються з легкістю та успіхом, будьте креативними, завзятими та прагніть кращого, тоді все буде Вам під силу.
Квест подарував усім багато позитивних емоцій, тож чекаємо нових зустрічей!

 

Студентська науково-практична конференція «Фінансово-економічні тенденції розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС»

 У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу відбулась студентська науково-практична конференція «Фінансово-економічні тенденції розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС». Мета конференції полягала в обговоренні проблем та сучасних тенденцій сталого фінансово-економічного розвитку України в умовах активних інтеграційних процесів та асоційованого членства в ЄС.
Розпочала захід вітальним словом директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. Наук, доцент Кульчицька Н.Є. (Надія Кульчицька ). Надія Євстахівна зазначила, що одним із головних пріоритетів зовнішньоекономічної політики України є співробітництво з Європейським Союзом, а також вказала на те, що сьогодні активно здійснюються заходи, які спрямовані на поглиблення співпраці між Україною та Європейським Союзом та які стали можливі лише завдяки довготривалої плідної роботи двох сторін в рамках Європейської політики сусідства. Перспектива членства у ЄС є стратегічним орієнтиром українських прагнень до прогресивного перетворення і ключовою метою, заради якої проводяться реформи. Переваги інтеграції України у ЄС пов’язані зі створенням надійних механізмів демократії, спільної безпеки, політичної та економічної стабільності.
Модератор конференції канд. екон. наук., доцент Бидик А.Г. (Алла Шевцова) окреслила предмет науково-практичної конференції: тенденції фінансово-економічного розвитку України в контексті її інтеграції до європейської системи. Алла Геннадіївна відзначила, що наша країна сьогодні переживає етап максимально глибокої інтеграції у європейську політичну та економічну систему, на багатосторонній взаємодії реалізуються ініціативи «Східного партнерства» шляхом заміни угод про партнерство та співробітництво на Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, що дозволяє запроваджувати нові формати та рівні співробітництва між Сторонами на різних тематичних платформах. Надзвичайно складним є питання відпрацювання належних механізмів включення економіки України в сучасні цивілізаційні процеси і структури. І хоча Україна стикається з труднощами на цьому шляху, євроінтеграційний курс для неї є безальтернативним.
На секційному засіданні студенти закладу вищої освіти представили свої дослідження актуальних проблем розвитку України в умовах асоційованого членства в ЄС, а саме: Куций Іван «ЄС як унікальне об’єднання країн Європи: хронологія створення, органи управління» (науковий керівник к.е.н., доцент Вербіцька І.І.), Олександр Підгородецький «Основні етапи підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.), Анастасія Лось «Проблемні аспекти формування та розвитку бюджету ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Вербіцька І.І.), Галя Вовчко«Повноцінна та всеохоплююча Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: переваги створення та проблеми функціонування» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.), Таня Тичковська «Проблеми фінансового ринку України в період конвергенції з ЄС»(науковий керівник к.е.н., доцент Галущак В.В.), Yulia Kolodrubska «Європейські інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу України» (науковий керівник к.е.н., доцент Гончар Г.П.). В ході презентацій студентських досліджень розгортались жваві дискусії та висували пропозиції щодо нових перспектив розвитку національної економіки, отримання конкурентних переваг української продукції в умовах спільного ринку, використання могутнього експортного потенціалу України.
Наукові висновки учасників конференції підтримала запрошена Березовська І.В. (Ірина Березовська) – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Чортківської районної державної адміністрації. Ірина Василівна окреслила тенденції зростання зовнішньоекономічної активності суб’єктів господарювання Чортківського району за останні 5 років, навела дані, що свідчать про зростання, майже утричі, динаміки експорту за 2015-2018 роки: з 12 млн. дол. США до 31 млн. дол. США (дані без міста Чорткова). Лише у 2018 році темп зростання експорту у Чортківському районі становив 210%. Відповідно, зовнішньоторговельне сальдо має позитивне значення і становить 28 млн. дол. США. Зазначено, що мінусом є те, що такого результату досягається завдяки одному-двом підприємствам – більше як 90% від всіх експортних операцій належать ПрАТ “Агро Продукт”, яке можна вважати прикладом для наслідування щодо успішної політики ведення зовнішньоторговельних операцій. Крім того, у виступі Березовської І.В. було приділено увагу розвитку інвестиційної діяльності в Чортківському районі та участі району у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги.
Висловлюємо вдячність організаторам, спікерам та учасникам науково-практичної конференції за актуальність піднятої проблематики, цікаві та корисні дослідження. Бажаємо подальших досягнень та результативності праці, направленої на забезпечення соціально-економічного розвитку регіону та країни загалом.

 

Всеукраїнська студентська олімпіада з навчальної дисципліни «Страхова справа»

 Упродовж 22-24 квітня 2019 р. відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1313 від 28.11.2018 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2018/2019 н.р.» на базі Тернопільського національного економічного університету тривав ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхова справа». До участі в Олімпіаді подали заявки 85 учасників із 35 закладів вищої освіти України. Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ достойно представила студентка 3-го курсу  (викладач-наставник канд.екон.наук, доцент Галущак В.В.). Пишаємось нашою розумною та креативною студентською молоддю. Бажаємо Тетяні подальших успіхів та перемог.
Висловлюємо вдячність організаторам за чудову атмосферу та насичену програму проведення олімпіади.

Вітаємо!

 Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ вітає завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук Дерманську Л.В.    з присвоєнням вченого звання доцента. Нелегкі завдання стоять на шляху отримання цього звання і тільки відданість науці, багаторічний досвід, інтелект та розум дає змогу досягти цієї вершини. Нехай Ваша наполеглива праця й надалі увінчується успіхом. Бажаємо наснаги, натхнення та цілеспрямованості у професійному житті. Подальших успіхів та реалізації ідей!

Бліц-вікторина “Учімося бути справжніми українцями”

Молодь-майбутнє України! Креативні, розумні, працелюбні, веселі і невгамовні. З ініціативи студентства Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, під керівництвом канд. психол. наук, доцента Юркевич Г.Й. у закладі вищої освіти відбулась бліц-вікторина “Учімося бути справжніми українцями”. Учасниками стали команди “Освітяни” Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського, “Спадкоємці Гаврилишина” Чортківського коледжу економіки і підприємництва ТНЕУ та команда “Десант” 1-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ.
У вітальному слові директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Кульчицька Н.Є. висловила своє захоплення студентством, що прагнуть вивчати і слідувати українським традиціям, які шанують і хочуть розвивати та зміцнювати рідну вкраїну. Надія Євстахівна побажала перемоги сильнішим й гарного настрою усім присутнім.
Насичені історичними загадками та українознавчими завданнями конкурси захопили як учасників так і вболівальників: конкурс «Що? Коли і Де?», конкурс «Історичні постаті», конкурс «Упізнай мене», конкурс «Повір у географію», конкурс «Мовно-літературний», конкурс «Крилаті вислови», конкурс «Прислів’я», Конкурс капітанів «Не барімося, збираймося», конкурс «Прорекламуй Україну в світі» (домашнє завдання).
Справедливо оцінювали пройдення завдань командами журі у складі: заступника директора з виховної роботи Чортківської спеціалізованої школи спортивного профілю № 3 імені Романа Ільяшенка – Бегма Т.Є., вчителя історії Чортківської ЗОШ № 6 – Бельзецька Г.Й., педагога-організатора Заводської ЗОШ – Левченко Г.М., вчителя історії та правознавства Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича – Петровська С.П, вчителя історії та правознавства Чортківської ЗОШ №2 – Польова Н.В., вчителя історії та правознавства Чортківської ЗОШ №7 – Провальна З.І., педагога-організатора Чортківської ЗОШ №5 – Черкасова І.Р. Беззаперечним переможцем стала команда “Спадкоємці Гаврилишина” Чортківського коледжу економіки і підприємництва ТНЕУ. Друге місце розділили команди “Освітяни” та “Десант”.
Вітаємо переможців! Бажаємо щоб перемоги супроводжували вас і надалі! Будьте такими ж впевниними й успішними як сьогодні. Вітаємо усіх учасників гри. Будьте справжніми українцями, такими ж наполегливими і сміливими, як ви показали себе у змаганнях. Люба наше молоде, наша гордість і сила, тільки ви і ваші знання, зусилля можуть збудувати міцну, процвітаючу, єдину Україну.
Будьте справжніми пітріотами-українцями!

 

Професорсько-викладацький склад підвищує якість освіти

 Сьогодні знову відбулась пізнавальна і цікава зустріч професорсько-викладацького складу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ у формі семінару. Часто, прагнучи удосконалити вітчизняну освіту, ми звертаємось до досвіду розвинутих країн світу, що досягли визнання у цій сфері. З цією метою, канд. екон. наук., доцент Шмигель О.Є. у своїй доповіді «Система вищої освіти в США» виокремила основні особливості функціонування освітньої системи в США. Ольга Євстахівна зазначила, що характерною рисою вищої школи США є переважна більшість часток приватних ВНЗ, які складають понад 2/3 від їхньої загальної кількості, хоча 70% студентів навчаються в державних ВНЗ. Це пояснюється тим, що серед приватних ВНЗ є невеликі, із числом студентів до 100 чоловік, у той час як у деяких державних ВНЗ вчиться кілька десятків тисяч студентів. У США немає єдиних правил організації занять і всього навчального процесу у вищих навчальних закладах. Крім лекцій і семінарів практикуються нетрадиційні методи й форми навчання: моделювання, рольові ігри, мікровикладання. Цікавим стали наведені Ольгою Євстахівною конкретні методи викладання в розрізі окремих дисциплін з врахуванням їх специфіки.
В продовження вивчення закордонного освітнього досвіду, канд. екон. наук, доцент Бидик А.Г. окреслила принципи застосування методики«Case Studies», або кейс-методу, яка вперше була розроблена на початку XX ст. в Гарвардській Школі Бізнесу. Алла Геннадіївна зауважила, що кейс-метод є результативним в процесі застосування у навчанні майбутніх економістів, осільки виступає методом ситуаційного моделювання реальних бізнесових ситуацій, які описують практичну діяльність суб’єктів, використовуючи набуті теоретичні знання і формуючи нові.Доповідач окреслила основні ідеї методу та ознаки кейсу для забезпечення його ефективності, навела приклади з власного досвіду застосування кейс-методу при вивченні дисциплін спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування”.
Викладачі активно дискутували, порівнюючи особливості системи освіти України та США. Колектив відзначив успішне застосування на власних заняттях певних методів викладання, що популярні закордоном, а також ухвалив рішення про подальше впровадження новітніх методик покращення освітніх послуг.

Студенти зустрілись з головним редактором обласної газети «Вільне життя плюс» Петром Федоришиним

 Студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ стали учасниками надзвичайно цікавої зустрічі у читальній залі районної бібліотеки. Почуті факти з історії Чорткова від члена НСПУ, головного редактора обласної газети «Вільне життя плюс» Петра Федоришина, захопили та вразили студенство. Спілкування було наповнене незвіданими фактами про Чортків, демонстрацією історичних доказів тих чи інших подій, пізнавальними розповідями. Дякуємо усім організатором та учасникам за надану можливість вкотре поринути у минуле рідного Чорткова, підвердити його славне походження та багатогранний історичний розвиток.

 

Науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу

Черговий науково-методичний семінар професорсько-викладацького складу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ був присвячений актуальним питанням підвищення якості освіти. Застосування інноваційних методів і форм проведення семінарських занять у закладах вищої освіти презентувала канд.екон.наук, доцент Домбровська Н.Р. класифікувала види семінарських занять та запропонувала активні прийоми навчання, які підвищують їх результативність, а саме: методи інциденту, метод „накопичення інформації”, метод аналізу конкретної ситуації – формування груп студентів для вирішення певної проблеми; метод ділової, метод модерації. Наталя Романівна конкретизувала роль і дії викладача в контексті кожного виду семінарського заняття.
Цікавим моментом став перелік
заповідей викладача (Д. Пойа):
1. Цікавтесь своєю дисципліною.
2. Знайте свою дисципліну.
3. Знайте, яким шляхом можна вивчити те, що вам необхідно.
4. Кращий спосіб вивчити – це відкрити самому.
5. Вмійте читати з обличчя студентів.
6. Розвивати у студентів певні навички дослідницької роботи.
7. Намагайтесь навчити їх догадуватися.
8. Намагайтесь навчити їх доводити.
9. Вишукайте у вашій задачі те, що може стати у нагоді при розв’язанні інших задач.
10. Не видавайте свого секрету відразу – нехай студенти спробують вгадати його до того, як ви його їм відкриєте.
Розглядати питання інноваційності в закладі вищої освіти продовжив канд. екон. наук, доцент Довбуш А.В. Андрій Васильович зупинився на актуальності застосування сучасних технологічних можливостей в навчальному процесі, навівши конкретні приклади: переревернуті заняття (Flipped classroom), інтерактивні підручники (E-textbooks), масові відкриті он-лайн курси (Massive open online courses), створення спеціалізованих комп’ютерних ігор та практичних симуляцій, концепція великих даних (Big Date), мобільні додатки. Впровадження методів активного навчання має спонукати студентів до вивчення фахових дисциплін, а це в значній мірі залежить від рівня підготовки самого викладача та його уміння доступно і цікаво представити інформацію та створити умови для засвоєння студентами, передбачених програмою і навчальним планом вмінь і навичок.

Вітаємо!

Вітаємо студента 1-го курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Дерія Максима та викладача-наставника, канд. істор. наук Давидовську Г.І. з перемогою в першому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з “Політології”, що проходила в ТНЕУ. Бажаємо натхнення та успіху на заключному етапі олімпіади, що відбудеться в Національному університеті “Одеська юридична академія”.

Створення Експертної ради працедавців

 В напрямку підвищення якості освіти важливим є залучення працедавців до навчального процесу з метою забезпечення підготовки затребуваних фахівців. З огляду на цей факт, 14.03.2019 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулось створення та перше засідання Експертної ради працедавців по двом випусковим спеціальностям: “Облік і оподаткування” та “Фінанси, банківська справа та страхування” (Митна справа). До складу ради увійшли керівники, представники підприємств й організацій з якими укладені довори про співпрацю з Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ та ті, які в процесі пошуку фахівців контактують з Центром працевлаштування випускників ЧННІПБ ТНЕУ: начальник Митного поста Чортків Гломба А.В., начальник Чортківського управліня ОДПІ ГУ ДФС в Тернопільській області Цвігун Р.І., директор підприємства з надання митно-брокерських послуг Лапан Г.С., генеральний директор підприємства з іноземним капіталом “Біллербек Україна” Федорейко О.А., головний бухгалтер ДП “Чортківське лісове господарство” Саварин Г.В., директор ПП “Файний пекар” Хом’як В. Г., керуючий Чортківського відділення АТ „Райффайзен банк Аваль” Нога С.М., керівник Чортківського відділення дирекції ПрАТ “УПСК” Вівчар Л.І.
Привітавши присутніх, розпочала засідання директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук., доцент Кульчицька Н.Є. Надія Євстахівна окреслила пріоритети удосконалення освітнього процесу, необхідності переформатування його завдань до умов сучасності.
Координатор з якості освіти, канд.екон. наук, доцент Яковець Т.А. обгрунтувала важливість орієнтації на практичні вимоги працедавців в процесі побудови освітніх прграм. Тетяна Аркадіївна визначила мету створення Експертної ради працедавців та цілі діяльності.
Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд.екон.наук, доцент Дерманська Л.В. та канд.екон.наук., доцент Костишин Н.С. зупинились на основних складових освітніх програм вище згаданих спеціальностей: мету, завдання, компетентності тощо.
Заслухавши доповідачів, члени ради розпочали дискусію в контексті визначення напрямків покращення та розширення запропонованих освітніх програм. В ході обговорення сформовано ряд рекомендацій та дій спрямованих на підвищення якості освіти. Члени Експертної ради працедавців ухвалили рішення по порядку денному й шляхи його реалізації та визначились із графіком роботи Ради.
Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ висловлює вдячність усім представникам, що підтримали пропозицію створення Експертної ради працедавців, виявили активну позицію в реалізації методів підвищення якості освіти. Дякуємо за постійну співпрацю та запрошуємо до нових спільних проектів.

 

Турнір пам’яті Романа Ільяшенка”Іду на ви” з фрі-файту

8 березня святкував би свій день народження Герой Роман Ільяшенко. Натомість, сьогодні ми з слізьми на очах згадуємо його світлу постать. Біль від втрати не згасає, навіть з плином часу. Роман поклав своє життя під час бою під Іловайськом, бою за суверенітет України, за її незалежність, за наш мир та спокій на рідній землі.
Роман Ільяшенко був випускником Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, тому саме у рідних стінах закладу вищої освіти, у спорткомплексі “Економіст” пройшов черговий турнір пам’яті “Іду на ви” з фрі-файту, організований спортивним клубом “Характерник-Чортків”, Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ та Чортківською міською радою. Запал до перемоги Романа, чинного чемпіона України з фрі-файту, сьогодні знайшов своє відображення у його послідовниках, спортсменах, які продовжують улюблену справу Героя.
У вітальному слові до учасників змагань директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд.екон.наук, доцент Кульчицька Н.Є. пригадала роки студентства Романа, його активну позицію та почуття відповідальності по житті. Саме ці якості сприяли його спортивним перемогам, саме вони не дали йому бути байдужим до страшних подій в Україні. Він поклав за Батьківщину найдорожче – своє молоде життя. То ж сьогодні, згадуючи Романа у наших молитвах, маємо чинити так, щоб сприяти розвитку та єдності України.
Спражній син України, чесний, безстрашний Роман Ільяшенко назавжди у наших серцях.
ЛЮБИМО, ПАМ’ЯТАЄМО…

 

Урочистості з нагоди 205-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

 Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду:
Кожний вірш свій і поему
Він присвячував народу.
Він любив усе прекрасне 
І його ім’я — незгасне!
У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу відбулись урочистості з нагоди 205-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, який є символом української державності, національної єдності українців, символом чесності, правди, самовираження, символом, що надихає жити, боротися, кохати – як вічна святиня, як уособлення найвищого розуму і непізнаного духу, як невмируща душа і пам’ять української нації…
Знову його пророчі слова зазвучали з уст студентства та викладачів у віршах та піснях. Студентка 3-го курсу Лось Анастасія виконала вірш “Думка”, студентка 1-го курсу Магдяк Тетяна зачитала вірш “Розрита могила”. Пісенним спогадом про Кобзаря стали “Тополя” та “Думи мої” у виконанні ансамблю викладачів. Звучав англійською мовою і вічний Заповіт Тараса Григоровича, у креативній роковій подачі студентів 1-го курсу Дерія Максима та Дзвоника Владислава, Хвастовської Тетяни, Сабо Вадима, Магдяк Тетяни.
Нехай Тарасова мудрість крізь віки заряджає нас силою, спонукає до єдності і буде тією рушійною силою на шляху до процвітання України.

 

Науково-методичний семінар

 Професорсько-викладацький склад Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ постійно вдосконалює професійну майстерність та якість освіти. Одним із методів такого покращення є науково-методичні семінари, що мають на меті обговорення сучасних умов і викликів у вищій освіті, пошук ефективних методів викладання та навчання. 5 березня 2019 р. канд. екон. наук., доцент Андрушків Р.Ю. у своїй презентації “Портрет успішного викладача” висвітлив основні якості, якими повинен володіти сучасний викладач. Роман Юрійович зазначив, що згідно опитування студентів на першому місці в рейтингу рис, якими має володіти викладач, стоїть професійний рівень, на другому – чесність та справедливість в оцінюванні. Загалом, сукупність характеристик сучасного викладача можна сформувати у такі секції: «Розвивається сам і спонукає інших», «Шукає новітні методи», «Моральний, привабливий, із гарною дикцією». Сукупність особистих якостей викладача формує його авторитет, тобто загальновизнану студентами значущість його достоїнств і основану на цьому силу його виховного впливу. Авторитетним є той викладач, який глибоко знає свій предмет і майстерно його викладає, любить молодь, відчуває її наміри і прагнення, доброзичливо відгукується на них.
Продовженням семінару стала доповідь канд. екон. наук, доцента Гуменюк О.Г. на тему: “Методичні рекомендації щодо розробки силабусу навчальної дисципліни”. Оксана Геннадіївна підкреслила важливість застосування силабусів у навчальному процесі, адже саме він є інструктивним засобом для студентів, допомагає їм в підготовці до заняття та конкретизує очікування від вивчення окремої дисципліни. На науково-методичному семінарі були розглянуті основні складові силабусу та їх змістове наповнення. Обговорено сучасні зособи контролю та зосереджено увагу на їх впровадженні в навчальний процес закладу вищої освіти.
Під час підведення підсумків, професорсько-викладацький склад висловили підтримку щодо побудови силабусів за запропонованою методикою та необхідності використання їх в процесі
розробки методичного забезпечення дисциплін.

Випуск магістрів ЧННІПБ ТНЕУ

 Незабутня мить – Випускний магістрів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ! Вир шалених емоцій щастя та хвилювання. Ось і ще один крок в професійне життя роблять справжні фахівці своєї справи, понад 50 випускників магістрів зі спеціальностей «Облік і оподаткування» й «Фінанси, банківська справа та страхування» (Митна справа).
Урочистості з нагоди вручення дипломів вітальним словом розпочала директор ЧННІПБ ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Кульчицька Н.Є. Надія Євстахівна відзначила, що сьогоднішні випускники отримали не тільки професійні знання, але й зросли як особистості. Хотілося б нагадати, що немає сили могутнішої, ніж знання, а людина озброєна знаннями й умінням їх застосувати — це вже професіонал з великої літери. Досягши творчих успіхів, намагайтеся не розгубити студентських друзів, оскільки через багато років ви зрозумієте, що цей період життя був найкращим та найнасиченішим. Залишаючи рідну alma-mater, не забувайте тих, хто вас вчив, вкладав свою душу та завжди був поряд. У добру путь, випускники! Творіть добро!
Продовженням свята стало вітальне слово з благословенням Преосвященного Владики Димитрія (Григорака) Єпископа Бучацького.
Привітати випускників завітали голова Державної екзаменаційної комісії, начальник Чортківського управління Тернопільської ОДПІ та голова районної державної адміністрації Оксана Тимофіївна Чайчук. «Я зичу вам, щоби дипломи магістра, ваші знання та досвід допомогли вам розпізнати ваше покликання і реалізувати ваші мрії. Я переконана, що тоді ви будете щасливими людьми, а Україна здобуде гідних громадян і еліту нації,» – резюмувала Оксана Чайчук.
Радість від проведених років навчання висловила куратор, канд. екон. наук. Яковець Тетяна Аркадіївна та побажала випускникам завжди залишатись добрими людьми, незважаючи на обставини, міцних та люблячих сімей, сталевого здоров’я, благополуччя та миру.
Опісля завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, канд. екон. наук Дерманська Людмила Василівна розпочала зачитання Наказу та вручення дипломів магістра.
Цікавою традицією стало перекидання китички в знак того, що колишні студенти стали дипломованими фахівцями.
Слова вдячності наставникам висловила від імені випускників магістр ЧННІПБ ТНЕУ Середа Тетяна та музичний дарунок подарувала магістр ЧННІПБ ТНЕУ Іванна Школьницька.
Святкування було наповнене різноманітними номерами у виконанні викладачів, випускників та с щирими побажаннями від батьків та гостей.
Дорогі випускники, Ви – наша інтелектуальна еліта, духовне поле нашої нації. Ви – люди високої культури і творчої наснаги. Ви – наша еліта, яка буде працювати в усіх ешелонах влади. Будьте креативними особистостями, щоб ваші знання були витребуваними. Будьте патріотами нашого рідного краю і Інституту, а ми будемо пишатися нашими випускниками! Нехай Господь благословить усі Ваші добрі починання.

  инання.

Захисти магістерських робіт

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ завершились захисти магістерських робіт за спеціальностями “Облік і оподаткування”, “Фінанси, банківська справа і страхування”. Державна екзаменаційна комісія у складі начальника Чортківського управління ГУ ДФС у Тернопільській області Цвігуна Р.І., директора ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцента Кульчицької Н.Є. та завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін ЧННІПБ ТНЕУ Дерманської Л.В. відзначила актуальність та грунтовність проведених досліджень. Щиро вітаємо наших магістрів. Бажаємо усім реалізувати свої навики та досягти висоти професійного зростання. Нехай отримані вами знання принесуть перемоги та успіх.

Кубок ТНЕУ бадмінтону

18-19 грудня відбувся І відкритий кубок ТНЕУ бадмінтону, організований під патронатом ректора університету професора Андрія Ігоровича Крисоватого й за сприяння Федерації бадмінтону України.
Команду Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ представили студенти 4-го курсу Пиріжок Володимир, Червона Юлія, Вовчко Галина та студент 1-го курсу Дерій Максим.
В особистих змаганнях серед жінок ІІІ місце зайняла студентка Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Червона Юлія, поступившись учасникам з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Щиро вітаємо нашу призерку й команду та дякуємо за достойну участь у змаганнях. Подальших вам перемог та досягнення нових спортивних вершин.  

Круглий стіл “Створення туристичного кластеру “Дністровський каньйон”

 З ініціативи Тернопільського національного економічного університету та Чортківської міської ради, спільно з Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ проведено “. Обговорити етапи реалізації проекту зібрались представники влади, освітян, бізнесу та громадські активісти. З вітальним словом виступила директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка зазначила що проект, який обговорюється є надзвичайно важливим в напрямку економічного розвитку міста Чорткова та регіону. Кластерна модель регіонального розвитку веде за собою активізацію новітніх підходів розбудови туристичної інфраструктури, підприємницької діяльності у сфері туризму, сприяє створенню нових робочих місць, зростанню доходів місцевого населення та наповненню бюджетів, покращенню якості туристичних продуктів тощо. Надія Євстахівна зазначила, що науковці та студентство ЧННІПБ ТНЕУ не може залишитись осторонь втілення в реальність настільки важливого проекту і радо долучається до справи.
Бажання реалізувати туристичний кластер висловив мер м. Чорткова Володимир Шматько. Пан мер відзначив, що уже чимало кроків зроблено на шляху ідентифікації Чорткова як туристично привабливого об’єкту: від візуалізації в інтернет мережі до створення Відділу туризму. Тому і надалі будуть здійснюватись дії в цьому напрямку.
В ході заходу свої презентації представили спікери: Алексєєва Юлія, ініціатор проекту “Туристичні кластери 300+” на тему “Створення туристичних кластерів”; Яворський Назар, радник голови Тернопільської ОДА на тему “Проект туристично-екологічного шляху “Прадавній велет”; Гунько Сергій, заступник директора ННІІОТ ТНЕУ на тему ” Проект туристичного кластеру “Дністровський каньон”; Шматько Володимир, мер м. Чортків на тему “Чортків як туристичний хаб середнього Подністров’я”; Мартишко Андрій, координатор регіональних проектів ПРОГРАМИ “DOBRE” на тему “Співпраця ОТГ регіону в процесі реалізації проекту туристичного кластеру”; Яцків Р.І. начальник відділу туризму Тернопільської ОДА з пропозиціями сприяння розвитку туристичної інфраструктури області, створення туристичних карт та сучасних вказівників.
Перечислені виступи вкотре підтвердили необхідність та важливість цього проекту.
В підведення підсумків усі присутні висловлювали власну позицію та потенційну участь в створенні кластерів. Було окреслено першочергові завдання та дії, також визначено групу осіб, які розпочнуть створення туристичного кластеру з м. Чортків.

 

 

IV студентська науково-практична конференція “Теоретичні та практичні аспекти стійкого розвитку економіки України”

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась . У програмі конференції студенти-магістри представили основні результати досліджень, провели дискусії по актуальних питаннях функціонування системи обліку й оподаткування та особливостях митно-тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні.
Пропозиції доповідачів мали практичний характер та свідчили про грунтовість здійсненого дослідження. Результати конференції засвідчили про активну позицію молодих фахівців в напрямку усунення недоліків та проблем фінансового-економічного становища в Україні. Бажаємо дослідникам реалізації своїх перспективних ідей в реальність та досягнення професійного успіху.

З Днем Студента!

Міжнародного дня студента в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулись святкування, надзвичайно активно, з гарним настроєм та в дружній атмосфері.
Привітала студентів зі святом директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка зазначила, що всі ми були студентами і, можливо, залишаємось ними в душі й сьогодні. Адже, студентство найпрекрасніша пора, насичена подіями, емоціями, веселощами. Надія Євстахівна побажала всім успіху, реалізації бажаного та гарного настрою.
Розпочалось святкування з презентації новоствореної студентської ГО “MIST”. Активна молодь закладу вищої освіти обє’дналась з метою реалізації своїх ідей та проектів, співпраці між студентами в напрямку покращення освіти. Члени ГО “MIST” представили план діяльності організації на рік та одразу почали його реалізовувати шляхом анкетування викладачів та студентів щодо якості навчального прцесу й шляхів його удосконалення. Правління організації закликало до небайдужості та реальних дій, адже спільними зусиллями є можливість досягнути бажаного.
Але як же студентське життя, та й без веселощів? Продовженням свята стала весела гра “Хто зверху?”. Команда хлопців зішлась у жартівливій боротьбі з командою дівчат. Гра складалась з вісьми раундів: “Дозвольте відрекомендуватись”, “Збери літери”, “Чоловік чи жінка”, “Хто в домі хазяїн”, “Хто я”, “Зірки інституту в ряд”, “Відгадай пісню”, “Обмін ролями”. В ході веселого змагання перемогла дружба з рахунком 45:45.
Також, в цей насичиней подіями день, до ЧННІПБ ТНЕУ завтали представники Міської ради Чорткова з пропозицією долучення студентів закладу вищої освіти до створення Молодіжної ради та активної участі в її роботі.
Дороге наше студентство, Ви наша гордість, надія і мотивація. Будьте щасливі, успішні і креативні. Ми радо підтримаємо Вас у всіх починаннях. Позитиву в житті і всіх благ.

 

Лабораторія проектів в ЧННІПБ ТНЕУ

ГО Атом спільно з Чортківським навчально-науковим інститутом підприємництва і бізнесу ТНЕУ організували Лабораторію проектів. Разом над розробкою нових ідей працювали професорсько-викладацький склад, студентство, громадські активісти, гості з інших навчальних закладів. Створивши команди, усі розробляли цілі та завдання для реалізації своїх проектів. Тренери Ірина Яремчук та Людмила Лукіян координували командні дії та розкривали нюанси створення проектів, що забезпечують успіх їх реалізації.
Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. підкреслила важливість проведення подібних зустрічей, адже вміння чітко окреслити основні ідеї проекту та сформувати програму його реалізації надає більше шансів на успіх справи.
Бажаємо наполегливості та успіху на шляху втілення в життя своїх ідей!

 

День української писемності і мови

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ в День української писемності і мови професорсько-викладацький склад на чолі з директором закладу вищої освіти, к.е.н, доцентом Кульчицькою Н.Є. та студентство долучились до написання всеукраїнського диктанту. Мова — найважливіша частина нашої особистості, нашої поведінки, нашої думки, вона — тіло цієї думки, визначає ступінь нашої свідомості, є своєрідним її мірилом. Тому, нашим завданням, як синів і дочок рідної країни, як свідомих громадян є берегти мову, розвивати її культуру і чистоту. Українська мова – мелодійна струна нашої ментальності, яка поєднує нас у велику й міцну духом державу. Необхідним є підтримка високого рівня мовної грамотності саме молодого покоління, як запоруки розбудови нації. Колектив ЧННІПБ ТНЕУ вітає усіх з цим прекрасним святом, бажаємо завжди знаходити спільну мову один з одним та щиро висловлювати свої почуття!

VІ Кубок ТНЕУ «Спорт об’єднує нас»

Упродовж 3-4 листопада 2018 року відбувся VІ Кубок ТНЕУ «Спорт об’єднує нас» серед віддалених структурних підрозділів закладу вищої освіти. Змагання організовані за підтримки ректора університету, доктора економічних наук, професора А. І. Крисоватого.
Вітаємо усіх учасників змагань, бажаємо нових досягнень, успіхів та перемог . Пишаємось кожним із вас!

Роботи учасників конкурсу на виставці художніх робіт

Життєві ситуації, почуття, поняття очима юних митців, учасників конкурсу на виставці художніх робіт у ЧННІПБ ТНЕУ, учнів ЗОШ міста та району. Глибокий зміст, неповторність та незвичність подачі. Слова зайві, лише емоційне захоплення!

День відкритих дверей у форматі виставки художніх робіт

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся День відкритих дверей в поєднанні з відкриттям виставки художніх робіт митців України приуроченої до Дня художника. До закладу вищої освіти завітали школярі та вчителі із 21-єї загальноосвітньої школи району та міста. Перша частина святкування розпочалась з вітального слова директора ЧННІПБ ТНЕУ к.е.н., доцента Кульчицької Н.Є., яка зазначила, що проведення Дня відкритих дверей у креативній формі художньої виставки має на меті довести, що метою ЧННІПБ ТНЕУ є формування всебічно розвинутих, освідчених фахівців своєї справи. З огляду на це, поряд з освоєння профільних дисциплін, вивченням іноземних мов, формуванню громадської активності у ЧННІПБ ТНЕУ відбувається й творчий розвиток молоді. Також Надія Євстахівна окреслила основні напрямки та перспективи навчання у ЧННІПБ ТНЕУ для присутніх школярів.
В продовження заходу відбулось жеребкування, в якому кожна із шкіл обрала тему у вигляді словосполучень та завдання зобразити її художньо.
Кульмінацією стало відкриття виставки художніх робіт. Історія українського живопису дуже багата. Багато художників України досягли світового визнання. Вони є майстрами живопису, графіки, абстракції, проявляючи себе у різних напрямках цього мистецтва.
Свої роботи на виставку представили: Шерстій Володимир Михайлович, Бондар Сергій Федорович, Захаров Петро Михайлович, Дмитровський Віталій Остапович, Блашків Олег Олексійович, Жовтоголовий Іван Євстахович, Пустельник Богдан Едуардович, Арич Денис, Гевко Христина, Закатов Олександр, Майдан Наталія, Мартиновська Марина, Пуляк Андрій Васильович, Рябчук Тетяна Сергіївна, Гринюка Юлія, Горюнова Валерія, Голованова Софія, студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Буячок Дмитро, Дзьоник Владислав, Галушка Тарас, Михайлич Тетяна та студенти та Чортківського педагогічного коледжу студії образотворчого та ужитково-побутового мистецтва «Соняшник».
Також до ЧННІПБ ТНЕУ завітали секретар міської ради Дзиндра Ярослав Петрович, заступник голови районної державної адміністрації – Овод Йосифа Йосипівна, начальник відділу культури,туризму,національностей та релігій Чортківської райдержадміністрації – Чайківська Галина Зеновіївна, начальник управління культури, релігії та туризму міської ради – Дембіцька Ольга Іванівна, методист з виховної роботи Управління освіти молоді та спорту Чортківської міської ради Чарнош Ірина Юліанівна, громадський активіст Стечишин Іван Степанович. Поважні гості висловили слова вдячності та захвату від організації свята барв, почуттів, краси та душевності, побажали колективу ЧННІПБ натхнення та розквіту у втіленні подібних ідей у життя.
Подарунком для присутніх стало виконання музичного попурі студенткою-магістром ЧННІПБ ТНЕУ Іванною Школьницькою під керівництвом Лоїка Ігора Васильовича.
Заключним етапом стало визначення переможця серед художніх робіт, які були створені учнями шкіл району та міста. Професійне журі у складі художників обирали серед молодих дарувань кращого з кращих. Переможцями стала Ягільницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з роботою «Стан душі». Відзначені в номінації «Креативність» Білобожницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, в номінації «Якісно-технічне виконання» Заводська та Росохацька загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, в номінації «Неординарний підхід до виконання» Мілівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, в номінації «Оригінальність» Улашківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Чортквіська загальноосвітня школа №7 Чортківської міської ради, в номінації «Яскраве авторське бачення» Чортківська загальноосвітня школа №6 Чортківської міської ради, в номінації «Новизна композиційного вирішення» Джуринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
Музичний супровід свята забезпечив оркестр Заводської школи мистецтв під керівництвом Сергія Хорощака.
Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ щиро дякує усім митцям, які представили свої роботи на виставці, усім присутнім представникам влади та гостям заходу. Запрошуємо до подальшої спільної реалізації творчих проектів. Бажаємо натхнення у всіх починаннях, душевного піднесення та віри в краще. Нехай життя малює яскравими барвами кожен Ваш день.

 

З Днем працівників освіти!!!

Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ  щиро і сердечно вітає ректора Андрія Ігоровича та весь професорсько-викладацький склад ТНЕУ, усіх освітян із професійним святом – Днем працівників освіти, яке об’єднує всіх тих, хто відкриває двері у квітучий сад знань, науки, мудрості.
Саме Ви невтомно і наполегливо плекаєте майбутнє – молоде покоління свідомих, талановитих громадян нашої країни. Ви несете людям добро, Вам вірять, до Вашої думки прислухаються, у Вас вчаться. Завдяки Вашій повсякденній праці молодь долучається до тих невичерпних скарбниць знань, які допомагають їм обрати життєвий шлях, стати справжніми фахівцями своєї справи.
Бажаємо Вам, дорогі освітяни, успіхів у вашій благородній науково-педагогічній діяльності, нових творчих знахідок, міцного здоров’я, творчої енергії та людської поваги. Нехай ніколи не згасає світло вашої душі, тепло вашого серця до улюбленої професії. Хай кожен Ваш день повниться новою радістю та перемогою, хай здійснюються Ваші плани в ім’я щасливого майбутнього України.

Світлина від Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ.

Відкриття виставки картин

В напрямку різностороннього розвитку студентської молоді, в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ 10 жовтня до Дня художника планується відкриття виставки картин митців України. Запрошуємо до співпраці художників, молодих творців, талановите студентство для представлення їх робіт на вистивці, мистецьких зустрічей та розширення кола однодумців. Звертайтесь за тел. 0977558422, Наталя Степанівна.

Вітаємо з новим навчальним роком!

Новий навчальний рік…нові цілі…нові завдання…нові досягнення! Натхненно розпочався навчальний рік у стінах Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ. У вітальному слові директор закладу вищої освіти, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. відзначила велику відповідальність, яка стоїть перед студентською молоддю сьогодні, адже саме від них залежить розвиток та майбутнє нашої країни. Надія Євстахівна побажала натхнення до знань, вміння вдало їх реалізувати в рідній Україні. Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін, к.е.н., доцент Дерманська Л.В. окреслила основні напрямки навчального процесу, перспективи, що відкриваються перед студентами ЧННІПБ ТНЕУ та представила кураторів груп. Кульмінацією заходу стало вручення найважливішого студентського документу-залікової книжки. На добрі справи і успіхи усіх присутніх благословив отець Атанасій. Студенти та викладачі розійшлись по аудиторіях та розпочали першу лекцію “З Україною в серці”. Бажаємо легкого та результативного навчального року, нехай задумане реалізується. Нових звершень та перемог!

   

Відзначили 99-у річницю Чортківської офензиви Галицької Армії

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся захід приурочений відзначенню річниці ї. Це одна із найбільш значимих і, водночас, одна із маловідомих для широкого загалу сторінок історії боротьби українців за власну незалежну державу.
Організатором заходу виступила канд. істор. наук, старший викладач Давидовська Г.І., яка у вступному слові зазначила Чортківська Офензива Галицької Армії (іншими словами Чорткі́вський на́ступ) або Червнева офензива здійснена в період з 7 по 28 червня 1919 року була однією з найуспішніших наступальних операцій, що їх Галицька армія здійснила під час Українсько-польської війни в Галичині 1918-1919 років. Лише втручання міжнародних чинників та брак матеріально-технічного забезпечення врятував супротивника від воєнної поразки. Ведена слабими силами, Чортківська офензива не могла досягти стратегічних успіхів. Проте перемоги Галицької Армії над численнішим і краще озброєним супротивником в котрий раз надали доказ справжньої військової звитяги, любові до Батьківщини та жертовності української народу у його прагненні бути єдиним господарем на власній землі.
Директор, канд.екон.наук, доцент Кульчицька Н.Є. підкреслила, що про Чортківську офензиву треба знати і пам’ятати. Чортківська офензива для жителів нашого міста – це своєрідна візитівка у підручнику з історії. Звістка про перемогу Галицької Армії під Чортковом огорнуло українців Галичини суспільним піднесенням, що надихало рідне військо на подальші перемоги, що ця славна подія показала світові, яким сильним і духовно стійким є українське військо. То й не випадково далекий червень 1919-го навіки закарбувався не лише в абстрактній книзі нашого минулого, а й на сторінках шкільних і університетських підручників з історії. Отож, молоде покоління вивчає про Чортківську офензиву. Це особливо повинно тішити мешканців Чорткова і району, адже майже століття тому тут, на наших рідних просторах, велися визвольні бої за свободу, віру і справедливість.
У ході заходу студенти Вовчко Галина, Галушка Тарас, Гаврилюк Тетяна зупинились на основних етапах Чортківської офензиви: передумови операції, початок операції, хід операції.
Підсумував захід запрошений гість – канд. істор. наук, доцент Дзісяк Я.І. Ярослав Ігорович зауважив, що сам факт існування Галицької Армії мав велике історичне значення. Вона відновила на західних українських землях традицію визвольних змагань і передала її народним масам. Хоч Галицька Армія програла війну з Польщею, але вціліла й розпочала другу війну з більшовиками, що свідчить про її велику політичну зрілість, моральну та бойову силу. Не було б Чорткова, не було б сил на ту самопожертву, що її віддала Галицька Армія в подальшій боротьбі. У цьому історичне значення Чортківського пролому.
Наприкінці присутні переглянули уривок з першого в Україні документального фільму, який зняли з використанням найсучасніших технологій “Легіон. Хроніка Галицької Армії 1918-1919 р.”
Дивлячись з-за лаштунків ХХІ століття на минуле, стає зрозумілим, що Чортківська офензива була для України не поразкою, а великою перемогою, за що кожен із нас, повинен завдячити звитяжним і волелюбним воїнами Галицької Армії, яким належить велика ключова роль у формуванні народного Руху Опору і частка нинішньої свободи, вибореної гіркою, але священною ціною, адже для справжнього патріота найбільша честь – це віддати життя за Вітчизну!

 

«Митні новації: реалії сьогодення»

 Днями в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся круглий стіл на тему: , який сприятиме підсиленню теоретичних знань студентів практичними навиками, що особливо актуально в період здачі екзаменаційної сесії та державного іспиту. Розпочала захід директор, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка зазначила, що для України формування і становлення митної системи набуло особливої актуальності. Це пов’язано з трьома чинниками. Перший із них – формування національної митної системи відбувається досить інтенсивно, на відміну від країн, які мали можливості для еволюційного розвитку. Другий – формування національної митної системи переплітається з докорінним реформуванням відносин власності в країні. Третій чинник пов’язаний з формуванням національної митної системи на тлі загальної довготривалої економічної кризи. Україна в цьому питанні суттєво відстає від топ-групи держав і, як результат, володіє економікою з низькою доданою вартістю, неконкурентоспроможною продукцією, орієнтованою на видобуток і мінімальну обробку сировини, імпортує високотехнологічне обладнання. Проблематика даної теми круглого столу зумовлена потребою вдосконалення митного регулювання в Україні та адаптації митного законодавстваУкраїни до визнанихміжнародних правил, норм та стандартів, однією зі складових якої є процес інтеграції України до Європейського Союзу.
В ході круглого столу свої доповіді представили: Гаврилюк Тетяна з доповіддю «Законодавчі новації в митній справі» (науковий керівник к.е.н., ст. викладач Чекаловська Г.З.); Галушка Тарас з доповіддю «Новаційні шляхи розвитку митної системи» (науковий керівник к.е.н., доцент Бугель Ю.В.); Вовчко Галина з доповіддю «Митні аспекти зближення України та ЄС» науковий керівник к.е.н., доцент Домбровська Н.Р.); Підгородецький Олександр з доповіддю «Напрями вдосконалення митно-тарифного регулювання зовнішньоторговельної діяльності» (науковий керівник к.е.н., доцент Бугель Ю.В.); Лук’яніхін Вадим з доповіддю «До питання розмитнення автомобілів із ЄС» (науковий керівник к.е.н., доцент Андрушків Р.Ю.).
Після кожного виступу студента відбувалось обговорення за участі начальника митного поста «Чортків» Гломби А.В., професорсько-викладацького складу та студентства. Алла Віталіївна розкривала інтерпретацію піднятих питань на практиці з усіма особливостями які виникають ході діяльності Тернопільської митниці ДФС та митного поста «Чортків».
За результатами проведення круглого столу, враховуючи обмежений час, насичений та змістовний діалог, було висунуто пропозицію створити на базі Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ постійно діючу комунікаційну площадку, де зможуть брати участь митники, науковці, представники суб’єктів зовнішнього економічної діяльності і генерувати зміни до законодавства, навчатись і навчати практичній його реалізації.
Висловлюємо вдячність Гломбі Аллі Віталіївній за пізнавальний діалог та запрошуємо до подальшої співпраці. Дякуємо організаторам і учасникам за активну дискусію та актуальність піднятих питань. Усім наснаги та нових звершень.

Зустріч випускників ювілейних 2003, 2008, 2013 років

Традиційно в другу суботу червня в стінах Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ проводиться свято спогадів, свято зустрічі з молодістю, свято яскравих вражень – вечір зустрічі випускників.Ось і цього річ 9 червня ЧННІПБ ТНЕУ гостинно відкрив двері для своїх випускників ювілейних 2003, 2008, 2013 років.
З вітальним словом до присутніх звернулась директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка відзначила, що приємно бачити випускників, які різні між собою за віком і баченням життя, але сьогодні їх дороги злилися в одну, єдину, яка повернула їх в студентські роки, до рідного Інституту. Надія Євстахівна розповіла про основні напрямки розвитку ЧННІПБ ТНЕУ та підкреслила наскільки важливо проводити такі зустрічі для підтримки дружніх та ділових відносин, обміну досвідом та позитивними емоціями. Надія Євстахівна побажала випускникам життєвої енергії й оптимізму, миру, достатку, благополуччя та приємної мандрівки у студентські роки.
Гарними словами вітали всі випускники. Зокрема, випускниця 2008 р. Лілія Нагаєвська з приємністю пригадала проведені роки в ЧННІПБ ТНЕУ та веселі миттєвості студентства, висловила слова вдячності викладачам за їх терпіння і турботу, за надані знання.
Радували присутніх виступи дітей випускників: Куцопей Зоряни, Юрчик Володі. Неймовірна гра на сопілці Дениса Фотенюка заворожила усіх. Вітали випускників студенти коледжу та інституту ТНЕУ. Голосистий спів і музика талановитої молоді нагадали колишнім студентам про роки молодості, проведені в стінах рідного навчального закладу.
Радіти на цьому яскравому святі з усіма присутніми мав би й випускник 2013 р. Ільяшенко Роман. Герой, який захищаючи нас від ворога, загинув під Іловайськом. Роман двічі бував на Донбасі. Коли він уперше приїхав із зони АТО, його брат та друзі благали залишитись вдома, однак він відмовився. Герой постійно повторював, що рідна земля потребує його допомоги. Він ішов боронити рідну Україну від ворога через своє сумління та любов до Батьківщини. Випускники, гості, усі присутні заслухали вірш про біль втрати, вшанували пам’ять Романа та усіх Героїв, які уже не з нами, хвилиною мовчання, запалили свічу, як символ світла й чистоти їх душ.
Приємним подарунком стало виконання пісні про Чортків та пісні-побажання випускникам ансамблем викладачів ЧННІПБ ТНЕУ.
Після урочистої частини випускники з цікавістю відвідали свої колишні аудиторії та пройшлись територією навчального закладу, який, здається ще пам’ятає їхні відповіді на заняттях, хвилювання на іспитах, спортивні та творчі досягнення.
Турбота про кожного – хто і де? Як справи? Чого досяг і як сім’я? Сідають на студентську лаву в цей день поважний викладач і вдалий фермер, політик, керівник господарства, державний службовець і підприємець. Сідають батьки й матері, які привели вже доІнституту своїх дітей і утворили своєрідну династію.
І у всій цій урочистій метушні турбота про тих, хто приїхав з певним щемом у серці. З життєвим досвідом, красиві, запальні й повні амбітних планів на майбутнє, дякують своїм викладачам, рідним лекційним аудиторіям, своїм однокурсникам за знання, успішний старт, за свою юність.
Дякуємо за цей сповнений приємними зустрічами, спогадами й позитивними подіями день. Починаємо відлік до наступної зустрічі випускників 2004, 2009, 2014 років, яка традиційно відбудеться у другу суботу червня, що припадає на 08.06.2019 р. З нетерпінням чекаємо цієї події, адже впевнені, вона буде незабутньою.

 

Cтудентська науково-практична конференція «Модернізація системи державного соціального страхування в Україні».

  В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась студентська науково-практична конференція «Модернізація системи державного соціального страхування в Україні». Актуальність обраної теми зумовлена нагальною необхідністю реформування сфери соціального страхування. В Україні для надання соціально-економічних гарантій і фінансового забезпечення виплат за всіма видами соціального страхування (крім медичного) на постійній основі створено систему державних цільових фондів, діяльність яких сьогодні знаходиться в стадії активного реформування, що викликано як потребами сучасності, так і їх складним фінансовим станом.
З вітальним словом виступила к.е.н., доцент Бидик А.Г., яка зазначила, що одним з першочергових завдань державної фінансової політики є досягнення макроекономічної стабільності як в цілому для країни, так і для важливої складової сфери державних фінансів – соціального страхування, яке має надавати якісні державні послуги, ефективно акумулювати фінансові ресурси та розподіляти їх відповідно до суспільних потреб та запитів. Повноцінні реформи в сфері соціального захисту та соціального страхування не можуть проводитись відірвано від оздоровлення та реформування інших важливих сфер суспільного життя – сфери охорони здоров’я, оборонної, політичної, податкової, фінансово-економічної тощо. Усі реформи повинні бути гармонійними і відбуватися одночасно. Завдання проведення пенсійної, медичної реформ також виходять за межі функціонування пенсійної системи, сфери охорони здоров’я, соціальної сфери, вони тісно переплетені з макроекономічними показниками розвитку країни, фінансовим станом основних суб’єктів державного соціального страхування – суспільства, роботодавців і держави, яка виконує роль страховика та бере на себе зобов’язання щодо створення колективних страхових фондів і виплати гарантованого страхового відшкодування.
Значної уваги потребує продовження реформування вітчизняної пенсійної системи. Практикою економічно розвинених країн доведений факт неможливості достойного пенсійного забезпечення громадян лише завдяки функціонуванню солідарного рівня пенсійної системи. Необхідність впровадження другого, обов’язкового накопичувального рівня пенсійної системи ні в кого не викликає сумнівів. У випадку ефективного функціонування трирівневої системи пенсійного забезпечення особа пенсійного віку зможе отримувати пенсію з трьох різних джерел, якщо вона приймала активну участь у формуванні кожного з них. Проте дискусійними продовжують залишатися терміни та умови її практичної реалізації. Кінцевим результатом реформаторських дій у сфері організації пенсійного страхування громадян є кардинальна зміна основ функціонування пенсійної системи. Важливі питання, що стосуються організації розподільчого та накопичувального механізмів пенсійного забезпечення залишились відкритими та потребують додаткових досліджень.
Значну увагу наші студенти приділили висвітленню реформаторських змін у пенсійній системі. Як правило, для більшості громадян цікавими є умови виходу на заслужений відпочинок та розмір пенсії, яку вони сподіваються отримувати. Проте дослідників даної проблеми турбує питання формування необхідного обсягу фінансових ресурсів для можливості здійснювати пенсійні виплати українським пенсіонерам. Левова частка уваги при цьому зосереджується на проблемах функціонування та напрямах удосконалення солідарного рівня пенсійної системи.
На конференції обговорювались особливості реформування вітчизняної системи соціального страхування, стан державного фінансового забезпечення гарантованих Конституцією соціальних стандартів населенню, новітні тенденції, що відбуваються в сфері соціального захисту в Україні.
На пленарному засіданні конференції свої виступи презентували: студент третього курсу Галушка Тарас з доповіддю на тему «Теоретичні основи побудови ефективної пенсійної системи» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.); студентка третього курсу Вовчко Галина з доповіддю на тему «Головні передумови проведення пенсійної реформи в Україні» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.), студентка третього курсу Гаврилюк Тетяна з доповіддю на тему «Основні зміни у функціонуванні солідарного рівня вітчизняної пенсійної системи після проведення основного етапу пенсійної реформи» (науковий керівник к.е.н., доцент Бидик А.Г.); студент першого курсу Стецюк Назар з доповіддю на тему «Практика реформування пенсійних систем у провідних країнах світу» (науковий керівник к.е.н., доцент Вербіцька І.І.); студентка четвертого курсу Михайлич Тетяна з доповіддю на тему «ЄСВ як інструмент формування коштів системи державного соціального страхування» (науковий керівник к.е.н., доцент Гончар Г.П.); студент четвертого курсу Лук’яніхін Вадим з доповіддю на тему «Обов’язкове медичне страхування: від ілюзій до прагматизму» (науковий керівник к.е.н., доцент Галущак В.В.); студентка четвертого курсу Кастранець Наталія з доповіддю на тему «Запровадження загальнообов’язкового медичного страхування: часу на роздуми немає» науковий керівник к.е.н., доцент Галущак В.В.).
Виступи були надзвичайно цікавими та пізнавальними. Вагомість досліджень студентів підкріплювались пропозиціям щодо застосування певних механізмів в напрямку модернізації системи державного соціального страхування в Україні. В ході доповідей, відбувалось обговорення, в якому взяли участь студенти денної форми навчання.
Актуальність піднятої проблематики підвередили присутні на заході фахівці: Трач Ірина Федорівна, начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Чортківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області; Слочак Марія Василівна, головний спеціаліст з питань інформаційної роботи Чортківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області; Обліжок Михайло Іванович, завідувач сектору роботи з потерпілими Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Тернопільській області.
Ірина Федорівна зупинилась на практичних аспектах нового етапу пенсійної реформи 2017 р., змінах у пенсійному законодавстві, що стосуються збільшення страхового стажу для виходу на пенсію, розроблення єдиного порядку призначення та виплати пенсій для всіх категорій пенсіонерів.
В свою чергу Михайло Іванович висвітлив практичні сторони діяльності Фонду соціального страхування, а саме: обліку страхувальників і доходів, порядку надання матеріального забезпечення та страхових виплат, види медичних та соціальних послуг, що фінансуються за рахунок коштів Фонду, порядок контролю за використанням коштів Фонду.
Підсумувала захід директор Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н. Є. Надія Євстахівна підкреслила, що відповідно до конституційних засад Україна, як країна із соціально орієнтованою ринковою економікою передбачає фінансування соціального захисту громадян з метою забезпечення відповідного життєвого рівня найбільш вразливих верств населення. Українське суспільство потребує системних, кардинальних змін в сфері удосконалення існуючої сьогодні системи соціального захисту населення, які би були спрямовані не на досягнення тимчасових ефектів, а на розв’язання проблеми в цілому, на вирішення фіскальних проблем ДЦФ, зменшення їх катастрофічного дефіциту, на подолання ганебного явища для країни – бідності малозабезпечених громадян – наших пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт, безробітних, матерів, що одержують допомогу по народженню дитини. Реалізація пенсійної реформи 2017 р. мала призвести до ґрунтовних змін у функціонуванні солідарного рівня пенсійної системи та стати початком запровадження механізму створення накопичувальних страхових пенсій. Проте, проведений урядом комплекс параметричних заходів був спрямований на удосконалення функціонування лише солідарного рівня вітчизняної пенсійної системи, разом з тим її очікуваного ґрунтовного реформування так і не відбулося. Тому, неминучим є подальше реформування діючої солідарної системи, яка лишилась «недореформованою» і науковці мають всебічно цьому сприяти своїми розробками та пропозиціями.
Висловлюємо вдячність усім учасникам конференції за предметне обговорення поставленої проблеми. Зустріч була цікавою та пізнавальною Запрошуємо до подальшої співпраці і сподіваємось, що матимемо ще не одну нагоду продовжити нашу розмову.

«Автоматизація обліку та подання звітності промисловими підприємствами: практичний аспект»

  24 травня 2018 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулося засідання круглого столу на тему:   . Організаторами заходу виступили к.е.н., доцент Чижишин О. І. та к.т.н. Павелчак-Данилюк О. Б.

Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н. доцент Кульчицька Н. Є. розпочала засідання, привітавши присутніх гостей-практиків, професорсько-викладацький колектив та студентство. Надія Євстахівна зазначила, що вирішення актуальних економічних проблем не можливе без прискорення науково-технічного прогресу, широкого впровадження інноваційних інформаційних технологій в усі сфери людської діяльності. Особливо важливою сферою застосування останніх є бухгалтерський облік, оскільки це найбільш інформаційно містка ділянка роботи на підприємствах, в організаціях та установах. Саме тому вирішальним напрямом удосконалення бухгалтерського обліку (поруч із впровадженням між народних стандартів бухгалтерського обліку і фінансової звітності, удосконаленням нормативної бази) є впровадження автоматизованих систем, що базуються на інноваційних інформаційних технологіях.

У продовження заходу слово надали начальнику Чортківської ОДПІ ГУ ДФС в Тернопільській області Цвігуну Р. І., який наголосив, що сьогодні основною формою ведення обліку є автоматизована, а також окреслив основні переваги та недоліки подання звітності в електронній формі. Перш за все Руслан Ігорович акцентував увагу на зручності такого виду подання, адже не виходячи з кабінету здійснюється формування і подання будь-якого виду звітності. Також позитивним є гарантія автоматичної перевірки документів на арифметичні помилки та наявність оновлень форм декларацій відповідно до змін законодавства. При електронній подачі звітності надходить підтвердження доставки звітності та відбувається оперативне перевірка інформації у податковому органі. Проте на шляху впровадження електронного звітування виникають деякі перешкоди. Руслан Ігорович навів кілька прикладів, при яких суб’єктам господарювання доводиться подавати паперові варіанти звітності, зокрема технічний збій електронних програм подачі звітності, або ж видача електронних ключів лише в обласних центрах, що спричинює труднощі у вигляді черг, доїзду.

«Електронний ключ і ти у трьох місцях» – саме цими словами розпочав виступ начальник відділу обслуговування платників Токарь С. В. Святослав Вікторович вказав нормативне забезпечення, яким керуються при використанні електронного підпису та електронної звітності: Закон України «Про електронний цифровий підпис», Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», «Про затвердження Формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання» та інші. Назвав популярні програми, за допомогою яких можна подати податкову й фінансову звітність. Раніше для цього потрібно було укласти договір з ДФС, а уже з 2018 р. необхідно приєднатися до договору, укладеного між структурами ДФС, подавши заяву. Святослав Вікторович наголосив, що майбутнє за електронними кабінетами платників, які дають змогу оперативно отримати та здійснити обмін інформацією, що сприятиме економії робочого часу. Святослав Вікторович також підтвердив наявність певних проблем в ході електронного подання звітності, зокрема постійні зміни законодавства має негативний вплив, оскільки деякі програми не встигають оновлятись відповідно до них.

У ході круглого столу виникали дискусії щодо доцільності подання звітності по єдиному внеску в органи ДФС, а не у Пенсійний фонд; з приводу можливості подовження дії електронних ключів; необхідності врахування владою практичних пропозицій працівників ДФС при написанні та прийнятті законодавчих актів.

Окрім представників фіскальних органів на заході були присутні бухгалтери підприємств, а саме бухгалтер-касир підприємства з іноземним капіталом Біллербек перо-пухова фабрика м. Чортків Варода Л. В. татимчасово виконуючаобов’язки головного бухгалтера ДП «Чортківське лісове господарство» Саварин Г. В. Практики зазначили, що на обох підприємствах застосовується автоматизована форма ведення обліку та здійснюється електронне подання звітності. На ДП «Чортківське лісове господарство» перевагу надають програмі M.E.Doc , також створений електронний кабінет, що, за словами Галини Володимирівни, значно полегшує співпрацю з контролюючими органами. Також особливістю цього лісогосподарського підприємства є використання кишенькових комп’ютерів з програмним забезпеченням, що дає змогу лісничим на місцях передавати інформацію в бухгалтерію та ефективно здійснювати облік деревини на корені.

Любов Володимирівна, підкреслила важливість електронного формування звітності, адже для підприємства з іноземним капіталом необхідним є звітування не лише контролюючим органам, а й вищому керівництву, що здійснюється саме з використанням електронних сервісів. Автоматизована форма обліку на даному підприємстві значно полегшує первинний та зведений облік сировини та готової продукції, яка є різноманітною.

Висловлюємо вдячність гостям та організаторам заходу за цікаву та пізнавальну зустріч. Запрошуємо до подальшої співпраці в контексті науково-практичних досліджень актуальних проблем розвитку обліку, оподаткування та функціонування економічної системи загалом.

День Європи 2018

  19 травня 2018 р. відзначають День Європи. З цієї нагоди в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся перегляд відеострічки англійською мовою про європейські країни. Професорсько-викладацький склад та студенти після перегляду обговорювали особливості життя, навчання, соціальних гарантій у розвинених країнах Європи та умови співпраці з Україною в контексті солідарності, демократії, добробуту людей та верховенства права. Також студенти під керівництвом викладача Ковальчук Ю.П. представили презентації з основними соціально-економічними показниками в розрізі країн Європи, зокрема такі як ВВП на душу населення, рівень середньої заробітної плати, рівень цін на споживчий кошик, приріст населення, рівень злочинності та корупції, відсоток володіння автобілями з розрахунку на 1000 осіб, якість доріг.
Прагнення до європейського рівня життя визначило європейський вибір нашої країни. Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа не за кордоном, вона починається з кожного українця, адже Україна-це Європа.

 

День вишиванки

    Вишиванка-наш оберіг, наша душа, наш генетичний код, символізує в собі усі радості і смуток українського народу, всі перемоги і досягнення. Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ щирим серцем святкують цей день, возвишаючи одну з найкращих окрас світу-вишиванку. Де б ми не були і щоб не відбувалось, пам’ятаймо, що у єдності сила і наче тими нитями, що лягають візерунками на вишиванці, об’єднаємось у любові до України.

   

Круглий стіл на тему: «Огляд моделей і методів для прийняття рішень»

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся круглий стіл за участю студентів І курсу та професорсько-викладацького складу під керівництвом доцентів кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Семчишин Л.М та Павелчак-Данилюк О.Б..
Питання математичного моделювання економічних процесів є дуже актуальним на сьогоднішній день. Тому в цьому контексті однією із важливих ланок підготовки майбутнього економіста є уміння володіти математичним апаратом і застосовувати його у своїй діяльності.
Під час круглого столу обговорювались такі питання:
Аналіз моделей і методів прийняття рішень.
Математичні моделі і методи прийняття рішень.
Застосування математичних моделей і методів в практиці управління.
Використання квестів у навчальному процесі.
Активними учасниками круглого столу були студенти групи ФМС-11: Підгородецький Саша, Стецюк Назар, Олексишин Андрій, Гащиць Арсен, Плітонов Назар, Дригуш Андрій.
Весь перелік питань став актуальним для обговорень, в ході чого зав’язалась жвава дискусія між слухачами і доповідачами.
За підсумками круглого столу опрацьовано шляхи вирішення виявлених проблемних питань та пропозиції щодо підвищення ефективності їх використання, а також впровадження в подальшу навчальну діяльність.

КВЕСТ 2018

 11 травня 2018 р.в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу відбувся міжрегіональний “Квест 2018”. У ньому взяли участь 11 команд загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів м. Чорткова, смт. Заводського, с. Біла, с. Ягільниця, с. Джурин, с. Росохач, с. Улашківці, с. Горішня Вигнанка. Метою квесту було цікаве знайомство з вузом та удосконалення економічних знань в ігровій формі.
На початку заходу директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н. Є. привітала присутніх, відзначивши, що в кожного є мрія стати успішним, жити в достатку-все це можна досягнути володіючи економічними знаннями й вмінням їх застосовувати. Надія Євстахівна ознайомила присутніх з історією вузу, принципами навчання, спеціальностями та побажала успішного проходження квесту.
Завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін к.е.н., доцент Дерманська Л.В. озвучила правила квесту й оголосила його старт.
Вже на початку було зрозуміло, що розпочалась захоплююча пригода. На учасників чекали локації, що охоплювали й аудиторії й бібліотеку, виставкову залу, комп’ютерний клас, спорткомплекс та все інше, що використовуюється студентами вузу в навчальному процесі. На локаціях учасники розв’язували різноманітні завдання, успішне вирішення яких давало змогу рухатись далі.
Найшвидшими виявилась команда загальноосвітньої школи смт. Заводського, які й отримали перемогу. Школи №2 і №7 м. Чорткова розділили 2 і 3 місце відповідно. Щиро вітаємо переможців, нехай усі життєві завдання даються з легкістю та успіхом, будьте креативними, завзятими та прагніть кращого, тоді все буде Вам під силу.
Колектив ЧННІПБ ТНЕУ висловлює щиру вдячність усім учасникам, їхнім вчителям та директорам шкіл Кушніру В.Б., Юрчишину І.О., Яремко Т.В., Скринику В.Я., Кульчицькому Р.В., Яровому Ю.М., Кошевьоровій Т.Л., Яремі П.Ф., Наконечній Г.П., Дідику А.Г,. Зайло А.Я. за достойне виховання молоді. Бажаємо Вам наснаги й процвітання, нехай кожен день приносить радість і позитивні результати від Вашої праці. Дякуємо за сприяння у проведенні квесту начальнику відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації Гульці І. М. і начальнику Управління освіти молоді та спорту Чортківської міської ради Поліщук Л.М.
Квест приніс багато позитивних емоцій усім, то ж до нових зустрічей.

 

Наукове стажування викладачів ЧННІПБ ТНЕУ у Варшаві

  18 – 21 квітня 2018 року кандидати економічних наук, доценти кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ Костишин Н.С., Чижишин О.І. та Яковець Т.А. пройшли стажування “Інновації в науці та освіті: виклики сучасності” у м. Варшава. Стажування організовано Університетом Кардинала Стефана Вишинського (UKSW) спільно із Інститутом Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (IIASC) та Фундацією ADD з метою підвищення кваліфікації освітян і поглиблення співпраці в академічній й науковій сфері між Україною та Польщею.
У рамках програми стажування, викладачі відвідали представництво Європейської комісії в Польщі, де обговорили сучасні тенденції в освіті, застосування євростандартів в українській освіті, розглянули міжнародні програми співпраці вузів та науковців.
Також було здійснено візит до приватного освітнього закладу – Європейського суспільно-технічного вищого навчального закладу у Радомі; візит до Відділу наук медичних у Варшаві; відвідано презентацію Президента Фонду АДД у м. Варшава; візит до Університету С. Вишинського. Освітні візити мали на меті ознайомлення з методикою викладання, принципами навчання, освітніми програмами.
За результатами стажування отримано сертифікати та сформовано збірник наукових есе.
 

 Страсний тиждень перед світлим Великоднем час, коли очищаємось через добрі справи. Викладачі та студенти Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ відвідали у катедральному Соборі Петра і Павла благодійну ярмарку пасхальних прикрас, створених спільнотою “Віра і Світло”, яка об’єднує осіб з особливими потребами, їхніх батьків та молодь-приятелів. Придбавши великодні сувеніри, викладачі та студенти прикрасили ними пасхальне деревце у дворі вузу.Добро поєдналось з красою. Дякуємо юним майстрам за креативний підхід до виготовлення великодніх прикрас! Адже у кожній з них вкладена душа, щирість, старанність якнайкраще прославити Господа. Нехай свято світлого Воскресіння, завітає до кожного серця з любов’ю, миром та Божою ласкою.

Випуск магістрів 2018

29 березня 2018 року відбулось урочисте вручення дипломів магістрам ЧОРТКІВСЬКОГО НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ ПІДПРИЄМНИЦТВА І БІЗНЕСУ ТНЕУ. Це був незабутній, яскравий, емоційний день.
З вітальним словом до випускників звернулась директор інституту, кандидат економічних наук, доцент Кульчицька Н.Є., яка зазначила: «Ви отримали не тільки професійні знання, але й зросли як особистості. Хотілося б нагадати, що немає сили могутнішої, ніж знання, а людина озброєна знаннями й умінням їх застосувати — це вже професіонал з великої літери. Досягнувши успіхів, намагайтеся не розгубити студентських друзів, оскільки через багато років ви зрозумієте, що цей період життя був найкращим та найнасиченішим. Будьте креативними особистостями, щоб ваші знання були витребуваними. Будьте патріотами нашого рівного краю і інституту, а ми будемо пишатися нашими випускниками!»
Вітаючи випускників, завідувач кафедри фундаментальних і спеціальних дисциплін кандидат економічних наук, доцент Дерманська Л. В. зазначила, що отримані дипломи — це один із перших та найважливіших документів вашого вже дорослого життя. Він, наче путівка у самостійний світ, де набуті в інституті знання все частіше ставатимуть у нагоді та відкриватимуть перед вами нові можливості та перспективи професійного росту. Це – водночас радісна та сумна подія, бо нам шкода розлучатися із такими чудовими студентами. Творчо мислити, прагнути пізнавати незвідане, висувати перед собою досяжну мету і добиватися свого – таким є кредо сучасного студента ЧННІПБ ТНЕУ. Намагайтесь гідно нести статус випускника ЧННІПБ ТНЕУ, прославляючи рідну alma mater славетними вчинками та корисними справами.
Серед запрошених були друзі, батьки, наставники та викладачі які розділили цей важливий момент разом з нашими випускниками. Здані останні іспити, успішно презентовані наукові дослідження, набуті практичні навики та ґрунтовні знання. Попереду нове майбуття!!!
Бажаємо випускникам багато оптимізму, натхнення, наполегливості, кар’єрних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів. Нехай обрана професія вам подобається, приносить користь нашій державі та примножує ваш добробут! Будьте завжди відкритими до нових знань! З гордістю носіть звання випускника ЧОРТКІВСЬКОГО НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ ПІДПРИЄМНИЦТВА І БІЗНЕСУ ТНЕУ! Божого Вам благословення, дорогі випускники, щедрої долі, вірних друзів, наснаги та невичерпної енергії!
 

Відбулися Збори академічної громади студентів та Збори трудового колективу штатних працівників

19 березня 2018 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулися Збори академічної громади студентів та Збори трудового колективу штатних працівників, які не є науковими, науково-педагогічними та педагогічними працівниками, з обрання виборних представників для участі у виборах ректора Тернопільського національного економічного університету, які повинні відбутися 25 квітня 2018 року. Збори проведено на високому організаційному рівні.
За результатами Зборів виборними представниками, які братимуть участь у виборах ректора ТНЕУ, з числа студентів стали Лук’яніхін Вадим та Маковський Володимир, з числа штатних працівників, які не є науковими, науково-педагогічними та педагогічними працівниками, – Ставнича Уляна та Хруняк Михайло.

    

До уваги штатних працівників, які не є науковими, науково-педагогічними та педагогічними працівниками груп 1 та академічної громади студентів груп 1, 2,

Повідомляємо, що 19-20 березня 2018 року відбудуться Загальні збори трудового колективу штатних працівників, які не є науковими, науково-педагогічними та педагогічними працівниками, груп 1, 2, 4, 5 по обранню виборних представників із числа штатних працівників ТНЕУ, які не є науковими, науково-педагогічними і педагогічними працівниками, для участі у виборах ректора ТНЕУ, що мають відбутися 25 квітня 2018 року.

Для участі у зборах необхідно мати документ, що посвідчує особу.

Пропонуємо Вашій увазі оголошення щодо проведення даних зборів
(дата, час, адреса):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставка художніх робіт Тараса Шевченка в ЧННІПБ

З нагоди 204 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ у виставковій залі відбулось відкриття виставки художніх робіт Тараса Шевченка під назвою “Художник з душею поета”.
Розпочався захід виступом директора ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцента Кульчицької Н.Є., яка підкреслила безцінність творчої спадщини Кобзаря для української нації та наголосила, що нашим обов’язком є втілювати в сучасність основні життєві принципи Т.Г. Шевченка, а саме відданість та любов до Батьківщини, незламність духу, щирість, доброту та віру в краще. Спільними зусиллями ми зможемо подолати усі перешкоди на шляху до кращого майбуття. В продовження заходу пригадались основні періоди з біографії Т.Г. Шевченка та всі охочі мали змогу ознайомитись з видатними художніми творами поета.
Наприкінці виставки професорсько-викладацький склад, студенти та працівники ЧННІПБ ТНЕУ взяли участь у міжнародному флешмобі #GlobalShevchenko створивши композицію з вишитих рушників у вигляді абрівіатури назви вузу коло пам’ятника великому Кобзарю.
Світлина від Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ. Світлина від Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ. Світлина від Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ. Світлина від Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ.Світлина від Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ. Світлина від Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ. Світлина від Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ.Світлина від Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу ТНЕУ.

Звитяга року!

  У Чорткові пройшов світський захід – Звитяга року 2017. За досягнення у науковій та громадській діяльності в номінації “Краший викладач”нагороду отримала кандидат економічних наук, доцент кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін ЧННІПБ ТНЕУ Яковець Т.А. й в номінації “Кращий студент” відзнаку вручили Лук’яніхіну Вадиму студенту 4 курсу.
Номінантів привітала директор ЧННІПБ ТНЕУ кандидат економічних наук, доцент Кульчицька Н.Є., яка відзначила цінність праці кожного в колективі, адже тільки тісною співпрацею та підтримкою спільно можна досягнути найвищих висот. Також, Надія Євстахівна висловила вдячність організаторам заходу за високий рівень його проведення.
Вітаємо наших номінантів, дякуємо їм за віддану працю та активну позицію. Пишаємось Вашими досягненнями, бажаємо нових перемог та здобудків.

 

Захисти магістерських робіт

 У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбуваються захисти магістерських робіт за програмами «Облік, оподаткування і правове забезпечення підприємництва» та «Управління митною справою».
Голова Державної екзаменаційної комісії  начальник Чортківської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області Цвігун Руслан Ігорович, заступник голови комісії к.е.н., доцент, директор ЧННІПБ ТНЕУ Кульчицька Надія Євстахівна та член екзаменаційної комісії завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін к.е.н., доцент Дерманська Людмила Василівна зауважили, що здійсненні дослідження мають вагому значимість в сучасних умовах, підготовка магістрів заслуговує на позитивні відгуки та оцінки. Колектив ЧННІПБ ТНЕУ бажає магістрам натхнення та успіху у всіх починаннях, професійного зростання, втілення задуманого і особистого щастя!

 

У ЧННІПБ ТНЕУ відбувся семінар спільно з представниками редакції Всеукраїнської газети “Все про бухгалтерський облік”.

Новий рік – нові реформи. Зміни не оминули й законодавство по бухгалтерському обліку та оподаткуванню.
З метою вивчення новацій та їх дослідження, на базі Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся семінар, організований спільно з представниками редакції Всеукраїнської газети “Все про бухгалтерський облік”.
Слухачами стали бухгалтери провідних підприємств та організацій Чортківського, Заліщицького, Теребовлянського, Гусятинського та Борщівського районів й професорсько-викладацький склад ЧННІПБ ТНЕУ. На початку заходу слово мала директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., яка відзначила присутність на заході випускників ЧННІПБ уже в ролі фахівців своєї справи, що свідчить про плідність отриманих у закладі знань. “Це не може не радувати. І надалі одна з популярних спеціальностей залишається “Облік і оподаткування”, оскільки серцем будь-якого підприємства є саме бухгалтерія”-зазначила Надія Євстахівна.
Лектор – Людмила Шахно, директор Академії Професійного Бухгалтера, м. Львів. Лекція була надзвичайно грунтовною та охоплювала актуальні проблеми сьогодення, серед яких: нові критерії класифікації суб’єктів господарювання, зміни у складі формування та подання фінансової та податкової звітності, особливості створення резервів на відпустки, нові форми документів по операціях з готівкою, новації законодавства та багато інших практичних питань.
Колектив ЧННІПБ ТНЕУ висловлює вдячність Редакції Всеукраїнської газети “Все про бухгалтерський облік” та особисто лектору Людмилі Шахно за пізнавальний, наповнений практичними прикладами захід. Запрошуємо до подальшої співпраці та бажаємо професійних успіхів у Вашій нелегкій, але надзвичайно цікавій праці.

  

В Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулось чергове засідання наукового товариства на тему “Менеджмент і сьогодення”

Метою заходу стало вивчення досвіду ефективного менеджменту в різних галузях та обговорення актуальних питань реалізації управлінських проектів, застосування методів інноваційного менеджменту, прийняття управлінських рішень, використання теорії та практики управління всесвітньо відомих успішних компаній.
Студенти вразили креативністю та актуальністю своїх презентацій:
1. Особливості японської системи менеджменту. Підготувала Вовчко Галина.
2. Дао Toyota: 14 принципів менеджменту провідної компанії світу. Підготувала Кулик Іванна.
3. Тайм-менеджмент. Підготувала Гаврилюк Тетяна.
4. 8 фраз які працівники хочуть чути від свого боса. Підготував Пиріжок Володимир.
5. Рекрутинг. Що це таке? Підготував Галушка Тарас.
Робота засідання проходила в контексті діалогу молодих науковців, викладачів та гостей заходу, серед яких: директор ЦНАП Шимків А.В., адміністратор ЦНАП Гладчук О.О., головний економіст відділення ПАТ “Райфайзенд банк Аваль” Закревська Н.Б., приватний підприємець Махомет Л.О., директор ЧКЕП ТНЕУ, к.е.н., Жовковська Т.Т. та менеджер зі збуту “Радехів-цукор” Уличний В.І.
В ході обговорення постали такі нагальні питання як застосування методики кластерного менеджменту вітчизняними компаніями та установами, особливості управління в органах місцевого самоврядування, якості достойного керівника.
По завершенні дискусій, слова вдячності організаторам заходу, гостям та молодим науковцям-студентам висловила директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. Надія Євстахівна відзначила важливість проблематики даного засідання, адже невдовзі кожен зі студентів стане частиною робочого колективу, або його керівником, а побудова “здорової” атмосфери в колективі – це запорука успіху діяльності компанії будь-якої сфери.
Викладацько-професорський склад та студенти ЧННІПБ бажають усім кар’єрного успіху, реалізації планів, професійного визнання та відчуття комфорту і радості в колективі.

Колектив викладачів, студентів, співробітників Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ сумує з приводу передчасної смерті студента 4-го курсу Петра Дичковські.
Важко виразити словами увесь жаль з приводу непоправної втрати, смерті доброго, незламного духом юнака, котрий заслуговує на найкращі слова поваги та шани. Світлою пам’яттю залишиться він у наших серцях.
Від імені колективу ЧННІПБ висловлюємо щире співчуття рідним та близьким покійного.
Вічна пам’ять!

Година пам’яті “Жнива скорботи”

 Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав безліч людських життів. В пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору в ЧННІПБ ТНЕУ викладачі та студенти провели захід-реквієм “Жнива скорботи”
Директор ЧННІПБ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. розпочала захід словами: “Факт голодомору і загибель мільйонів людей доводять документи і спогади сучасників. Про голодомор потрібно пам’ятати, щоб ця трагедія ніколи більше не трапилася. Нелюдським тоталітарним режимам не місце на нашій землі. Це має навчити нас, сучасне покоління думати, аналізувати, сміливо відходити від радянських архетипів, рішучості та боротьбі за власну свободу. Трагедія голодомору це наша біль і наш сум. Суспільство має вибудувати демократичну країну, в якій не буде місця диктаторам”.
В ході заходу студенти зачитували факти та спогади подій тих років, переглянули документальний фільм “Голодомор 1932-1933 років”. Хвилиною мовчання та запаленням свічок вшанували пам’ять загиблих від Голодомору.
Сьогодні ми прагнемо чесно і гласно прочитати цю трагічну смертну історію українського народу, робимо спробу визначити міру вини тодішнього керівництва країни, керівництва республіки в цілому і кожного зокрема. Цього вимагає правда історії, наш час. Лише з врахуванням минулого, в тому числі і тих драматичних подій, що дав нам 1933 рік, ми можемо йти в майбутнє.

 

ОГОЛОШЕННЯ!!!

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ для всіх бажаючих працює консультаційний центр по наданню:
1.Допомоги підприємцям та фізичним особам із ведення бухгалтерського обліку.
2.Індивідуальних консультацій щодо вибору системи оподаткування.
3.Консультацій з ведення бухгалтерського обліку.
4.Проведення тренінгів у сфері автоматизованого бухгалтерського обліку (1С Бухгалтерії).
Довідки за телефоном:
0507231794, 0968205206

Представники ЧННІПБ ТНЕУ взяли участь у Стратегічній сесії 2030

Директор Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є., викладач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін Ковальчук Ю.П. і студент 4 курсу ЧННІПБ ТНЕУ Лук’яніхін Вадим взяли участь у Стратегічній сесії на базі Чортківської міської ради “Концепції стратегії розвитку міста Чорткова 2030 р.” У своєму виступі Надія Євстахівна підкреслила необхідність стимулювання та створення сприятливих умов для інвестицій в економіку міста, адже маємо великі перспективи в цьому напрямку: ініціативні громадяни, навчальні заклади значного рівня підготовки висококваліфікованих фахівців, туристична привабливість тощо. Гостро постає потреба покращення бізнес- клімату міста шляхом розвитку промислового виробництва, підтримкою суб’єктів малого та середнього бізнесу. У складі робочої групи представниками ЧННІПБ ТНЕУ розроблено пропозиції щодо економічного зростання, які були включені в план стратегічного планування розвитку міста Чорткова до 2030 р.
Колектив ЧННІПБ ТНЕУ висловлює готовність до взаємодії з громадою та місцевою владою в контексті створення та втілення проектів стратегічного характеру по економічному розвитку міста, підвищенні рівня його інвестиційної привабливості. Спільними зусиллями досягнемо найвищої мети.

21.11.2017 р. в ЧННІПБ відбувся захід приурочений Дню Гідності та Свободи.

В цей знаменний день до ЧННІПБ завітав британський гість, Грем Бішоп. В рамках роботи центру вивчення іноземних мов відбулась трансляція документального фільму щодо ситуації яка склалася в нашій державі, починаючи з витоків історії 21.11.2013 р. Показ фільму відбувався на англійській мові з українськими субтитрими.
Далі Містер Грем прочитав лекцію студентам ЧННІПБ, детально розповів про державний устрій Великої Британії, рівні здобуття освіти та розвитку економіки. Також він зупинився на порівнянні двох країн, окресливши пріритетні напрямки співпраці. На заході були присутні викладачі та студенти, які мали змогу задати запитання гостю про його ставлення до подій Майдану, а також щодо відносин Великої Британії та Європейського союзу. Містер Грем висловив своє щире захоплення навчальним закладом.
Завершив захід виступ директора, к.е.н., доцента Кульчицької Н.Є. “Подія, яку ми сьогодні вшановуємо, особлива, що змінила життя всіх українців і нашої країни. Вона продовжує змінювати. Життя інших країн – також. Знову відворюємо у спогадах Майдан, його діячів і простих громадян. Небесну Сотню, наші з вами розчарування та надії, втрати й перемоги. Згадуємо про великий крок на нашому шляху”- зазначила Надія Євстахівна. Загиблих за Україну вшанували хвилиною мовчання.
Дякуємо містеру Грему за пізнавальну розмову та сподіваємось на подальшу співпрацю.

У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відзначили Міжнародний день студента

17 листопада 2017 року в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відзначали Міжнародний день студента. Святкування проходило у форматі розважально-інтелектуального шоу «Студент в економічному просторі».

Конкурсні випробування розпочалися з визначення найкреативнішої презентації команди та її лозунгу. Після цього відбувся конкурс «Екослово», під час якого основним завданням було відповісти на поставлені запитання одним економічним терміном. Конкурс «Вгадай товар по відеорекламі» став надзвичайно пізнавальним, адже демонстрував майстерність відомих маркетологів світу. Не залишися поза увагою й глядачі, які активно взяли участь у вгадуванні особистостей, відомих своїм значним внеском у розвиток різних сфер світової економіки. Найвеселішим став конкурс «Пантоміми», учасники якого застосували вміння невербально висвітлювати зміст думок.

Перемогу здобула команда студентів першого та третього курсів «Гроші».

Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н. Є. привітала молодь: «Ви енергійні, креативні і щирі душею! Це основні людські якості, які приведуть вас до успіху. Отож нехай студентські роки пройдуть яскраво та незабутньо. Бажаємо, щоб запал студентства не залишав вас по житті. Перемог та професійного визнання! З Днем студента, дорогі наші підкорювачі вершин економічної науки!»

 

В ЧННІПБ досліджували сучасну українську культуру

Студенти 1 курсу Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ в рамках курсу “Українознавство” ініціювали проведення відкритого заходу на тему: “Сучасна українська культура”. Дійство розпочалось з виступу викладача дисципліни “Українознавство” канд.психол.наук, доцента Юркевич Г.Й., яка зазначила, що сьогодні культура має велике значення для нашого суспільного життя. До творів культур належать: література, музика, образотворче мистецтво, скульптура, архітектура, кінематографія та інші речі, які як спільну рису мають те, що є носіями краси. Студенти розробили презентації у яких зупинились на основних новинках загальної культури України. Стецюк Назар, Підгородецький Олександр та Короташ Віталій виступили з темою “Сучасні архітектура, живопис і скульптури”. Презентацію “Сучасні театри України” представили Гащиць Арсен та Дригуш Андрій. Завершальною стала доповідь на тему “Сучасний стан кіноматографії та відеокультури
України”, що зпрезентували студенти Олексиши Андрій та Плітонов Назар.
Також, студенти запропонували усім переглянути мультиплікаційний фільм українського виробництва – “Бабай”.
Присутні професорсько-викладацький склад та студенти обговорили основні риси сучасної культури України, про які йшлось у виступах, погоджуючись з тим, що наша країна володіє значними надбаннями та великими перспективами розвитку в цьому напрямку.
Народи пишаються своїми культурними надбаннями, бережуть їх, водночас стараючись робити їх живими елементами суспільного життя. І це правильно, бо за допомогою цих культурних надбань народи духовно розвиваються, ушляхетнюються, підносять рівень свого світосприймання.
Дякуємо канд. психол. наук., доценту Юркевич Г. Й. та студентам 1-го курсу за підготовку надзвичайно цікавого матеріалу й оригінальну його подачу, за проведення пізнавального і захоплюючого заходу.

Студенти ЧННІПБ відвідали страхову компанію “ПЕРША”

В рамках програми “Вступ до спеціальності” студенти 1-2 курсів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ відвідали страхову компанію “Перша”. Страхування є потужною фінансово-кредитною системою, яка вважається однією з найбільш інтегрованих форм фінансової діяльності. Начальник відділення Тернопільської дирекції ПрАТ СК “Перша” Парацій О.П. ознайомила студентів з страховими продуктами, серед яких як обов’язкові види страхування, такі як страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, особисте страхування водіїв від нещасних випадків на транспорті тощо, так і добровільне – страхування майна, житлових будинків, особистого страхування. Інформація, яку отримали студенти, є надзвичайно актуальною, оскільки страхування є важливою складовою частиною господарської системи будь-якої розвиненої країни, тому забезпечення належних умов функціонування даної сфери відноситься до пріоритетів її економічного розвитку.
Також, Олена Петрівна зазначила, що страховий ринок України протягом останніх років демонстрував досить високі темпи зростання за своїми кількісними параметрами. Страхова справа сьогодні характеризується впровадженням ефективних управлінських інструментів, зміни стратегічних пріоритетів власного розвитку у напрямку глибшого врахування тенденцій та особливостей розвитку даного ринку в реаліях вітчизняного економічного сьогодення, серед яких на перший план виходить необхідність усебічного задоволення потреб споживачів як запоруки утримання стійких конкурентних переваг в умовах посилення конкуренції.
Колектив та студенти ЧННІПБ ТНЕУ висловлює щиру подяку засновнику Чортківського відділенню СК “Перша” Хотюку О.Б. і працівникам за сприяння й цікаву та пізнавальну зустріч. Бажаємо успіхів, запрошуємо до подальшої співпраці.
 

Відбувся День відкритих дверей

18 жовтня 2017 року відбувся День відкритих дверей у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ. День відкритих дверей у ЧННІПБ ТНЕУ – це можливість майбутнім студентам ознайомитись з вузом, поспілкуватись із професорсько-викладацьким складом, членами Приймальної комісії та студентами, на власні очі побачити навчальний заклад, до якого планують вступати. Захід відвідали учні ЗОШ м. Чорткова та Чортківского району, їх батьки, вчителі.
День відкритих дверей розпочався з виступу директора ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицької Н.Є. яка привітала гостей та зазначила, що навчання в ЧННІПБ ТНЕУ – це перший крок для побудови успішної кар’єри у майбутньому і здобуття престижної спеціальності, яка затребувана на сучасному ринку праці.
Також пізнавальним став експрес-тренінг “Фінансова грамотність-стратегія успішного майбутнього” спрезентований студентами вузу, в ході якого було окреслено необхідність застосовування економічних знань у всіх життєвих та професійних сферах.
Присутні отримали вичерпні відповіді на актуальні питання, які зазвичай хвилюють абітурієнтів та їх батьків щодо особливостей вступної кампанії 2018 року; переліку спеціальностей, підготовка за якими здійснюється в ЧННІПБ ТНЕУ; переліком конкурсних предметів у сертифікаті ЗНО; документів необхідних для вступу; умов проживання та культурного дозвілля студентів тощо.
Ознайомившись з критеріями та принципами навчального процесу ЧННІПБ ТНЕУ, викладацьким складом та студентами, учні більш детально розглянули можливість оволодіння економічними спеціальностями.
Зустрічі були цікавими і корисними, майбутні вступники отримали багато вражень та позитивних емоцій. Чекаємо на Вступі-2018!!!

Зустріч студентів ТНЕУ з працівниками Управління державної казначейської служби України у Чортківському районі

Зустріч студентів ТНЕУ з працівниками Управління державної казначейської служби України у Чортківському районі У рамках програми «Ввід у спеціальність» студенти 1-2 курсів Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ спільно з студентами Чорківського коледжу економіки та підприємництва ТНЕУ відвідали Управління державної казначейської служби України у Чортківському районі.

Молодь радо зустрів начальник Управління Я. П. Загайко та розповів про специфіку діяльності Управління, його основні завдання та функції. Ярослав Петрович зазначив, що робота у цій сфері є цікавою, потребує ґрунтовних знань і дозволяє побудувати успішну кар’єру.

У ході зустрічі начальники відділів представили до уваги гостей конкретні приклади роботи Управління, ознайомили зі структорою звітності та робочим процесом відділів.

Колектив та студенти ЧННІПБ ТНЕУ та ЧКЕП ТНЕУ висловлюють вдячність начальнику Управління Загайку Я. П. та працівникам за ґрунтовні роз’яснення та приємну зустріч: «Досвід та знання, якими Ви поділилися зі студентами, неодмінно допоможуть їм на шляху опанування фаху. Щиро дякуємо Вам та запрошуємо до подальшої співпраці».Зустріч студентів ТНЕУ з працівниками Управління державної казначейської служби України у Чортківському районіЗустріч студентів ТНЕУ з працівниками Управління державної казначейської служби України у Чортківському районіЗустріч студентів ТНЕУ з працівниками Управління державної казначейської служби України у Чортківському районіЗустріч студентів ТНЕУ з працівниками Управління державної казначейської служби України у Чортківському районі

Зустріч студентів ТНЕУ з працівниками Управління державної казначейської служби України у Чортківському районі

Цікаві методи вивчення іноземної мови у ЧННІПБ ТНЕУ

Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ безперервно застосовує сучасні методи навчання для формування висококваліфікованих та конкурентоздатних фахівців. Одним з таких методів став показ англомовного кіно для поглиблення знань студентів з іноземної мови.

Такий захід одразу викликав чималу зацікавленість аудиторії, адже окрім сприймання мови на слух, здійснювався паралельний переклад викладачем англійської мови Ковальчук Ю.П. з залученням аудиторії, що значно підвищувало рівень засвоєння почутого. Також захід включав в себе обговорення та аналіз переглянутого фільму. Зокрема, цікавим стало завдання здійснити літературний переклад назви стрічки, в ході якого було запропоновано кілька варіантів і обрано найзмістовніший з них.

Трансляція фільмів буде здійснюватись кожного вівторка. Запрошуємо долучитися усіх бажаючих.

Цікаві методи вивчення іноземної мови у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ         Цікаві методи вивчення іноземної мови у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ   Цікаві методи вивчення іноземної мови у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Відбулися змагання «Лідер шахової мережі»

Відбулися змагання «Лідер шахової мережі»    29 вересня 2017 року в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся турнір одного з найінтелектуальніших видів спорту – шахів – «Лідер шахової мережі», приурочений Дню працівника освіти. Адже саме ця унікальна гра розвиває логіку, стратегічне мислення, виваженість – якості, які притаманні сучасним освітянам.

Захід розпочала директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Н. Є. Кульчицька, яка привітала професорсько-викладацький колектив. Надія Євстахівна побажала нових наукових звершень, творчої енергії та міцності духу, а також передала вітання від ректора ТНЕУ професора А. І. Крисоватого.

У змаганнях взяли участь студенти 1-4 курсів. За дотриманням правил спостерігала суддівська трійка у складі директора ЧННІПБ, к.е.н., доцента Кульчицької Н. Є., к.е.н., доцента Дерманської Л. В. та к.е.н., доцента Андрушкова Р. Ю.

У чесній та стратегічній боротьбі перемогу здобули студент 4 курсу Лук’яніхін Вадим та студент 3 курсу ЧКЕП ТНЕУ Кульчицький Володимир. Свій тріумф студенти присвятили викладачам з нагоди Дня працівника освіти. Переможці представлять Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу на Кубку ТНЕУ.

Колектив ЧННІПБ ТНЕУ пишається своїми студентами і бажає нових впевнених перемог!

Відбулися змагання «Лідер шахової мережі»Відбулися змагання «Лідер шахової мережі»Відбулися змагання «Лідер шахової мережі»Відбулися змагання «Лідер шахової мережі»Відбулися змагання «Лідер шахової мережі»Відбулися змагання «Лідер шахової мережі»Відбулися змагання «Лідер шахової мережі»Відбулися змагання «Лідер шахової мережі»

 

1 вересня в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу

 

День знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

1 вересня 2017 р. в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулась перша урочиста лекція: “Пізнаємо Європу разом” для студентів 1-5 курсів. З вітальним словом виступила директор, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. Перед вами стоїть багато завдань, які потрібно вирішити,- зазначила Надія Євстахівна. Саме, тут, в ЧННІПБ ви почерпнете знання, удосконалите іноземну мову, пройдете відповідне стажування і отримаєте диплом європейського зразка, який дасть вам можливість реалізувати себе в Україні, Європі, досягти успіху.

Далі завідувач кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін к.е.н., доцент Дерманська Л.В. розкрила перспективи стажування в країнах Європи для студентів ЧННІПБ ТНЕУ. Людмила Василівна зазначила, що більше як 25 країн є партнерами університету та інституту в тому числі. Студенти мають можливість щорічно проходити стажування в навчальних закладах та підприємствах Європи, отримувати гранти та брати участь у європейських стипендіальних програмах.

Оскільки, пріоритетним напрямком роботи ЧННІПБ ТНЕУ є формування висококваліфікованих, конкурентноздатних фахівців, на святі вібулась ще одна важлива подія- відкриття Центру вивчення іноземних мов. Керівник Центру Ковальчук Ю.П. зазначила, що студенти ЧННІПБ ТНЕУ будуть навчатись у ньому на безоплатній основі та провела віртуальну екскурсію англійською мовою по 10-ох найкращих містах Європи.

Кульмінаційним моментом стало офіційне введення у статус “СТУДЕНТ ЧННІПБ ТНЕУ” врученням залікових книжок.

Різні емоції панували сьогодні: переживання перед новим етапом життя студентів 1 курсу та впевненість студентів старших курсів. Проте, всіх об’єднало прагнення нових знань, адже саме знання є фундаментом успішності, впевненості та перемог. Дорогі студенти, нехай усі Ваші очікування реалізуються. Бажаємо, щоб студентське життя було яскравим, плідним знаннями та принесло позитивні професійні результати у майбутньому. Гордо носіть звання студента ЧННІПБ ТНЕУ.

  День знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

День знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУДень знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

  День знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ День знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУДень знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

День знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

День знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

День знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

День знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

День знань у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

 

 

«Криптовалюта – гроші майбутнього?»

«Криптовалюта – гроші майбутнього?»  Одним із основних завдань Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ є вивчення та дослідження проблем сучасної економічної дійсності, вирішення задач сьогочасного середовища функціонування фінансової системи. 29 червня на базі ЧННІПБ ТНЕУ відбувся круглий стіл на тему «Криптовалюта – гроші майбутнього?». На захід завітали представники підприємництва, державних структур, банківської сфери. Криптовалюта – це нове слово в економіці, яке не можна ігнорувати.

Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Н.Є.Кульчицька розпочала засідання круглого столу з окреслення актуальності даної теми в умовах сучасності. Надія Євстахіївна відзначила, що зараз попит на криптовалюту збільшився, в першу чергу, через відхід платежів в Інтернет, де вона дозволяє здійснювати платежі на більш вигідних умовах. Також попит на криптовалюту зростає через обмежені можливості для збереження грошей, адже щоб володіти нею, не потрібен сейф або банківський вклад. Також на курс криптовалюти не впливає падіння ВВП, інфляція та виплати Фонду гарантування вкладів. Можна сказати однозначно, що, незважаючи на ряд слабких сторін, криптовалюта зайняла своє місце в світі розрахунків, на них є попит, і вони будуть далі розвиватися. Що ж таке криптовалюта? По суті, це особливі електронні гроші. Кожна одиниця яких має зашифрований мінливий код. Фізично цих грошей, зрозуміло, не існує – вони виробляються за допомогою спеціальної програми. Початкова вартість криптовалюти залежить від того, скільки грошей витрачено на її створення. Остаточна вартість визначається попитом на валюту. Спеціальним гостем заходу став експерт з криптовалюти Делік Радж, який у своїй доповіді виклав чимало прикладів практичного застосування криптовалюти в Україні. Делік Радж зазначив, що Bitcoin перша криптовалюта, яка була створена в 2009 році і її можуть використовуватися для обміну на товари або послуги у суб’єктів, які їх визнають. Обмін на класичні валюти відбувається через онлайн-сервіс обміну цифрових валют, інші платіжні системи або обмінні пункти. Проте, сьогодні в світі налічується більше 1,7 тис. віртуальних валют. Понад 600 серед них є активними, а ринкова вартість 30 валют більш $ 1 млрд. Однією з найпопулярніших криптовалют, що набирає обертів є OneCoin.

Криптовалюта – це програмний продукт, і вперше в історії людства звичайні люди можуть виготовляти в Інтернеті гроші і користуватися ними в повсякденному житті. Що це дає з практичної точки зору громадянам? Криптовалюти мають обмеження, а отже вони не схильні до інфляції, тож такі грошові збереження більш захищені. Крім цього, криптовалюти – це найшвидші платежі сьогодні, – впевнений експерт Радж Делік.

Останнім часом електронна валюта набула неабиякої популярності у розвинутих країнах світу. Український бізнес також робить спроби долучитися до світових економічних трендів, але поки що не всі підприємці знають, які переваги вони отримають від використання електронних грошей. Тому, питання, які обговорювались під час круглого столу не залишились поза увагою присутніх.

Науковці ЧННІПБ ТНЕУ ще неодноразово розглянуть проблематику функціонування криптовалюти у своїх дослідженнях, з метою підвищення інформативності щодо даного об’єкту та визначення усіх за і проти використання криптовалюти на сучасному розвитку національної економіки.

«Криптовалюта – гроші майбутнього?»«Криптовалюта – гроші майбутнього?»«Криптовалюта – гроші майбутнього?»«Криптовалюта – гроші майбутнього?»«Криптовалюта – гроші майбутнього?»«Криптовалюта – гроші майбутнього?»«Криптовалюта – гроші майбутнього?»«Криптовалюта – гроші майбутнього?»«Криптовалюта – гроші майбутнього?»

Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ
17 червня 2017 р. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбулася зустріч випускників 2002, 2007, 2012 років. Свято спогадів та дружніх зустрічей розпочалося з урочистостей.
Директор ЧННІПБ ТНЕУ, к.е.н., доцент Кульчицька Н.Є. привітала випускників у стінах рідної Alma mater та окреслила основні навчально-наукові, міжнародні, культурно-мистецькі досягнення інституту. У своєму виступі Надія Євстахіївна подякувала усім, хто завітав на свято та побажала усім приємних розмов, дружньої атмосфери, подальшого життєвого успіху та ще багато подібних зустрічей.
Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять викладачів і випускників, які відійшли у вічність.
В ході святкування випускники згадували свої студентські роки, викладачів, кумедні випадки та цікаві події. У своїх вітальних виступах випускниця 2002 р. Железняк Наталія, випускниця 2007 р. Яковець Тетяна, випускник 2012 р. Шеремет Іван поділилися своїми спогадами про навчання у ЧННІПБ та відзначили, що студентство без перебільшення є фундаментом дорослого життя. Саме в ці юні роки вони формувалися як особистості, як фахівці, будували плани на майбутнє. Сьогодні – уже працівники різних сфер, підприємці, науковці, сім’янини, батьки. У кожного своя стежина і своє життя, але неодноразово кожен з них думкою повертався у рідні стіни Інституту, у ту аудиторію, де розпочинається пара в їхній групі, у ті студентські спогади. Випускники крізь плин років знову висловили слова подяки викладачам за терпіння та розуміння, за те, що у свій час поділившись своїми знаннями, сформували сьогоднішніх успішних особистостей.
Надзвичайно душевними були музичні привітання від теперішніх студентів внз та дітей випускників ювілейних років.
Дружні розмови лунали і у продовженні свята. Випускники відвідали фотовиставку, де кожен знайшов згадку про свої роки навчання у внз, а  також насолодився фото з краєвидами міста Чорткова, де колись провели свої юні роки.
Колектив ЧННІПБ ТНЕУ щиро вітає випускників, які святкують 5, 10 та 15 років після закінчення внз. Роки промайнули непомітно. Пишаємося кожним із Вас, радіємо Вашим успіхам та досягненням. Нехай удача, щастя та Божа ласка супроводжує Вас по житті. Ми завжди раді вітати Вас у стінах ЧННІПБ ТНЕУ. До нових зустрічей!
 Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУЗустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУЗустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУЗустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУЗустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУЗустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУЗустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУЗустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУЗустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУЗустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Зустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУЗустріч випускників у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу «За чисте довкілля»!

Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу «За чисте довкілля»!  Днями студенти та викладачі Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Тернопільського національного економічного університету долучилися до загальноукраїнської акції «За чисте довкілля» в м. Чорткові.

Акція відбулася на території вищого навчального закладу, який знаходиться у середмісті і є окрасою старовинного Чорткова.

Спільна праця принесла велике моральне задоволення, відчуття того, що зроблено добру справу. Тепер весняну велич природи гармонійно доповнює чистота і порядок.

Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу «За чисте довкілля»!Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу «За чисте довкілля»!Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу «За чисте довкілля»!Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу «За чисте довкілля»!
Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу «За чисте довкілля»!Колектив Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу «За чисте довкілля»!

Випускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістра

Випускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістра

30 березня 2017 року магістри Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ отримали дипоми! Це був незабутній, яскравий, емоційний день!

З вітальним словом до випускників звернулася в.о. директора інституту, кандидат економічних наук, доцент Кульчицька Н.Є.: «Ви зростали і мужніли на наших очах не лише фізично – ви виросли професійно, здобули наполегливою працею ґрунтовні знання, навчилися ставити перед собою завдання і досягати їх, ви загартували характер і виховали у собі найкращі людські якості! Ви так швидко стали дорослими та незалежними! Захист магістерських робіт засвідчив, що вам під силу вирішення складних науково-практичних задач. Згодом ви будете згадувати ці роки, як найкращі, найбезтурботніші, тому що попереду ваш найскладнішій іспит – доросле життя. Я переконана в тому, що ви не загубитеся в цьому складному світі, будете щасливими і заможними, тому що маєте прекрасну фахову освіту і навчилися працювати і досягати своїх цілей».

Серед запрошених гостей були друзі, батьки, наставники та викладачі, які розділили цей важливий момент разом з нашими випускниками. На свято завітали й потенційні роботодавці з підприємства СЕ БОРДНЕТЦЕ-УКРАЇНА, які висловили потребу у висококваліфікованих фахівцях-економістах та запропонували випускникам завітати на підприємство для проходження співбесіди на посади, які їх цікавитимуть.

Здані останні іспити, успішно презентовані наукові дослідження, набуті практичні навики та ґрунтовні знання. Попереду нове майбуття!

Бажаємо випускникам багато оптимізму, натхнення, наполегливості, кар’єрних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів. Нехай обрана професія вам подобається, приносить користь нашій державі та примножує ваш добробут! Будьте завжди відкритими до нових знань! Пам’ятайте своїх інститутських друзів, підтримуйте і допомагайте один одному, та з гордістю носіть звання випускника Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ! Божого Вам благословення, дорогі випускники, щедрої долі, вірних друзів, наснаги та невичерпної енергії!

Випускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістраВипускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістраВипускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістраВипускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістраВипускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістраВипускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістраВипускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістраВипускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістраВипускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістраВипускники ЧННІПБ ТНЕУ отримали дипломи магістра

Вручення дипломів магістрам Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Вручення дипломів магістрам Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ У четвер, 30 березня 2017 р., о 12.00 год. у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбудеться вручення дипломів магістра. Запрошуємо професорсько-викладацький колектив, студентів, колег, друзів та рідних наших випускників на урочисте дійство!

Звучить у древньому Чорткові Шевченка мудрий заповіт…

 

Звучить у древньому Чорткові Шевченка мудрий заповіт… Ім’я, яке відоме далеко за межами нашої країни, творчість, яка не залишає байдужим нікого. Геній українського народу, великий Кобзар, чудовий лірик, вражаючий художник, незабутній письменник, незрівняний поет, відомий дисидент, солдат та засланець, у якого забрали найцінніший скарб – папір та олівець – ось невеликий перелік тих слів, якими сміливо можна охарактеризувати Тараса Григоровича Шевченка.

Студенти та викладачі Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ долучилися до міжнародного флешмобу #Global Shevchenko присвяченого 203-й річниці від дня народження Т. Шевченка, створивши фотозгадку біля погруддя славного сина українського народу Т. Г. Шевченка, що красується у дворі ЧННІПБ ТНЕУ.

Участь у флешмобі – це не лише фото, адже будь-яка згадка про Т.Г. Шевченка пробуджує особливі почуття: любов до рідного краю, культури та звичаїв, натхнення та патріотизм, гордість, що ми українці, що Україна дарує світові таких великих людей, імена яких не меркнуть, а живуть віками.

Сьогодні, як ніколи, актуальні Шевченкові постулати, оскільки за останні роки Україна переживає важкі часи, які неодноразово описував у творах Т. Г. Шевченко своїми пророчими словами.

«Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь», – ми не повинні загубитися серед інших народів, серед чужих традицій, ми не повинні переймати чужий спосіб життя і поведінки. Нам потрібно пам’ятати, що ми, українці, народ, який має багатовікову історію, мова якого входить у трійку наймелодійніших, найкрасивіших мов світу.

Тарас Шевченко – це та постать, з якою асоціюють Україну.

…Вічно правдивий в віщім слові,
Сучасний крізь завії літ.
Звучить у древньому Чорткові
Шевченка мудрий заповіт.

Захист дипломних робіт у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Захист дипломних робіт у Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ У Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ТНЕУ відбувся захист дипломних робіт магістерських програм «Облік і правове забезпечення підприємницької діяльності» та «Митне адміністрування і контроль».

Голова Державної екзаменаційної комісії в.о. начальника Чортківської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області Цвігун Руслан Ігорович, заступник голови комісії к.е.н., доцент, в.о. директора ЧННІПБ ТНЕУ Кульчицька Надія Євстахіївна та член екзаменаційної комісії в.о. завідувача кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін к.е.н., доцент Дерманська Людмила Василівна зауважили, що здійсненні дослідження мають вагому значимість в сучасних умовах, підготовка магістрів заслуговує на позитивні відгуки та оцінки, спостерігається підвищення якості дипломних робіт.

Результати роботи ДЕК показали, що професорсько-викладацький колектив кафедри фундаментальних та спеціальних дисциплін здійснює підготовку висококваліфікованих спеціалістів з обліку та аудиту й фінансів і кредиту, які володіють ґрунтовними теоретичними знаннями і практичними навичками у сфері обліку та фінансів.

Голова, члени ДЕК і колектив кафедри фундаментальних